Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Piła do drewna FISKARS Xtract™

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Piła do drewna FISKARS Xtract™
 
Producent: FISKARS
 
Klasyfikacja: piły, narzędzia ręczne
 
Specyfikacja: długość - 330 mm, waga - 230 g
 
Narzędzia: ,
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
brak ocen

 

Plusy


perfekcyjne wykonanie z dbałością o detale, niezwykle komfortowa praca, zastosowanie technologii zapewniających pełne bezpieczeństwo podczas użytkowania piły

Minusy


zbyt wysoka cena


Wariant, jaki trafił na nasz redakcyjny warsztat, to mały ręczny model do cięcia gałęzi. Warto wspomnieć, że linia Xtract™ zawiera również dużą piłę do konarów i grubszych gałęzi oraz piłę do drewna. Mniejsza odmiana piły FISKARS doskonale sprawdza się w drobnych pracach pielęgnacyjnych drzew i krzewów. Cięcie gałęzi przebiega niezwykle sprawnie i w pełni komfortowo – […]

0
Opublikowany 18 września 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym opisywanym produktem jest piła do drewna renomowanej marki FISKARS. Jest to model ręczny z linii Xtract™. Czym charakteryzuje się to niesamowite pełne innowacyjnych rozwiązań narzędzie? Odpowiedź znajdziecie w tej recenzji. Zaczynajmy!

 

Nie wiem skąd wzięło się u mnie tyle ekscytacji na widok tego produktu, lecz jest to miłość od pierwszego wejrzenia – gdy pierwszy raz trzymałem piłę FISKARS Xtract™ w ręku od razu zapragnąłem ją zatrzymać na dłużej.

Wariant, jaki trafił na nasz redakcyjny warsztat, to mały ręczny model do cięcia gałęzi. Warto wspomnieć, że linia Xtract™ zawiera również dużą piłę do konarów i grubszych gałęzi oraz piłę do drewna.

Mniejsza odmiana piły FISKARS doskonale sprawdza się w drobnych pracach pielęgnacyjnych drzew i krzewów. Cięcie gałęzi przebiega niezwykle sprawnie i w pełni komfortowo – ergonomiczna konstrukcja piły nie obciąża ręki podczas wykonywanej pracy. Linia pił Xtract™ kładzie nacisk nie tylko na profesjonalne wykonanie produktów – narzędzia FISKARS Xtract™ to również gwarancja bezpieczeństwa. Każda z pił z recenzowanej przeze mnie serii posiada ergonomiczną, pokrytą tworzywem typu SoftGrip™, rękojeść z wyprofilowaną osłoną na palce. Rozwiązanie to zapewnia pewny chwyt narzędzia w dłoni podczas wykonywanej pracy. W połączeniu z nowym, wygodnym zaczepem do paska narzędzie Xtract™ zapewnia pełną wygodę w użyciu. Specjalne uzębienie pił pozwala z kolei na szybkie i efektywne cięcie.

Warto nadmienić iż narzędzia FISKARS, niezastąpione podczas cięcia i przycinania gałęzi drzew, cechują się cięciem w jednym kierunku – do siebie.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne opisywanego produktu to charakteryzuje się on 25 centymetrową długością ostrza oraz średnicą cięcia materiałów do 120 milimetrów. Całkowita długość mniejszej z pił FISKARS  Xtract™ wynosi 33 centymetry zaś jej waga mianowana jest na 230 gramów.

 
Mała piła do pielęgnacji drzew i krzewów z linii FISKARS Xtract™ to produkt zasługujący na dużą pochwałę. Do tej pory nie spotkałem się jeszcze z tak doskonale wykonanym narzędziem. Producent postawił sobie za cel dbałość o dosłownie każdy nawet najmniejszy detal. Praca piłą nie męczy i sprawia wiele przyjemności. Cena piły mogłaby być jednak nieco niższa – nie możemy popadać w samozachwyt. 103 złote to jednak trochę za wysoka kwota, nawet jak za tak perfekcyjne narzędzie. Warto wspomnieć, że produkty z linii Xtract™ stanowią doskonałe uzupełnienie siekier z linii Fiskars XSeries™, które to postaram się opisać w najbliższych recenzjach. Ocena ogólna – chciałoby się dać szóstkę, jednak za wygórowaną cenę “tylko” (lub jak kto woli “aż”) mocna PIĄTKA z plusem!
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

 zobacz filmy naszego autorstwa.

Playlista “Piła do drewna FISKARS Xtract™

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Źródła: FISKARS, własne


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)