Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Elektryczna kosiarka bębnowa GARDENA 380 EC

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: GARDENA 380 EC
 
Producent: GARDENA
 
Klasyfikacja: kosiarki do trawy
 
Specyfikacja: bębnowa kosiarka o mocy 400 W zasilana napięciem elektrycznym 400 V, waga: 11,9 kg
 
Maszyny:
 
Nasza ocena
4.5


Wasza ocena
2 wszystkich głosów

 

Plusy


prosta obsługa, możliwość korzystania z urządzenia jak z kosiarki ręcznej

Minusy


wysoka cena, brak kosza na trawę w zestawie


Elektryczna kosiarka bębnowa GARDENA 380 EC to sprzęt który w niezwykle prosty i szybki sposób pozwoli na skoszenie naszego trawnika stylizując go pod kątem tych z ogrodów angielskich. Zasięg urządzenia pozwala na skoszenie trawnika o powierzchni do 500 metrów kwadratowych. Wielu z Was zastanawia się zapewne na jakiej zasadzie działają kosiarki bębnowe – już tłumaczę! […]

0
Opublikowany 21 września 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest elektryczna kosiarka bębnowa marki GARDENA specjalizującej się jak sama nazwa wskazuje w sprzęcie ogrodniczym. Model, który dzisiaj będę opisywał oznaczony został jako GARDENA 380 EC. Zaczynajmy!
 

Elektryczna kosiarka bębnowa GARDENA 380 EC to sprzęt który w niezwykle prosty i szybki sposób pozwoli na skoszenie naszego trawnika stylizując go pod kątem tych z ogrodów angielskich. Zasięg urządzenia pozwala na skoszenie trawnika o powierzchni do 500 metrów kwadratowych.

Wielu z Was zastanawia się zapewne na jakiej zasadzie działają kosiarki bębnowe – już tłumaczę!  Kosiarka wyposażona jest w dwa ostrza – górne (wewnątrz bębna) i dolne. Podczas pchania kosiarki noże poruszają się bez dotykania się dzięki czemu koszenie przebiega praktycznie bezgłośnie. Jeśli chodzi o cięcie to przebiega ono na schemacie cięcia nożyczkami – źdźbło trawy jest najpierw podnoszone ruchem walca a potem ścinane. GARDENA 380 EC wyposażona została w szereg udogodnień. Posiada bardzo duże koła o specjalnym bieżniku wykonane z miękkiego tworzywa sztucznego. Ponadto zamontowano w niej niezwykle ergonomiczną, rączkę ze składanym uchwytem co dodatkowo ułatwia przechowywanie kosiarki. Poręczny kontroler pozwala z kolei na ustawienie dogodnej wysokości cięcia trawnika.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne recenzowanej kosiarki GARDENA 380 EC to możemy wyróżnić ją za hartowany, pokryty powłoką antyadhezyjną nóż bębnowy wykonany z wysokiej jakości stali oraz szlifowany nóż dolny gwarantujący czyste i dokładne cięcie przy równoczesnej doskonałej pielęgnacji trawnika. Kosiarka wyposażona została w elektryczny silnik o niewielkiej mocy 400 W. Urządzenie zasilane jest napięciem elektrycznym 400V jednak jeżeli w pobliżu nie mamy dostępu do prądu możemy spokojnie korzystać z niej jak z kosiarki ręcznej. Szerokość robocza kosiarki mianowana jest na 38 centymetrów. Wysokość koszenia mieści się w przedziale od 12 do 42 milimetrów. Co do samych gabarytów kosiarki waży ona 11,9 kilograma.


 
Pomimo faktu, że kosiarka GARDENA 380 EC nie charakteryzuje się jakimiś wyśrubowanymi parametrami to jednak praca nią nie sprawia problemów i jest bardzo przyjemna. Trawnik przycinany jest bardzo precyzyjnie przy zachowaniu czystości zaś samo urządzenie jest proste w obsłudze i doskonale się prowadzi. Cena kosiarki bębnowej GARDENA do niskich z pewnością nie należy – najtańsza oferta znaleziona w sieci to 920 złotych. Kolejny mankament to brak kosza na trawę – możemy go dokupić jako dodatkowe akcesorium. Ocena ogólna – solidna czwórka z plusem.
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Playlista “Elektryczna kosiarka bębnowa Gardena 380 ec

 
 zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)