Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Ościeżnica Porta SYSTEM

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Porta SYSTEM
 
Producent: Porta
 
Klasyfikacja: ościeżnice, drzwi
 
Specyfikacja: -
 
Wyposażenie:
 
Nasza ocena
4.0


Wasza ocena
1 wszystkich głosów

 

Plusy


estetyczny wygląd, możliwość regulacji, łatwość montażu

Minusy


podatność na działanie wilgoci, za wysoka cena


eśli chodzi o konstrukcję ościeżnicy Porta SYSTEM to składa się ona z trzech belek głównych (jednej poziomej i dwóch pionowych) wykonanych z materiałów drewnopochodnych. Belki te zostały wyposażone w niezbędne do funkcjonowania okucia i akcesoria. Oprócz belek w skład konstrukcji ościeżnicy wchodzą również listwy opaskowe. Całość produktu dostarczana jest klientowi w formie kompletu elementów do […]

0
Opublikowany 7 czerwca 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Opisywany produkt to ościeżnica regulowana Porta SYSTEM. Dzięki możliwości regulacji jest to produkt prosty w montażu – idealnie dopasować go można do grubości muru dzięki czemu ostateczne wykończenie montażu prezentowało się będzie wyjątkowo estetycznie. Ościeżnica Porta SYSTEM wyposażona została we wzmocnione kieszenie na zawiasy – daje to gwarancję nienaruszalności i stabilności całej konstrukcji nawet w przypadku nasilonej eksploatacji. 
 

J

eśli chodzi o konstrukcję ościeżnicy Porta SYSTEM to składa się ona z trzech belek głównych (jednej poziomej i dwóch pionowych) wykonanych z materiałów drewnopochodnych. Belki te zostały wyposażone w niezbędne do funkcjonowania okucia i akcesoria. Oprócz belek w skład konstrukcji ościeżnicy wchodzą również listwy opaskowe. Całość produktu dostarczana jest klientowi w formie kompletu elementów do samodzielnego montażu.

O

ścieżnica Porta SYSTEM posiada zaokrąglone profile krawędzi i pokryta została okleiną CPL o grubości 0,2 milimetra. Sama okleina ościeżnicy dystrybuowana jest w szerokiej gamie kolorów dzięki czemu można ją dopasować do praktycznie każdego skrzydła Porta. Ościeżnica nadaje się do wszystkich skrzydeł Porta stosowanych wewnątrz budynku. Występuje w różnych wariantach rozmiarowych dostosowanych do wymiarów skrzydła.

 
Do zalet produktu zaliczane są estetyka wykonania oraz łatwość montażu. Dodatkowy atut to możliwość praktycznie każdego dopasowania kolorystycznego ościeżnicy i skrzydła drzwi. Niestety na forach internetowych wytykane są także wady opisywanego produktu – na zamówiony produkt trzeba oczekiwać ponad miesiąc – dodatkowo jeśli okaże się on być uszkodzonym to reklamacja rozpatrywana jest przez okres kolejnych dwóch tygodni. Ościeżnice te są także bardzo podatne na wilgoć, która czyni w ich strukturze znaczące zniszczenia. Na brak pochwał zasługuje także cena samego produktu – aż 300 złotych – co jest ceną nieadekwatną do możliwości samej ościeżnicy. Pomimo tych wszystkich mankamentów jednak jest to rozwiązanie praktyczne i nieinwazyjne w instalacji – ocena końcowa – czwórka!

 
 

[/tabgroup]


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)