Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Pilarka spalinowa HARDER PN5200

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: HARDER PN5200
 
Producent: HARDER
 
Klasyfikacja: pilarki spalinowe
 
Specyfikacja: waga: 7,3 kg
 
Narzędzia:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
8 wszystkich głosów

 

Plusy


niska cena, bardzo dobre parametry pilarki

Minusy


wysoka waga, wadliwe egzemplarze


Pilarka HARDER PN5200 to narzędzie wyposażone w spalinowy silnik o pojemności 49,2 cm3 oraz mocy 2,7 KM (2,1 kW). Urządzenie wzorowo sprawdza się podczas ścinania i okrzesywania małych i średnich drzew. Pilarka świetnie zdaje rezultat przy pracach ogólnobudowlanych oraz przy przygotowywaniu drewna na opał. Mocny, dwusuwowy silnik spalinowy pozwala na w pełni precyzyjne, proste cięcie.   Urządzenie, choć bardzo […]

0
Opublikowany 22 listopada 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest pilarka firmy HARDER zyskującej na popularności w ostatnim czasie, specjalizującej się w segmencie medium price. Urządzenie, którym się dzisiaj zajmę to model PN5200 przeznaczony do podstawowych zastosowań. Jesień w pełni, zima tuż, tuż – warto zadbać o przygotowanie drewna opałowego. Sprawdźmy zatem, czy HARDER PN5200 nam w tym pomoże! Zaczynajmy.
 

Pilarka HARDER PN5200 to narzędzie wyposażone w spalinowy silnik o pojemności 49,2 cm3 oraz mocy 2,7 KM (2,1 kW). Urządzenie wzorowo sprawdza się podczas ścinania i okrzesywania małych i średnich drzew. Pilarka świetnie zdaje rezultat przy pracach ogólnobudowlanych oraz przy przygotowywaniu drewna na opał. Mocny, dwusuwowy silnik spalinowy pozwala na w pełni precyzyjne, proste cięcie.  

Urządzenie, choć bardzo tanie, kryje w sobie ogrom możliwości. Jego podstawowe atuty to: szybki start i automatyczne smarowanie łańcucha. Zabrakło natomiast możliwości beznarzędziowego systemu napinania i wymiany łańcucha. Niemniej jednak urządzenie HARDER PN5200 jest bardzo solidne.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne recenzowanej pilarki, HARDER PN5200 wyposażono w prowadnicę o długości 40 centymetrów i łańcuch o podziałce 3/8″ i prędkości przesuwu 19 metrów na sekundę. Łańcuch tnący charakteryzuje się aż 74 wzmacnianymi ogniwami oraz 37 zębami tnącymi. Pilarka pomimo intuicyjnej obsługi jest dość ciężka i generuje silne drgania. PN5200 waży dokładnie 7,3 kilograma, zaś poziom generowanych przez nią drgań utrzymany jest na dość wysokim poziomie 11 m/s2. Maksymalny poziom hałasu wytwarzanego przez pilarkę mianowany jest na 114 decybeli.

Co do zasilania pilarki, mieszankę paliwową zaleca się stosować w proporcjach 1:25 (paliwo/olej). Zbiorniki na paliwo i olej posiadają odpowiednio pojemność: 0,55 litra (w przypadku paliwa) oraz 0,26 litra (w przypadku oleju). Producent udziela na produkt dwuletniej gwarancji.

 
Cenowo produkt marki HARDER wypada rewelacyjnie. Cena za zestaw (pilarka, prowadnica, łańcuch tnący) wynosi jedynie 269 złotych. Niestety jakościowo urządzenie pozostawia wiele do życzenia. Sama sprawność piły pomimo wysokich parametrów jest loterią – można natrafić na egzemplarze z rozregulowanym łańcuchem, skłonnościami do zacierania silnika, problemami ze smarowaniem, a także z awaryjnością tłoków i pierścieni w cylindrze. Jeśli jednak uda nam się trafić na dobry model, wówczas sprzęt posłuży na przez długie lata. Ocena ogólna – czwórka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Film przedstawia model 4500
 zobacz też filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

 


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)