Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Robot sprzątający iRobot Roomba 675

 
irobot-zdalne-sterowanie
irobot-zdalne-sterowanie
irobot-zdalne-sterowanie

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: iRobot Roomba 675
 
Producent: IRobot
 
Klasyfikacja: robot sprzatający
 
Specyfikacja: Poziom hałasu 65 dB
Pojemność zbiornika 0,6 litra
Czas ładowania 120 minut
Czas pracy 90 minut
 
Średnia cena (zł): 1100 zł
 
Sprzęt: ,
 
Nasza ocena
9.0


Wasza ocena
1 wszystkich głosów

 

Plusy


3-stopniowy system odkurzania, bateria litowo-jonowa, głowica dopasowująca się do rodzaju sprzątanej powierzchni, inteligentne wykrywanie brudu, programator na 7 dni tygodnia, technologia AeroVac, technologia Dirt Detect, technologia iADAPT - adaptacja do warunków otoczenia, tryb Spot Clean, Wi-Fi - sterowanie za pomocą smartfona, współpraca z Google Assistant i Amazon Alexa

Minusy


Na dzień dzisiejszy w aplikacji brak możliwości ręcznego sterowania kierunkiem ruchu robota


Odkurzanie kojarzy się z nieprzyjemną, męczącą i zabierającą dużo czasu czynnością. Jeżeli w domu jest małe dziecko lub zwierzę, to odkurzać trzeba nawet codziennie, a i tak za chwilę nie widać efektów sprzątania. Marzeniem każdego, kto musi sprzątać codziennie jest robot, który wykona czynność za człowieka. Jeszcze kilka lat temu robot sprzątający był marzeniem, czymś […]

0
Opublikowany 15 grudnia 2019 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 

Odkurzanie kojarzy się z nieprzyjemną, męczącą i zabierającą dużo czasu czynnością. Jeżeli w domu jest małe dziecko lub zwierzę, to odkurzać trzeba nawet codziennie, a i tak za chwilę nie widać efektów sprzątania. Marzeniem każdego, kto musi sprzątać codziennie jest robot, który wykona czynność za człowieka. Jeszcze kilka lat temu robot sprzątający był marzeniem, czymś nierealnym, obecnie jest dostępny na szeroką skalę. Robot odkurzający iRobot Roomba 675 to rewolucja w sprzątaniu. Zbiera bardzo dobre opinie od klientów, zobacz jak sprawdzić się w naszym domu.

Coś więcej niż odkurzacz

Robot odkurzający iRobot Roomba 657 ma opatentowany 3 stopniowy system sprzątania. Sterowany dzięki systemowi inteligentnej nawigacji iAdap za pomocą aplikacji na smartfona, co oznacza, że można uruchomić Roombę będąc poza domem i wrócić do posprzątanego mieszkania. iRobot Roomba 657 to coś więcej niż odkurzacz- to urządzenie, dzięki któremu użytkownik może zapomnieć o sprzątaniu, nie musi obawiać się, że nie zdąży odkurzyć mieszkania przed przyjściem gości. Aplikacja na telefon do obsługi sprawia, że można zaprogramować harmonogram na każdy dzień sprzątania. Aplikacja współpracuje z Google Assitant i Amazon. Sterowanie za pomocą smartfona jest wygodne, nie trzeba podchodzić do urządzenia, aby go uruchomić. To wszystko robi jedna aplikacja. Właściciel podczas sprzątania ma czas na inne czynności. Nie musi być go w domu. Zdaniem użytkowników niesamowite w iRobot Roomba 657 jest właśnie to, że nie trzeba być w domu, kiedy odkurzacz sprząta. Można w każdej chwili zaprosić gościa bez obaw o porządek w mieszkaniu.

Funkcje robota odkurzającego

Robot odkurzający nie jest zwykłym odkurzaczem. Jest niewielkim urządzeniem, które wykrywa zabrudzone miejsca, nie zaplątuje się w kable, ma wbudowaną głowicę dopasowaną do rodzaju czyszczonej powierzchni, adoptuje się do warunków otoczenia. Wirująca szczotka czyści przy krawędziach i narożnikach. Urządzenie wraca do bazy na życzenie użytkownika lub przy niskim stanie akumulatora. Ładuje się bardzo szybko, w ciągu dwóch godzin, zawiera akumulator litowo-jonowy. Można zaprogramować sprzątania na siedem dni tygodnia. Pracuje 90 minut bez ładowania, czyli odkurzy całe mieszkanie na jednym ładowaniu. Ma zamontowane czujki zapobiegające spadaniu ze schodów, system antykolizyjny i wykrywania nierówności w podłożu, np.: krawędzi i uskoku. Cechuje go obecność takich technologii jak: AeroVac, technologia Dirt Detect, technika iADAPT oraz tryb Spot Clean. Najważniejszą różnicą między robotem a zwykłym odkurzaczem jest możliwość sterowania robotem za pomocą smartfona – wygodna i łatwa obsługa urządzania, która nie wymaga obecności właściciela w domu podczas sprzątania. Odkurzanie przez robota iRobot Roomba 657 jest dokładniejsze i szybsze niż zwykłym odkurzaczem. Cała powierzchnia jest czysta. Bez problemu sprząta takie brudy jak: sierść zwierząt, rozsypany ryż, pestki słonecznika i inne rzeczy, które lubią wysypywać małe dzieci.

