Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Pilarka elektryczna łańcuchowa LIDER YP1814

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: LIDER YP1814
 
Producent: LIDER
 
Klasyfikacja: pilarki
 
Specyfikacja: moc: 1800 W, długość prowadnicy: 35 cm
 
Narzędzia:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
brak ocen

 

Plusy


silnik o przyzwoitej mocy, bardzo atrakcyjna cena

Minusy


materiały użyte w konstrukcji pilarki pozostawiają wiele do życzenia


Pilarka LIDER YP1814 to narzędzie wyposażone w elektryczny silnik o mocy 1800 W. Urządzenie doskonale sprawdza się podczas pielęgnacji krzewostanów czy przycinki gałęzi. Dość mocny silnik elektryczny pozwala na w pełni precyzyjne, proste cięcie. Ergonomiczne uchwyty ułatwiają zaś operowanie urządzeniem. Urządzenie, choć bardzo tanie, kryje w sobie ogrom możliwości. Jego podstawowe atuty to: hamulec bezpieczeństwa, szybki start, automatyczne smarowanie łańcucha oraz […]

0
Opublikowany 14 lipca 2015 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest elektryczna pilarka łańcuchowa firmy LIDER specjalizującej się w segmencie low price. Urządzenie, którym się dzisiaj zajmę to model o oznaczeniu YP1814 przeznaczony do podstawowych zastosowań. Przyjrzyjmy się bliżej co recenzowana pilarka ma nam do zaoferowania. Zaczynajmy recenzję!
 

LIDER YP1814 opinie

Pilarka LIDER YP1814 to narzędzie wyposażone w elektryczny silnik o mocy 1800 W. Urządzenie doskonale sprawdza się podczas pielęgnacji krzewostanów czy przycinki gałęzi. Dość mocny silnik elektryczny pozwala na w pełni precyzyjne, proste cięcie. Ergonomiczne uchwyty ułatwiają zaś operowanie urządzeniem. Urządzenie, choć bardzo tanie, kryje w sobie ogrom możliwości. Jego podstawowe atuty to: hamulec bezpieczeństwa, szybki start, automatyczne smarowanie łańcucha oraz zastosowanie ergonomicznych uchwytów. Zabrakło natomiast możliwości bezkluczykowego naciągu łańcucha, a także łożyskowanej prowadnicy.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne recenzowanej pilarki, LIDER YP1814 wyposażono w prowadnicę o średniej długości 35 centymetrów i łańcuch o podziałce 3/8″ i prędkości przesuwu 15 metrów na sekundę. Łańcuch tnący charakteryzuje się 29 zębami tnącymi. Pilarka jest intuicyjna w obsłudze, a manewrowanie nią nie powinno sprawić problemów nawet mniej silnym osobom. YP1814 waży dokładnie 4,9 kilograma. Maksymalny poziom hałasu wytwarzanego przez pilarkę mianowany jest na 106 decybeli. W konstrukcji urządzenia nie zabrakło okienka kontrolnego oleju. Całość jednak nie jest zbyt dobrze spasowana, a materiał z którego wykonano pilarkę jest niezbyt dobrej jakości. Producent udziela na produkt rocznego okresu gwarancji.

 
Cenowo produkt firmy LIDER wypada znakomicie. Cena za zestaw (pilarka, prowadnica, łańcuch tnący) wynosi niespełna 190 złotych. Pomimo średniej jakości wykonania, urządzenie nie jest awaryjne i dobrze sprawdza się w zwykłych zastosowaniach domowych. Do zastosowań profesjonalnych polecałbym jednak rozejrzeć się za sprzętem z wyższego segmentu cenowego. Ocena ogólna – czwórka.
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

LIDER YP1814 opinie

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)