Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Klimator HB AC 1060

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Klimator HB AC 1060
 
Producent: HB Polska
 
Klasyfikacja: klimatory
 
Specyfikacja: waga: 7,5 kg
 
Sprzęt:
 
Nasza ocena
3.0


Wasza ocena
brak ocen

 

Plusy


jonizowanie powietrza

Minusy


kilkakrotnie zawyżona cena, słaba jakość, słaba wydajność urządzenia


HB AC 1060 to przenośny klimator wyposażony w funkcje chłodzenia i jonizowania powietrza. Wyposażony został w zbiornik na wodę o pojemności 10 litrów, który w razie potrzeby mocniejszego chłodzenia możemy napełnić kostkami lodu. Urządzenie cechują trzy zróżnicowane tryby pracy wentylatora i możliwość elektronicznego sterowania przy użyciu załączonego w zestawie pilota. Obudowa urządzenia AC 1060 została bardzo […]

0
Opublikowany 18 sierpnia 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Kolejnym z naszych recenzowanych produktów jest klimator polskiej, choć mało znanej, marki HB. Opisywany przeze mnie model to AC 1060 w kolorze grafitowo-szarym. Czym się charakteryzuje? Czy to dobry zakup? Co odróżnia klimator od innych urządzeń chłodzących? Tego dowiecie się już za moment! Zaczynajmy.
 

HB AC 1060 to przenośny klimator wyposażony w funkcje chłodzenia i jonizowania powietrza. Wyposażony został w zbiornik na wodę o pojemności 10 litrów, który w razie potrzeby mocniejszego chłodzenia możemy napełnić kostkami lodu. Urządzenie cechują trzy zróżnicowane tryby pracy wentylatora i możliwość elektronicznego sterowania przy użyciu załączonego w zestawie pilota.

Obudowa urządzenia AC 1060 została bardzo korzystnie przemyślana. Klimator charakteryzuje się łatwą w przemieszczaniu jednobryłową konstrukcją wyposażoną w niewielkie, lecz funkcjonalne kółka. Urządzenie generuje niewielki hałas na poziomie 45 decybeli. Z dodatkowych udogodnień należałoby wymienić zintegrowany programator, funkcję pracy automatycznej w trybach dziennym i nocnym, funkcję poziomej oscylacji powietrza, oraz wskaźnik napełnienia zbiornika.

Produkt występuje w dwóch odcieniach – opisywanym grafitowo-szarym oraz białym. Przepływ filtrowanego przez klimator powietrza mianowany jest na 1200 metrów sześciennych na godzinę. HB AC 1060 waży niewiele ponad siedem kilogramów. Producent udziela na sprzęt 24 miesięcznej gwarancji.

 
Jak się jednak okazuje w praktyce klimator HB AC 1060 nie spełnia należycie zamierzonych mu zadań. Pomimo wykonywanej przez urządzenie pracy, powietrze w pomieszczeniu praktycznie wogóle się nie ochładza. Jedyną korzyścią jest jego odpowiednie nawilżenie. Cena klimatora HB AC 1060 również nie jest adekwatna do możliwości produktu. Niespełna 450 złotych za – prawdę mówiąc – zwykły dość przeciętny wentylator to, delikatnie mówiąc, pomyłka. Ocena ogólna – tylko trójka.
 

 

Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)