Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Pilarka łańcuchowa Black & Decker GK1940T

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Black & Decker GK1940T
 
Producent: Black & Decker
 
Klasyfikacja: pilarki łańcuchowe
 
Specyfikacja: Moc pobierana 1900 W Długość miecza 40 cm Wyłącznik bezpieczeństwa Tak Prędkość liniowa łańcucha 9,5 m/s Hamulec łańcucha Podwójnego działania Wychwytnik łańcucha Tak Druga rękojeść Tak Czas zatrzymania łańcucha <0,15 s Typ łańcucha Niskoprofilowy Podziałka zębów 3/8" Liczba ogniw łańcucha 57 Koło karbowane Tak Ochrona prowadnicy Tak Samoczynne smarowanie Tak Pojemność zbiornika na olej 250 ml Uzębiony grzebień oporowy Stalowy Zaczep na przedłużacz Tak Masa 5.2 kg Wziernik kontroli poziomu oleju Tak Osłona tylnej ręki Tak Wskaźnik położenia hamulca Tak Natężenie hałasu 105 dB
 
Narzędzia: ,
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
brak ocen

 

Plusy


łatwa obsługa, niska cena, dobre osiągi

Minusy


brak


Pilarka łańcuchowa Black & Decker GK1940T wyposażona została w elastyczny i bardzo wytrzymały silnik 1900 W o wysokim momencie obrotowym. Narzędzie cechuje się dużą prędkością cięcia – producent deklaruje, że z pniem o typowych rozmiarach (grubość 30 centymetrów) GK1940T radzi sobie w 6,5 sekundy. Patrząc na pilarkę od strony technicznej należy w szczególności wyróżnić zastosowaną […]

0
Opublikowany 21 listopada 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest pilarka łańcuchowa z beznarzędziowym napinaniem łańcucha marki Black & Decker. Model, którym się dzisiaj zajmiemy to GK1940T. O tym, czym się charakteryzuje i czy warto w nią zainwestować dowiecie się już za moment. Zaczynajmy!
 

M20000797119_2

Pilarka łańcuchowa Black & Decker GK1940T wyposażona została w elastyczny i bardzo wytrzymały silnik 1900 W o wysokim momencie obrotowym. Narzędzie cechuje się dużą prędkością cięcia – producent deklaruje, że z pniem o typowych rozmiarach (grubość 30 centymetrów) GK1940T radzi sobie w 6,5 sekundy.

Patrząc na pilarkę od strony technicznej należy w szczególności wyróżnić zastosowaną weń przekładnię wysokiej klasy o zwiększonej wytrzymałości i żywotności. Wspomniany we wstępie beznarzedziowy system napinania łańcucha gwarantuje z kolei łatwą i komfortową obsługę. Miecz o długości 40 centymetrów daje możliwość cięcia większych pni. Wbudowany układ samoczynnego smarowania łańcucha ogranicza jego zużycie i pozwala na bardziej efektywną pracę.

Warto powiedzieć również nieco o zastosowanych w pilarce udogodnieniach praktycznych. Wyposażenie pilarki w hamulec pozwala na zatrzymanie łańcucha w czasie krótszym niż 0,15 sekund. Dodatkowo jego wskaźnik pokazuje nam stan pracy urządzenia. Za trwałość i pewność pracy odpowiada stalowy grzebień oporowy. Zamontowanie dużego pojemnika na olej zmniejsza ryzyko jego rozlania przy uzupełnianiu. Jeśli chodzi o ergonomię pracy i konstrukcję pilarki Black & Decker GK1940T na szczególną pochwałę zasługuje postawa samostojąca pilarki umożliwiająca łatwe napinanie łańcucha i jego szybszą wymianę. Za komfort utrzymania narzędzia w prawidłowej pozycji odpowiadają specjalnie strukturyzowane rękojeści przednia i tylna zapewniające pewny chwyt i dobrą sterowalność pilarką, zaś umieszczona w górnej warstwie obudowy silnika druga rękojeść wpływa na ergonomiczność jej całej konstrukcji.

 
Kwota, którą musimy przeznaczyć na zakup pilarki Black & Decker GK1940T nie jest tak wysoka, jak można by się spodziewać po jej specyfikacji technicznej. Kupujący z pewnością będzie mile zaskoczony gdyż wynosi ona zaledwie 470 złotych (najniższa znaleziona oferta w sieci). Ocena ogólna – szóstka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

M20000797122_2

Zdjęcia

piła łańcuchowa GK1940T elektryczna opinie

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Sprawdźmy ceny poroduktór marki Black&Decker


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzy



Zapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)