Pilarka spalinowa STERWINS PCS50-2R

Dzisiejszym recenzowanym produktem jest spalinowa pilarka łańcuchowa firmy STERWINS. Urządzenie, które będę opisywał to model o oznaczeniu PCS50-2R przeznaczony do domowego użytku. Sprawdźmy, co kryje się pod tym splotem znaków. Zaczynajmy!

pilarka-spalinowa-pcs50-2r opinie

 

Pilarka spalinowa STERWINS PCS550-2R to narzędzie wyposażone w silnik o pojemności 49,3 ccm oraz mocy 3 KM (2,2 kW). Bryła urządzenia to typowa konstrukcja dla sprzętu tej klasy. Wykonana została przy użyciu tworzyw wysokiej jakości, z dbałością o każdy detal. Pilarka została wyposażona w system automatycznego smarowania łańcucha. Ponadto na korzyść PCS550-2R przemawiają duży zbiornik oleju o pojemności 0,26 litra oraz długa 50 centymetrowa prowadnica współpracująca z łańcuchem o podziałce 3/8″ marki Oregon wyposażonym w 39 zębów tnących. Urządzenie doskonale sprawdzi się w gospodarstwach domowych, podczas wykonywania prac pielęgnacyjnych w ogrodach, jak również podczas wycinki średniej grubości drzew i krzewostanów.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne recenzowanej pilarki STERWINS PCS550-2R, w jej konstrukcji bardzo odczuwalny jest brak opcji beznarzędziowego systemu napinania i wymiany łańcucha. Prace te należy wykonywać ręcznie. W przypadku ergonomii użytkowania pilarki, co prawda nie należy ona do lekkich urządzeń – waży niespełna 5,5 kilograma – jednak jej dobrze zaprojektowany uchwyt pozwala na sprawne manewrowanie pilarką. Bardzo szybki przesuw łańcucha 21,2 m/s zapewnia doskonałą jakość cięcia nawet pod dużym obciążeniem. Maksymalny poziom hałasu wytwarzanego przez pilarkę mianowany jest na 113 decybeli. Pilarka generuje drgania na poziomie 12,5 m/s2. Dla prawidłowej pracy i konserwacji urządzenia STERWINS zaleca się stosować mieszankę paliwową w proporcjach 1:40 (paliwo/olej). Producent udziela na produkt 3-letniego okresu gwarancji.

Cenowo produkt marki STERWINS wypada przyzwoicie – kwota jaką zapłacimy za zestaw w skład którego wchodzą pilarka, prowadnica, klucz oraz łańcuch tnący wynosi niespełna 600 złotych. Urządzenie dzięki swej wysokiej mocy i szybkiemu przesuwowi łańcucha doskonale radzi sobie w każdym rodzaju prac. Ocena ogólna – piątka.

STERWINS PCS50-2R opinie

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.
No valid json found
Sorry, no video's found

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje