Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Półautomat spawalniczy BESTER MIDIMAGSTER 1801

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: BESTER MIDIMAGSTER 1801
 
Producent: BESTER
 
Klasyfikacja: spawarki, półautomaty spawalnicze
 
Specyfikacja: -
 
Narzędzia:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
5 wszystkich głosów

 

Plusy


cena, moc, solidność, funkcjonalność, prosta obsługa

Minusy


brak


Spawarka ta przeznaczona jest do spawania wszelkiego rodzaju stali konstrukcyjnych węglowych, stopowych (w osłonie gazów ochronnych metodą MAG) oraz spawania drutami samoosłonowymi (aluminiowymi typu MIG – o grubości od 0,6 do 0,8 mm). Jeśli chodzi o aspekty techniczne, możemy tu rzec o znamionowym napięciu zasilania mianowanym na 230/400 V, 3~PE, 50 Hz oraz poborze prądu – […]

0
Opublikowany 4 września 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Opisywanym produktem jest półautomat spawalniczy renomowanej w tej branży marki BESTER model MIDIMAGSTER 1801. Produkt ten to nic innego jak ulepszona wersja popularnego modelu migomatu 1800 TURBO. Do usprawnień w porównaniu do poprzednika zaliczyć możemy między innymi przełącznik napięcia zamontowany na płycie czołowej, wyprowadzenie 2 przewodów na 220 i 400V (zamiast wykorzystywanej dotychczas przejsciówki) oraz zmieniono także podajnik drutu.
 

Spawarka ta przeznaczona jest do spawania wszelkiego rodzaju stali konstrukcyjnych węglowych, stopowych (w osłonie gazów ochronnych metodą MAG) oraz spawania drutami samoosłonowymi (aluminiowymi typu MIG – o grubości od 0,6 do 0,8 mm). Jeśli chodzi o aspekty techniczne, możemy tu rzec o znamionowym napięciu zasilania mianowanym na 230/400 V, 3~PE, 50 Hz oraz poborze prądu – odpowiednio jest to dla pracy 10% (PJ10 160 A), dla pracy 60% (PJ60 80 A) i dla pracy 100% (PJ100 60 A). Zakres regulacji prądu spawania mieści się w przedziałach: 40-160A / 80-160A. Napięcie spawania posiada 4-stopniową regulację. Podajnik drutu także jest regulowany – zakres regulacji prędkości mieści się w tym wypadku w granicach 1-17 m/min. Wszelkie załączone do spawarki przewody mają długość 2,5 metra. Urządzenie pracować może w temperaturze od -10 do 400 stopni Celsjusza.

 

 

BESTER MIDIMAGSTER 1801 cechuje się dosyć dużymi gabarytami – waży ponad 50 kilogramów, a jego wymiary to odpowiednio 427 x 635 x 815 milimetra. Recenzowany jest jak produkt wysokiej jakości i idealne rozwiązanie do lekkich prac blacharskich. Spawa się nim bez problemu zarówno cienkie blachy samochodowe jak również grube metale. Spawarka ta powinna zadowolić każdego – i profesjonalistę i amatora! Cenowo, jak “przystało” na produkt wysokiej jakości nie jest tanio – musimy dysponować kwotą przekraczającą 2000 złotych. Jednak jestem przekonany, iż spawarka ta jest warta swojej ceny – w zamian za 2 tysiące otrzymamy bezawaryjną, uniwersalną i wygodną w obsłudze maszynę z której będziemy zadowoleni przez długie lata pracy. Ocena ogólna – szóstka!
 
 

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Playlista “Migomat spawalniczy Bester Midimagster 1801

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)