Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Kompresor olejowy Metabo Power 280-10/50

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Kompresor olejowy Metabo Power 280-10/50
 
Producent: Metabo
 
Klasyfikacja: kompresory, sprężarki
 
Specyfikacja: Typ głowicy: D4 - Typ zbiornika: C - mobilny - Pojemność zbiornika: 50 l - Ilość cylindrów: 1 - Ilość stopni sprężania: 1 - Wydajność teoretyczna (na ssaniu): 280 l/min - Wydajność efektywna (przy nadciśnieniu 7 bar): 132 l/min - Maksymalna moc silnika: 2,2 W - Obroty na wale sprężarki: 2850 min-1 - Napięcie zasilania/częstotliwość: 230/50 - Ciśnienie nominalne: 10 bar - Wymiary (dł. x szer. x wys.): 880x410x700 mm - Ciężar: 39 kg
 
Narzędzia:
 
Maszyny:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
2 wszystkich głosów

 

Plusy


profesjonalne narzędzie o solidnym wykonaniu

Minusy


brak


To niezwykle mobilne i dyspozycyjne narzędzie wyposażone zostało w specjalny wyłącznik ciśnieniowy z odciążającym zaworem rozruchowym. Rozwiązanie technologiczne o którym mowa jest szczególnie przydatne w okresie zimowym – wspomaga ono rozruch kompresora przy bardzo niskich temperaturach. Narzędzie Metabo Power wyposażone zostało także w system redukcji ciśnienia oraz 2 manometry wskazujące poziomy ciśnienia wewnątrz zbiornika oraz […]

0
Opublikowany 25 listopada 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Recenzowanym produktem jest olejowy kompresor tłokowy z napędem bezpośrednim marki Metabo – model Power 280-10/50.
 

To niezwykle mobilne i dyspozycyjne narzędzie wyposażone zostało w specjalny wyłącznik ciśnieniowy z odciążającym zaworem rozruchowym. Rozwiązanie technologiczne o którym mowa jest szczególnie przydatne w okresie zimowym – wspomaga ono rozruch kompresora przy bardzo niskich temperaturach. Narzędzie Metabo Power wyposażone zostało także w system redukcji ciśnienia oraz 2 manometry wskazujące poziomy ciśnienia wewnątrz zbiornika oraz ciśnienia wyjściowego po redukcji. Urządzenie zasilane jest standardowym napięciem elektrycznym 230 V. Produkt przeznaczony przez producenta do profesjonalnych zastosowań.

 

T

radycją zamieszczanych przeze mnie recenzji jest akapit o aspektach technicznych recenzowanych narzędzi – tym razem również nie mogło być inaczej. Kompresor wyposażony został w głowicę typu D4 i przenośny zbiornik typu C o pojemności 50 litrów. Narzędzie posiada tylko jeden cylinder. Maksymalna moc umieszczonego w kompresorze silnika wynosi 2,2 W. Warto wspomnieć także nieco o samych możliwościach recenzowanego kompresora Metabo Power. Produkt posiada jeden stopień sprężania – wał sprężarki porusza się z prędkością 2850 obrotów na minutę. Opisywany model cechuje się ciśnieniem nominalnym rzędu 10 bar – wydajność kompresora mianowana jest z kolei na 280 l/min (teoretyczna) oraz 132 l/min (praktyczna). Na koniec słowo o samych gabarytach narzędzia. Kompresor olejowy Metabo Power 280-10/50 waży niespełna 40 kilogramów i posiada dosyć spore wymiary 880x410x700 mm (odpowiednio długość x szerokość x wysokość).

 
Wśród użytkowników kompresor olejowy Metabo Power 280-10/50 recenzowany jest w samych superlatywach. Ta mocna sprężarka przeznaczona zarówno do zastosowań domowych, jak i profesjonalnych ceniona jest głównie za szybką pracę i solidne wykonanie. Cena narzędzia jak na takie prezentowane przez nie możliwości nie powinna budzić żadnych zastrzeżeń – najtańsza internetowa oferta sprężarki jaką udało mi się wyszukać to 1145 złotych. Ostatni krok to ocena ogólna – według mnie szóstka! Gorąco polecam to narzędzie!
 

Zpraszam do komentowania i własnej oceny produktu!

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

aktualnie brak

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)