Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

ORNO OR-MA-707 mini alarm

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: ORNO OR-MA-707
 
Producent: ORNO
 
Klasyfikacja: alarmy, detektory ruchu
 
Specyfikacja: syrena - 105 dB, odległość wykrywania ruchu - 6 m, kąt widzenia - 110 stopni, zasilanie czujnika - 4 x 1,5 V AA, sterowanie - pilot zdalny, zasilanie pilota - 3 x LR44, ilość stref - 1
 
Sprzęt:
 
Wyposażenie:
 
Nasza ocena
4.5


Wasza ocena
2 wszystkich głosów

 

Plusy


dobre wykonanie, atrakcyjna cena, niezawodność

Minusy


brak możliwości rozbudowy


Na początek należałoby zadać sobie pytanie, po co komu tego typu urządzenie i jakie korzyści niesie za sobą jego posiadanie. Alarm, jak sama nazwa wskazuje, ma alarmować właściciela budynku o nadchodzącym niebezpieczeństwie ze strony włamywacza. To małe, niepozorne, elektroniczne stworzonko potrafi skutecznie odstraszyć intruza, zapewniając nam tym samym pełną ochronę naszego mienia. ORNO OR-MA-707 pomimo […]

3
Opublikowany 18 października 2015 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest mini alarm firmy ORNO, z wbudowaną syreną. Model, jaki trafił pod moją redakcyjną lupę sygnowany jest dość skomplikowaną nazwą OR-MA-707. Zaczynajmy!
 

Na początek należałoby zadać sobie pytanie, po co komu tego typu urządzenie i jakie korzyści niesie za sobą jego posiadanie. Alarm, jak sama nazwa wskazuje, ma alarmować właściciela budynku o nadchodzącym niebezpieczeństwie ze strony włamywacza. To małe, niepozorne, elektroniczne stworzonko potrafi skutecznie odstraszyć intruza, zapewniając nam tym samym pełną ochronę naszego mienia. ORNO OR-MA-707 pomimo małych rozmiarów z powodzeniem poradzi sobie z zabezpieczeniem takich pomieszczeń jak: dom, mieszkanie, biuro, garaż, sklep, magazyn czy przyczepę kempingową. Urządzenie nie wymaga też od swojego użytkownika skomplikowanej instalacji – wszystko ogranicza się do włożenia baterii i umieszczenia czujnika na ścianie bądź też w dowolnym innym miejscu, jako wolnostojący przedmiot.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne recenzowanego alarmu ORNO OR-MA-707, jak już wyżej wspominałem, cechuje się wbudowaną syreną o natężeniu dźwięku równym 105 decybeli (a więc takim, który spłoszy nawet najbardziej opanowanego, “profesjonalnego” w swoim fachu włamywacza, a równocześnie zaalarmuje osoby będące w bliskim otoczeniu budynku). Według producenta urządzenie wykrywa ruch już z odległości 6 metrów i obrębem swojego działania obejmuje jedną strefę. W praktyce wartość ta jest trochę zawyżona – alarm uruchamia się przy zdecydowanie bliższej odległości od wykrytego obiektu – średnio 2 do 3 metrów. Zakres kątów widzenia opisywanego czujnika mieści się zaś w granicach 110 stopni.

Jak w każdej recenzji również i tutaj przychodzi pora na gorsze strony recenzowanego produktu. Pierwszym ze swojego rodzaju mankamentów alarmu marki ORNO jest jego bardzo ubogie wyposażenie standardowe. Ogranicza się ono jedynie do samego urządzenia i dwóch pilotów. O ile baterie zasilające pilot (3 sztuki typu LR44) znajdziemy w zestawie, o tyle baterii zasilających sam detektor (4 sztuki typu AA 1,5 V) na próżno przyjdzie nam szukać. Fakt ten może nieco dziwić, tym bardziej, że kosztują one przysłowiowe grosze i praktycznie standardem stało się, że producent dorzuca je do swojego elektronicznego urządzenia. Za to daję minusik. Minusik numer dwa daję z kolei za brak możliwości rozbudowy urządzenia oraz brak opcji powiadamiania telefonicznego. Plusem z kolei są całkiem przyzwoita jakość wykonania alarmu, bezproblemowe działanie, niezawodność oraz dwuletni okres gwarancji producenta.

 
Całościowo mini alarm ORNO OR-MA-707 jest bardzo ciekawym urządzeniem, mającym swoje drobne braki nie wpływające jednak bezpośrednio na pełnioną przezeń funkcję. Wszystko działa jak należy, w każdej sytuacji. Produkt cieszy się uznaniem i dobrą rekomendacją w sieci. Po części ma na to wpływ jego śmiesznie niska cena – koszt zakupu alarmu ORNO to jedynie 29 złotych. Za taką kwotę nigdzie nie znajdziemy godnej alternatywy. Ocena po miesiącu użytkowania, niestety tylko 4+, w moim przypadku syrena mogła by być głośniejsza 
 
Marcin: o moim przeznaczeniu ORNO OR-MA-707

 Mini alarm Orno, zakupiłem z myślą na szybki montaż w garażu, gdzie przeważnie nasze prowizoryczne drzwi są zawsze otwarte, lub kłódka nie nietrzaśniętą, a nie mamy jeszcze docelowej bramy  garażowej. Alarm zamontowałem na ścianie tuż za drzwiami. Nie mogę złego słowa na niego powiedzieć, działa  jak powinien, czujka reagowała na ruch, gdy drzwi się otworzą alarm daje trochę czasu na wyłączenie pilotem. Na szczęście jak dotąd nie odnotowałem nieproszonych wejść do garażu bym musiał reagować na sygnał alarmowy. W mpim przypadku zastosowania głośność syreny mogła by być większa.  Polecam ten alarm do montażu w piwnicach, strychach, pomieszczeniach gdzie pragniemy być powiadomieni o nieproszonym wtargnięciu.

Sugeruje montaż zasilacza sieciowego, bo baterie (akumulatorki) trzeba niestety ładować, a mało kto o tym pamięta.

 

Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

ORNO alarm na baterie czujka ruchu

ORNO OR-MA-707 mini alarm do garażu, piwnicy, strychu etc

ORNO OR-MA-707 opinie

Możliwa praca na baterie – akumulatorki, ale lepiej podłączyć przez zasilacz.

ORNO OR-MA-707 mini alarm

alarm do garażu

Dwa piloty w zestawie

Po montażu w garażu.

Zamontowałem zasilacz, który podtrzymuje zasilanie do urządzenia, ładuje baterie które będą podtrzymywać pracę urządzenie przy braku prądu.

ORNO OR-MA-707 alarm

Montaż wraz z zasilaczem sieciowym

OR-MA-707

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

 


Jaroslaw Wejda

 


3 komentarze


  1.  
    Kicaj22

    Ja mam zamontowany w pokoju. Starzy już nie wchodzą jak mnie nie ma.
  2.  
    Tadeusz

    Dzien dobry. Jak alarm sygnalizuje slabe baterie?

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)