Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Pompa fontannowa JIALU HJ-923

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: JIALU HJ-923
 
Producent: JIALU
 
Klasyfikacja: akcesoria do ogrodu
 
Specyfikacja: WYDAJNOŚĆ 950 l/h MOC 12 W Max. PODNOSZENIE SŁUPA WODY 0,95 m
 
Ogród:
 
Nasza ocena
4.0


Wasza ocena
brak ocen

 

Plusy


dobra cena

Minusy


kiepska jakość


Na początek – barwny opis zachęcający do kupna potencjalnego klienta – cytuję: “Pompa fontanny ogrodowej jest sercem elementów wodnych w ogrodzie. Fontanny wodne wprowadzają ruch i życie nie tylko w oczku wodnym, ale także w ogrodzie. Naśladując naturę przesycają powietrze wilgocią, są przyciągającym wzrok elementem otoczenia, a także wprowadzają ożywcze tchnienie do harmonijnej zieleni. Dzięki […]

0
Opublikowany 7 maja 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejsza, czwarta już, recenzja z serii recenzji produktów z Allegro to pompa fontannowa bardzo mało znanej (chińskiej?) marki JIALU – model HJ-923. Produkt jak zapewnia producent jest wykonany z bardzo wysokiej jakości materiałów, jednak czym tak naprawdę jest i co sobą reprezentuje pokaże nam jego dzisiejsza recenzja.
 

Na początek – barwny opis zachęcający do kupna potencjalnego klienta – cytuję:

“Pompa fontanny ogrodowej jest sercem elementów wodnych w ogrodzie. Fontanny wodne wprowadzają ruch i życie nie tylko w oczku wodnym, ale także w ogrodzie. Naśladując naturę przesycają powietrze wilgocią, są przyciągającym wzrok elementem otoczenia, a także wprowadzają ożywcze tchnienie do harmonijnej zieleni. Dzięki różnym typom pomp i dysz (końcówek) formujących strumień wypływającej wody uzyskasz pożądany i zamierzony efekt.”

Choć opis brzmi jakby wyrwany był z telezakupów Mango to wiele osób wciąż łapie się na tego typu chwyty marketingowe – sam znam kilkoro z nich zachwalających produkty, których producentom obce było pojęcie jakość (nie mówię już nawet o tym czy wysoka i jak wysoka). Podobnie jest i w tym przypadku – pompa fontannowa HJ-923 wykonana została z kiepskiej jakości tworzywa sztucznego. Materiały są niedostatecznie spasowane i sprawiają wrażenie taniości całej konstrukcji. Wbrew pozorom urządzenie spełnia jednak zamierzone mu funkcje w 100 procentach! Wszystko działa tak jak powinno – może więc byliśmy dla opisywanej pompy zbyt surowi?

Jeśli chodzi o aspekty techniczne opisywanego produktu to w tym wypadku również sprawa przedstawia się całkiem przyzwoicie. Pompa charakteryzuje się wydajnością rzędu 950 litrów na godzinę, mocą 12 W i zasilany jest standardowym napięciem elektrycznym 230 V. Maksymalny wygenerowany przez nią słup wody osiąga wysokość niespełna 1 metra. Urządzenie posiada dwa wyjścia – jedno na dyszę fontannową, a drugie, z w pełni regulowanym przepływem wody, do podłączenia do kaskady, sterylizatora UV-C lub filtra. W wyposażeniu standardowym znajdziemy z kolei oprócz samej pompy HJ-923 także trzy wymienne dysze.

 
Produkt na pierwszy rzut oka tandetny i odpustowy pokazuje jak bardzo mylne może być pierwsze wrażenie. Pompa fontannowa JIALU HJ-923 wypełnia całkowicie pokładane w niej funkcje. Pomimo kiepskiego wykonania cechuje się całkiem przyzwoitymi parametrami. Cena, jaką przyjdzie nam zapłacić za produkt, również jest bardzo atrakcyjna i wynosi niewiele ponad 40 złotych. Dla tych z Was, którzy boją się jak długo będzie działał zakupiony przez was sprzęt mam dobrą informację – producent udziela na swoje urządzenie 2 letniej gwarancji. Ocena ogólna – mocna czwórka!
 

Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony
 

Zdjęcia produktu pochodzą z aukcji numer 4055356056 z portalu Allegro i są autorstwa firmy Hanza Aquaristic.

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)