Jak działa robot sprzątający?

iRobot Roomba 657 ma wbudowany 3 stopniowy system sprzątania. Wirująca szczotka boczna wymiata brud ze ścian i krawędzi. Szczotki zlokalizowane pod robotem przypominają w działaniu szczotkę i szufelkę- zbierają kurz, który zasysany jest do pojemnika. Robotem można sprzątać dywan, panele, kafelki z fugami, linoleum, a nawet pod meblami. iRobot Roomba 657 wykrywa miejsca zabrudzone, dzięki zastosowaniu technologii Dirt Detect (zamontowane czujniki optyczne i akustyczne). Dokładnie sprząta przy krawędziach i narożnikach oraz kurz zgromadzony wzdłuż ścian. Robot jest doskonale przystosowany do radzenia sobie ze sierścią zwierząt. Cena robota sprzątającego przekracza 1000 złotych, ale zdaniem osób, które zdecydowały się na zakup urządzenie, cena jest odpowiednia do jakości.

Opinie klientów

Na licznych forach o tematyce urządzeń sprzątających można przeczytać mnóstwo opinie o iRobot Roomba 657. Są to wypowiedzi pozytywne. Ludzie doceniają liczne i ułatwiające życie funkcje robota, uważają, że to był najlepszy zakup, jeżeli chodzi o urządzenia sprzątające. Jest idealny dla osób zapracowanych i ludzi zmagających się z bólami kręgosłupa, dla których codzienne sprzątanie oznacza kolejny dzień zmagania z bólem. W końcu mają posprzątane mieszkanie bez bólu pleców.

Użytkownicy potwierdzają, że robot sprzątający to dobrze wydane pieniądze, ponieważ odkurzają każdą powierzchnią: od dywanów po płytki. Zaletą robota sprzątającego jest niski poziom hałasu i bezproblemowe omijanie przeszkód, np.: nóżek do stolika.

 

Jak sprawdził się u nas ?

Pierwsze uruchomienie – Bardzo intuicyjne, wystarczy rozpakować urządzenie, podłączyć ładowarkę do gniazdka elektrycznego i naładować urządzenie. Między czasie możemy zająć się instalacją aplikacji iRobot pobraną na telefon ze sklepu Google Play pod androidem lub pod system IOS z sklepu App Store.

 

Bateria naładowana  123 …Uruchamiamy !

 

irobot-zdalne-sterowanie

Miłe zaskoczenie … wcale nie jest głośno ! Pierwszą zaletą jaką dostrzegliśmy to iRobot idealnie mieści się pod naszym łóżkiem w sypialni, wreszcie będzie tam bez kurzu :-).  

 

Dzięki aplikacji mamy możliwość włączania i wyłączania robota, możemy go skierować do ładowarki, gdy zobaczymy w aplikacji że ma niski poziom baterii, oraz jesteśmy powiadamiani o wszystkich jego napotkanych problemach. np. jak się biedak zatrzaśnie – u nas ciągle klinował się w łazience pod muszlą wc. W aplikacji mamy dostęp również do historii i statystyk sprzątania, możemy również ustalić harmonogram sprzątania, wg dni tygodnia i godzin.

Przedpokój … schody  Czy iRobot  może spaść ze schodów ?  NIE !

irobot-schody

iRobot Roomba 675 wyposażony jest w czujniki, które nie pozwolą mu na wjechanie w przepaść – w tym przypadku na schody. Jest to niewątpliwie duża zaleta w porównaniu z konkurencją gdzie musimy używać dodatkowych fizycznych komponentów tzw. barier.

irobot-poddasze

W pokojach dzieci !

Tu oczywiście mnóstwo przeszkód dla iRobota, radzi sobie świetnie, moc ssania potrafi wciągnąć nawet monetę 1 zł także dobrze radzi sobie nawet z klockami :-) nie miał lekko. 

irobot-recenzja

irobot-test-konsumencki

irobot-wykladzinaDzięki dużym kołom Roomba dobrze sobie radzi z dywanikami, daje radę również na wykładzinie na poddaszu.

 

Salon, hol, kuchnia  – duże przestrzenie

Tutaj Roomba rodzi sobie idealnie, duży salon i hol płytki na podłodze – to idealne warunki do sprzątania dla robotów odkurzaczy. Z otwartymi przestrzeniami radzi sobie perfekcyjnie, między meblami czy pod stołem wchodzi sprytnie w zakamarki, dokładnie dojeżdża do listew przyściennych.robot-sprzatajacy

 

Zaglądnijmy od spodu

Model Roomba 675 posiada 3-stopniowy system sprzątania. Widoczna od góry trójramienna wirująca szczotka boczna której zadaniem jest wymiatanie zabrudzeń wzdłuż ścian i krawędzi, w centralnej części  pod robotem umiejscowione są  dwie szczotki  współdziałając ze sobą jak szczotka i szufelka zbierają kurz, włosy i śmieci. które są zasysane do dużego pojemnika z filtrem powietrza. Po bokach dwa ruchome koła które pozwalają iRobotowi Roomba na automatyczne dostosowanie się do warunków otoczenia. Nie ma dla niego znaczenia czy odkurza dywan, śliski parkiet, kafelki z fugami czy gładkie linoleum.
Opróżnianie i czyszczenie robota jest bardzo intuicyjne, elementu która możemy odpiąć zaznaczone są kolorem żółtym, wszystko możemy łatwo rozebrać aby wyczyścić i złożyć bez najmniejszego problemu na nowo. 

irobot-recencja

irobot-roomba-675 

Podsumowując

Robot nie ma u nas lekko, musi się zmagać z wieloma przeciwnościami o dziwo radzi sobie z tym bardzo dobrze. Mogę polecić każdemu zakup tego robota odkurzacza, mam nadzieje że będzie nam bezawaryjnie długo służył. W tym budżecie jest to najlepszy wybór w śród marek modeli dostępnych na rynku.

 


Ania i Marcin

 
Autor Bloga 123budujemy.pl


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)