Pilarka łańcuchowa Black & Decker GK1940T

Dzisiejszym recenzowanym produktem jest pilarka łańcuchowa z beznarzędziowym napinaniem łańcucha marki Black & Decker. Model, którym się dzisiaj zajmiemy to GK1940T. O tym, czym się charakteryzuje i czy warto w nią zainwestować dowiecie się już za moment. Zaczynajmy!

M20000797119_2

Pilarka łańcuchowa Black & Decker GK1940T wyposażona została w elastyczny i bardzo wytrzymały silnik 1900 W o wysokim momencie obrotowym. Narzędzie cechuje się dużą prędkością cięcia – producent deklaruje, że z pniem o typowych rozmiarach (grubość 30 centymetrów) GK1940T radzi sobie w 6,5 sekundy.

Patrząc na pilarkę od strony technicznej należy w szczególności wyróżnić zastosowaną weń przekładnię wysokiej klasy o zwiększonej wytrzymałości i żywotności. Wspomniany we wstępie beznarzedziowy system napinania łańcucha gwarantuje z kolei łatwą i komfortową obsługę. Miecz o długości 40 centymetrów daje możliwość cięcia większych pni. Wbudowany układ samoczynnego smarowania łańcucha ogranicza jego zużycie i pozwala na bardziej efektywną pracę.

Warto powiedzieć również nieco o zastosowanych w pilarce udogodnieniach praktycznych. Wyposażenie pilarki w hamulec pozwala na zatrzymanie łańcucha w czasie krótszym niż 0,15 sekund. Dodatkowo jego wskaźnik pokazuje nam stan pracy urządzenia. Za trwałość i pewność pracy odpowiada stalowy grzebień oporowy. Zamontowanie dużego pojemnika na olej zmniejsza ryzyko jego rozlania przy uzupełnianiu. Jeśli chodzi o ergonomię pracy i konstrukcję pilarki Black & Decker GK1940T na szczególną pochwałę zasługuje postawa samostojąca pilarki umożliwiająca łatwe napinanie łańcucha i jego szybszą wymianę. Za komfort utrzymania narzędzia w prawidłowej pozycji odpowiadają specjalnie strukturyzowane rękojeści przednia i tylna zapewniające pewny chwyt i dobrą sterowalność pilarką, zaś umieszczona w górnej warstwie obudowy silnika druga rękojeść wpływa na ergonomiczność jej całej konstrukcji.

Kwota, którą musimy przeznaczyć na zakup pilarki Black & Decker GK1940T nie jest tak wysoka, jak można by się spodziewać po jej specyfikacji technicznej. Kupujący z pewnością będzie mile zaskoczony gdyż wynosi ona zaledwie 470 złotych (najniższa znaleziona oferta w sieci). Ocena ogólna – szóstka!

M20000797122_2

piła łańcuchowa GK1940T elektryczna opinie

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.
No valid json found
Sorry, no video's found

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Sprawdźmy ceny poroduktór marki Black&Decker

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje