Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Odśnieżarka spalinowa z napędem OPP 163 cc

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Odśnieżarka spalinowa OPP 163 cc
 
Producent: OPP
 
Klasyfikacja: odśnieżarki
 
Specyfikacja: Moc 3,0 kW Silnik 163 cm3 Szerokość zbierania śniegu 56 cm Waga 64 kg
 
Maszyny:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
7 wszystkich głosów

 

Plusy


łatwe prowadzenie, solidne wykonanie

Minusy


brak


Odśnieżarka spalinowa OPP została wyposażona w silnik o pojemności 163 cm3. Czy jest to wydajna jednostka do tego typu urządzenia? Ciężko to określić teraz kiedy nie ma śniegu. Na myśl nasuwa mi się jednak jedna sytuacja. Całkiem niedawno miałem przyjemność odśnieżania sprzętem o zdecydowanie większym i mocniejszym silniku o pojemności 800 cm3. Moje odczucia były […]

2
Opublikowany 24 stycznia 2015 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest odśnieżarka spalinowa z napędem i silnikiem o pojemności 163 cm3 firmy z gatunku no-name – OPP. Dystrybucją urządzenia w Polsce zajmuje się sieć marketów z artykułami narzędziowymi i budowlanymi Castorama. Jak się można łatwo domyśleć przed zakupem tego typu sprzętu pojawia się więcej obaw niż powinno. Czy słusznie? Za chwilę się o tym przekonamy. Zaczynajmy.
 

Odśnieżarka spalinowa OPP została wyposażona w silnik o pojemności 163 cm3. Czy jest to wydajna jednostka do tego typu urządzenia? Ciężko to określić teraz kiedy nie ma śniegu. Na myśl nasuwa mi się jednak jedna sytuacja. Całkiem niedawno miałem przyjemność odśnieżania sprzętem o zdecydowanie większym i mocniejszym silniku o pojemności 800 cm3. Moje odczucia były znakomite. Sprzęt radził sobie świetnie zarówno z małym śniegiem, jak i z większą pokrywą. Co ważne jeździłem wówczas na najniższych obrotach, a więc porównywalnych do mocy opisywanej odśnieżarki OPP. Pośrednio więc można rzec, że odśnieżarka marki OPP również by sobie wtedy całkiem przyzwoicie poradziła.

Przejdźmy teraz do funkcji oferowanych przez urządzenie. Zastosowany w jego wnętrzu dwuetapowy mechanizm umożliwia usuwanie mokrego lub głębokiego śniegu. Regulacja wyrzutu w zakresie 180 stopni oraz regulowana klapa ułatwiają usuwanie śniegu poza obszar chodnika czy podjazdu. Na korzyść sprzętu przemawia również to, że zamontowano weń układ samojezdny. Jest to rozwiązanie bardzo pomocne zwłaszcza podczas usuwania mokrego śniegu – nie musimy pchać odśnieżarki przed sobą jak kosiarki – praca ta sama, a zużycie naszej energii jest o połowę mniejsze.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną opisywanego urządzenia to w tym wypadku obejdzie się bez większych niespodzianek. Ci z Was, którzy oczekiwali fontann i fajerwerków mogą być nieco rozczarowani. Jak wyżej wspominałem urządzenie zasilane jest spalinowym silnikiem o pojemności 163 cm3 i mocy 3 kW. Odśnieżarka OPP charakteryzuje się wyrzutem śniegu na odległość od 6 do 15 metrów (w zależności od tego jak bardzo jest mokry). Podobnie jak w przypadku kosiarek spalinowych, odśnieżarka posiada ręczny rozruch – na tak zwaną linkę. Prędkość obrotowa urządzenia bez obciążenia mianowana jest na 3600 obrotów na minutę. Na plus przemawia dość duży obszar roboczy odśnieżarki OPP. Jest to odpowiednio 56 centymetrów szerokości oraz 40 centymetrów wysokości zebranego słupa śniegu. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 3,6 litra. W przypadku zbiornika oleju wartość jest sześciokrotnie niższa – wynosi 600 ml.

 
Pomimo braku rozpoznawalnej marki odśnieżarka OPP kreuje się na doskonały produkt spełniający swoje zadanie w każdych warunkach. Urządzenie cieszy się dobrymi rekomendacjami ze strony internautów. Szczególnie ceniona jest za łatwość prowadzenia pomimo dość pokaźnej wagi (64 kilogramów), solidne wykonanie oraz bezawaryjność. Cenowo przedstawia się bardzo korzystnie na tle konkurencyjnych produktów. Niewiele ponad 600 złotych to idealnie zachowany stosunek jakości do ceny. Ocena ogólna – piątka z plusem.
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


2 komentarze


  1.  
    Szczepan

    Zakupiona po dość atrakcyjnej cenie 900 w “ciastoramie” ;-) co do odśnieżania mokrego śniegu wysokość 30-35cm no nie ma co się okłamywać na 2 biegu z 4 do przodu dławiła się.. 1 bieg skutkował tym że nie widziałem dużego postępu w poruszaniu do przodu ale to może być wina płozy mocującej wirnik ze zbierakiem najwyżej jak się dało ze względu na możliwe zabieranie grubego tucznia z pobocza -operator pługu zaszalał. Jak już się zrobiło pierwszy “tunel” potem brałem po połowie szerokości odśnieżania okolo 30cm śniegu i radziła sobie wyśmienicie odśnieżarka OPP. Świerzy śnieg odrzuca bardzo dobrze na całej szerokości roboczej około 25cm wysokści płaszcza śniegu, bez słyszalnego spadku obrotów. Ogólnie używam biegu wstecz 2R i 2 odśnieżanie. Przemieszczanie się do przodu po zakończeniu pracy bieg 4. Jestem zadowolony z pracy maszyny. Uwaga w instrukcji jest info o poj oleju 500ml. Niestety to błędna informacja. Po wlaniu 600ml jak w tym artykule dopiero widać stan oleju na bagnecie. Stosunek Cena/Jakość 5. Jakość 4. Wydajność w pracy 3. Jak wspomniałem do odśnieżenia podjazdu 7m x 4m i chodnik do domu sprzęt wystarczający. Jak masz plac 20m x 10m zastanów się nad czymś markowym. Większym. I mocniejszym..w granicach cenowych 4k+

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)