Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Pilarka łańcuchowa Stihl MS 181

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Stihl MS 181
 
Producent: Stihl
 
Klasyfikacja: pilarki
 
Specyfikacja: Ciężar bez piły: 4,3kg Maksymalna długość prowadnicy: 40cm Piła łańcuchowa Oilomatic Podziałka/Typ 2/8" P Picco Micro Mini Comfort 3 Moc:1,5/2,0 KW/KM Stosunek ciężaru do mocy: 2,9kg/kW Pojemność skokowa: 32,8cm3
 
Narzędzia:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
24 wszystkich głosów

 

Plusy


jakość, wydajność, solidność wykonania, atrakcyjna cena

Minusy


w zasadzie brak


Dzisiejszym opisywanym produktem jest pilarka łańcuchowa marki Stihl MS 181 z silnikiem 2-suwowym o mocy 2 KM.  Zacznijmy od opisania standardowego wyposażenia produktu. Znajdziemy w nim łańcuch tnący o podziałce 0,375 cala wraz z prowadnicą o długości 35 cm. Zabezpieczenia jakie znajdziemy w standardzie to osłona i system antywibracyjny. Cena pilarki oscyluje w granicach 900 […]

5
Opublikowany 14 maja 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 

Dzisiejszym opisywanym produktem jest pilarka łańcuchowa marki Stihl MS 181 z silnikiem 2-suwowym o mocy 2 KM.  Zacznijmy od opisania standardowego wyposażenia produktu. Znajdziemy w nim łańcuch tnący o podziałce 0,375 cala wraz z prowadnicą o długości 35 cm. Zabezpieczenia jakie znajdziemy w standardzie to osłona i system antywibracyjny. Cena pilarki oscyluje w granicach 900 złotych.

 

i-stihl-ms-181

System antywibracyjny, w jaki została wyposażona pilarka, minimalizuje praktycznie w całości skutki wibracji przenoszonych na ręce i ramiona podczas wykonywanej pracy, zwiększając tym samym komfort korzystania z  urządzenia. Ponadto pilarka została wyposażona również w system automatycznego smarowania łańcucha (Ematic) oraz funkcję ElastoStart. Dzięki tym udogodnieniom łańcuch zawsze posiada odpowiednią ilość smaru, a odbicia powstałe na wskutek uruchamiania silnika nie mają żadnego wpływu na nasze ciało.

 

J

eśli chodzi o aspekty techniczne to pilarka łańcuchowa Stihl MS 181 waży niewiele ponad 4 kilogramy i posiada zasilanie spalinowe. Wyposażona jest w system filtrów powietrza o długiej żywotności z załączonym filtrem wstępnym. Dodatkowymi elementami wyposażenia jakie znajdziemy w standardzie są kompensator, boczny napinacz łańcucha, a także praktycznie rozmieszczony korek wlewu paliwa i wielofunkcyjny przełącznik ułatwiający pracę pilarką.

 
Pilarka łańcuchowa Stihl MS 181 szczególnie ceniona jest za jakość wykonania i żywotność silnika. Dodatkowe atuty to cicha praca, równe odpalanie oraz małe spalanie i emisja zanieczyszczeń. Drobnym mankamentem jest zbyt duża wrażliwość silnika na – NIESTETY – dosyć często spotykane zjawisko sprzedawanego słabej jakości “CHRZCZONEGO” paliwa. W połączeniu z atrakcyjną ceną i niezłą wydajnością otrzymujemy bardzo solidny produkt, który będzie nam służył przez lata. Szóstka!
 

Źródło: Stihl

Zdjęcia

stihl pilarka łańcuchowa

piła pilarka łańcuchowa opinie

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Playlista “Piła łańcuchowa Stihl MS 181

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


5 komentarzy


 1.  
  kserokopiarki kolorowe gliwice
  3.5

  Drobiazgowe spojrzenie na historię, każdy powinien rozczytać oraz zapoznać się z tematem.
 2.  
  dobry program do telemarketingu
  3.5

  Bardzo odlotowy post, drobiazgowe wpisy polecam
  wszystkim lekturę
 3.  
  wynajem ksero gliwice
  2.5

  Strona świadczy o ciekawych zagadnieniach, namawiam do rozmowy
 4.  
  mir

  Chwalcie nas a ja was !!! Zycie mowi co innego.Nowa pilarka ms 181 ,ciela, palila dobrze ,az do kolejnego razu.Nie odpala,albo po chwili gasnie. Serwis cos robi, i mowi o zlym paliwie.Kolejna robota —tylko przy pracach dorywczychh,-ciecie drewna do kominka.Nastepuje powtórka z rozrywki !!Ponownie serwis i znowu to samo,poczatkowo pali a PO POSTOJU JUZ NIE.Czytajac opinie w necie ,to ten problem powtarza sie . Tylko czy PALIWO JEST ZLEJ JAKOSCI W CALYM KRAJU?Pilarka jest na gwarancji. Aby pociac pare klockow ,pozyczam od sasiada pilarke marketowa za okolo 400 zł. leje to samo paliwo—pali za kazdym razem !!!A TU ZNANA FIRMA SOLIDNA ? WSTYD !!!
 5.  
  Dami

  Popieram kolege. Posiadam korzystam z tego modelu i odradzam. Porazka totalna a problem ten sam

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)