Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Odkurzacz elektryczny HARDER QT6250

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: HARDER QT6250
 
Producent: HARDER
 
Klasyfikacja: odkurzacze do liści
 
Specyfikacja: waga: 3,49 kg, wydajność 13,2 m3/min., moc: 2,8 kW, zasilanie: 230V
 
Ogród:
 
Maszyny:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
brak ocen

 

Plusy


niska cena, wysokie możliwości

Minusy


nie nadaje się do odkurzania szyszek i innych większych zanieczyszczeń, krótki kabel zasilający wymaga zakupu przedłużacza


Odkurzacz elektryczny HARDER QT6250 swoje zastosowanie znajdzie podczas zbliżających się wielkimi krokami jesiennych porządkach w ogrodzie. Jest świetnym rozwiązaniem w przypadku oczyszczania ogrodu z suchych liści i innych drobnych nieczystości. Wyposażony został w funkcję dmuchawy, przydatnej w przypadku odkurzania wilgotnych liści. Jak to działa? Mokre listki zdmuchiwane są w jedną stertę, a następnie po wstępnym […]

0
Opublikowany 14 października 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest elektryczny odkurzacz ogrodowy marki HARDER. Model, jaki trafił na nasz redakcyjny warsztat sygnowany jest numerem QT6250. Pomimo tego, że jest to niskobudżetowy sprzęt uważam, że zasłużył na poświęcenie sobie osobnego wpisu. Przyjrzyjmy się bliżej jego możliwościom. Zaczynajmy!
 

dmuchawa-odkurzacz-elektryczny-qt6250-harder,main

Odkurzacz elektryczny HARDER QT6250 swoje zastosowanie znajdzie podczas zbliżających się wielkimi krokami jesiennych porządkach w ogrodzie. Jest świetnym rozwiązaniem w przypadku oczyszczania ogrodu z suchych liści i innych drobnych nieczystości. Wyposażony został w funkcję dmuchawy, przydatnej w przypadku odkurzania wilgotnych liści. Jak to działa? Mokre listki zdmuchiwane są w jedną stertę, a następnie po wstępnym osuszeniu możemy śmiało zebrać je przy użyciu opisywanego urządzenia. Z racji tego, iż jest to niewielkie, niskobudżetowe urządzenie, w przypadku ogrodów o większej powierzchni, w których oprócz liści do zbierania są także odpady w postaci szyszek, lepiej jest zakupić większy bardziej przystosowany do tego sprzęt. Do reszty podstawowych zastosowań, w tym także oczyszczania podjazdów, czy czyszczenia popiołu z kominków HARDER QT6250 sprawdzi się znakomicie.

Po słowie wstępu rzućmy okiem na specyfikację techniczną recenzowanego urządzenia. HARDER QT6250 wyposażony został w elektryczny silnik o mocy 2,8 kW. Zasilany jest standardowym napięciem elektrycznym 230V. Odkurzacz charakteryzuje się bardzo dobrą wydajnością pomimo niewielkiego silnika na poziomie 13,2 metrów sześciennych odpadów na minutę. Prędkość zastosowanej w narzędziu dmuchawy mieści się w przedziale od 160 do 270 km/h. Prędkość siły ssania posiada manualną regulację przy użyciu pokrętła. Zainstalowany w odkurzaczu worek o pojemności 35 litrów jest solidnie wykonany i prawidłowo eksploatowany powinien nam posłużyć przez długi okres czasu. Jak wyżej wspomniałem urządzenie jest niskogabarytowe – praca nim jest lekka i przyjemna z uwagi na niską wagę odkurzacza – 3,49 kilograma.

 
Jak więc widzimy, nawet tani produkt z marketu może okazać się bardzo dobrym zakupem. Koszt zakupu odkurzacza HARDER QT6250 to 119 złotych w sieci LEROY MERLIN. Uważam, że w przypadku niewielkich ogrodów recenzowane urządzenie sprawdzi się wyśmienicie. Jego jedynym mankamentem jest – podobnie jak w przypadku dużo droższych sprzętów – krótki kabel zasilający. Warto więc zainwestować w dobry przedłużacz ogrodowy. Ocena ogólna – piątka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

odkurzacz do liści dmuchawa

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

 


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)