Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Proxxon Lutownica EL 12 PRN28140

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Proxxon EL 12 PRN28140
 
Producent: Proxxon
 
Klasyfikacja: lutownice
 
Specyfikacja: zasilanie - 12-14 V, wydajnosć - od 1,0A, temperatura końcówki - 310 °C, czas nagrzewania - 10 sekund
 
Narzędzia:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
4 wszystkich głosów

 

Plusy


wysoka jakość, wygoda obsługi, profesjonalne narzędzie za niską cenę

Minusy


zasilacz w wyposażeniu dodatkowym a nie standardowym


Do zalet lutownicy Proxxon należy jej krótki czas nagrzewania – wynosi on około 10 sekund dzięki czemu praktycznie od razu po uruchomieniu narzędzia możemy z niego korzystać do wykonywanych prac lutowniczych. Zamontowany w produkcie termistor skonstruowany został w taki sposób, że zapewnia on stałą temperaturę końcówki lutownicy – 310 °C. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu bez żadnych […]

2
Opublikowany 24 września 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Recenzowanym produktem jest lutownica marki Proxxon o oznaczeniu modelowym EL 12 i kodzie producenta PRN28140. Narzędzie to zasilane jest napięciem elektrycznym 12-14V. Niestety sam zasilacz sprzedawany jest jako wyposażenie dodatkowe w konsekwencji czego już na starcie jesteśmy zmuszeni do kolejnego zakupu. 
 

Do zalet lutownicy Proxxon należy jej krótki czas nagrzewania – wynosi on około 10 sekund dzięki czemu praktycznie od razu po uruchomieniu narzędzia możemy z niego korzystać do wykonywanych prac lutowniczych. Zamontowany w produkcie termistor skonstruowany został w taki sposób, że zapewnia on stałą temperaturę końcówki lutownicy – 310 °C. Dzięki takiemu rozwiązaniu technologicznemu bez żadnych obaw możemy lutować elementy powiązane z elektroniką – zawarte w nich tranzystory czy układy scalone są podatne na uszkodzenia w temperaturach przekraczających 350 °C. 

J

eśli chodzi o aspekty techniczno-praktyczne to można stwierdzić kilka istotnych dla potencjalnego użytkownika faktów. Po pierwsze włącznik ON/OFF lutownicy został ulokowany na jej obudowie w bardzo komfortowym miejscu (w obszarze który trzymamy dłonią podczas pracy). Po drugie lutownica Proxxon została wyposażona w diodę, która dokładnie oświetla miejsce pracy umożliwiając bardziej precyzyjne lutowanie. Po trzecie produkt posiada przewód spiralny zaopatrzony we wtyczkę typu Proxxon dostosowaną do zasilaczy typu MICROMOT (wydajność od 1,0A). Jak już wspomniałem wcześniej sam zasilacz NIE NALEŻY do wyposażenia standardowego.

 

Co o opisywanej lutownicy sądzą Internauci? Kluczową cechą nadaną przez nich opisywanemu przeze mnie produktowi jest wysoka jakość zarówno wykonania produktu jak i samej jego pracy. Dodatkowo ceniona jest za lekkość, możliwość lutowania także bardzo cienkich przewodów i łatwość wymiany grotu w razie potrzeby – co jest dodatkowym asem z rękawa w porównaniu do konkurencyjnych narzędzi tego typu. Produkt polecany jest zarówno początkującym amatorom-majsterkowiczom jak i prawdziwym profesjonalistom w zawodzie. Cena jaką musimy wydać na lutownicę Proxxon EL 12 jest niezwykle atrakcyjna – to wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych (na portalach aukcyjnych nowy produkt z gwarancją znaleźć można nawet za kwotę 58,90 zł). Ocena ogólna – nikogo nie zdziwi jeśli powiem, że będzie to… szóstka!
 
 

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

aktualnie brak

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


2 komentarze


 1.  
  Zdzisek

  Najlepsza lutownica jaką dotąd miałem, polecam !
  •  
   Marcin

   Nie mogłem rozlutować nią cyny w padzie od xboxa. Czy to możliwe czy może mam uszkodzony egzemplarz? Cynę ołowiową którą zwykle lutuję topi normalnie.

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)