Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Pilarka spalinowa HARDER PN5800

 
pilarka spalinowa pn5800 opinie
pilarka spalinowa pn5800 opinie
pilarka spalinowa pn5800 opinie

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: HARDER PN5800
 
Producent: HARDER
 
Klasyfikacja: pilarki spalinowe
 
Specyfikacja: waga: 7,5 kg
 
Narzędzia:
 
Nasza ocena
4.0


Wasza ocena
8 wszystkich głosów

 

Plusy


dobra cena, bardzo dobre parametry pilarki

Minusy


niska jakość wykonania, słaba prowadnica


Pilarka HARDER PN5800 to narzędzie wyposażone w spalinowy silnik o pojemności 54 cm3 oraz mocy 3 KM (2,2 kW). Urządzenie doskonale sprawdza się podczas ścinki drzew, przy pracach ogólnobudowlanych oraz podczas pielęgnacji krzewostanów. Mocny, dwusuwowy silnik spalinowy pozwala na w pełni precyzyjne, proste cięcie. Ergonomiczne uchwyty ułatwiają zaś operowanie urządzeniem. Urządzenie, choć bardzo tanie, kryje w sobie ogrom możliwości. […]

0
Opublikowany 19 listopada 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest pilarka firmy HARDER zyskującej na popularności w ostatnim czasie, specjalizującej się w segmencie medium price. Urządzenie, którym się dzisiaj zajmę to model PN5800 przeznaczony do średnio zaawansowanych zastosowań. Jesień w pełni, zima tuż, tuż – warto zadbać o przygotowanie drewna opałowego. Sprawdźmy zatem, czy HARDER PN5800 nam w tym pomoże! Zaczynajmy.
 

Pilarka HARDER PN5800 to narzędzie wyposażone w spalinowy silnik o pojemności 54 cm3 oraz mocy 3 KM (2,2 kW). Urządzenie doskonale sprawdza się podczas ścinki drzew, przy pracach ogólnobudowlanych oraz podczas pielęgnacji krzewostanów. Mocny, dwusuwowy silnik spalinowy pozwala na w pełni precyzyjne, proste cięcie. Ergonomiczne uchwyty ułatwiają zaś operowanie urządzeniem.

pilarka-spalinowa-pn5800-harder,main

Urządzenie, choć bardzo tanie, kryje w sobie ogrom możliwości. Jego podstawowe atuty to: szybki start, automatyczne smarowanie łańcucha oraz zastosowanie ergonomicznych uchwytów. Zabrakło natomiast możliwości beznarzędziowego systemu napinania i wymiany łańcucha. Niemniej jednak urządzenie HARDER PN5800 jest bardzo solidne i należycie wypełnia pokładane w nim cele.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne recenzowanej pilarki, HARDER PN5800 wyposażono w długą prowadnicę o długości 45 centymetrów i łańcuch o podziałce 3/8″ i prędkości przesuwu 19 metrów na sekundę. Łańcuch tnący charakteryzuje się aż 74 wzmacnianymi ogniwami oraz 37 zębami tnącymi. Pilarka pomimo intuicyjnej obsługi jest dość ciężka i generuje silne drgania. PN5800 waży dokładnie 7,5 kilograma, zaś poziom generowanych przez nią drgań utrzymany jest na dość wysokim poziomie 11 m/s2. Maksymalny poziom hałasu wytwarzanego przez pilarkę mianowany jest na 116 decybeli.

Co do zasilania pilarki, mieszankę paliwową zaleca się stosować w proporcjach 1:25 (paliwo/olej). Zbiorniki na paliwo i olej posiadają odpowiednio pojemność: 0,55 litra (w przypadku paliwa) oraz 0,26 litra (w przypadku oleju). Producent udziela na produkt dwuletniej gwarancji.

 
Cenowo produkt marki HARDER wypada bardzo dobrze. Cena za zestaw (pilarka, prowadnica, łańcuch tnący) wynosi 387 złotych. Pomimo średniej jakości wykonania, urządzenie w przeciwieństwie do opisywanej niedawno budżetowej pilarki PN5200 jest zdecydowanie mniej awaryjne i wytrzymuje nawet najcięższe prace. Jako swojego rodzaju wadę można uznać niską jakość zastosowanej prowadnicy. Ocena ogólna – czwórka
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

pilarka spalinowa pn5800 opinie

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

 zobacz też filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

 


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)