Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Przecinarka plazmowa Dedra DESPi40

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Dedra DESPi40
 
Producent: Dedra
 
Klasyfikacja: przecinarki plazmowe do metalu
 
Specyfikacja: Zasilanie 220 - 240 V Prąd spawania 40 A Godzinny cykl pracy 60% Grubość materiału spawanego 1 - 12 mm Waga 9 kg Gwarancja 2 lata Klasa izolacji IP-21 Stopnie regulacji prądu spawania 20 - 40 A Wymiary 34,5 x 22 x 45,5 cm
 
Narzędzia:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
brak ocen

 

Plusy


dobry stosunek jakość/cena

Minusy


brak


Przecinarka plazmowa Dedra DESPi40 przeznaczona jest do cięcia metali przy użyciu łuku zjonizowanego gazu. Urządzenie generuje do swego działania niezbędne wartości prądowe przy użyciu układów elektronicznych. Maszyna jest przystosowana do podłączenia kompresora (sprężarki) powietrza generującego bardzo niskie ciśnienie o wartości 4 bar. Zasadę działania narzędzia można streścić w kilku słowach. Powietrze podawane do przecinarki z […]

0
Opublikowany 20 lutego 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest przecinarka plazmowa naszej rodzimej marki Dedra – model o oznaczeniu DESPi40. Czym urządzenie wyróżnia się na tle konkurencyjnych marek? Czy warto rozważyć jego zakup? Zaczynajmy recenzję!
 

Przecinarka plazmowa Dedra DESPi40 przeznaczona jest do cięcia metali przy użyciu łuku zjonizowanego gazu. Urządzenie generuje do swego działania niezbędne wartości prądowe przy użyciu układów elektronicznych. Maszyna jest przystosowana do podłączenia kompresora (sprężarki) powietrza generującego bardzo niskie ciśnienie o wartości 4 bar. Zasadę działania narzędzia można streścić w kilku słowach. Powietrze podawane do przecinarki z kompresora przepływając przez łuk elektryczny ulega jonizacji. Wysoka temperatura panująca wewnątrz jądra łuku plazmowego oraz znaczna prędkość strumienia zjonizowanego powietrza powoduje topnienie ciętego metalu, w rezultacie czego jest on “wydmuchiwany” przez szczelinę. Ciąć możemy materiały o grubości z przedziału od 1 do 12 mm. Przecinarka przystosowana jest do zasilania o napięciu z przedziału 220 – 240V.

dedra-despi-40-51908

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną opisywanego produktu to warto w tym wypadku szczególną uwagę zwrócić na moc znamionową 4,7 kVA oraz na napięcie w stanie obciążenia przy maksymalnym prądzie cięcia (96 V). Maksymalny generowany prąd podczas cięcia materiałów wynosi 40 A z kolei sam zakres regulacji prądu cięcia mieści się w przedziale od 20 do 40 A. Inne już mniej istotne dane techniczne to: roboczy cykl pracy (60 %), stopień ochrony (IP-21), przekrój przewodu zasilającego (3 x 2,5 mm) oraz długość przewodu (2 m). Jeśli chodzi o same gabaryty urządzenia to jego waga wynosi 9 kg, zaś całkowite wymiary to odpowiednio 34,5 x 22 x 45,5 cm. Produkt cechuje się dwuletnią gwarancją producenta.

 
Co do samej ceny urządzenia Dedra DESPi40 to wiadomo, że z pewnością nie będzie ona niska – tego typu produkty to koszta liczone w tysiącach złotych. Jeżeli jednak możemy nazwać kwotę lekko przekraczającą 1100 zlotych atrakcyjną to z całą pewnością możemy nazwać produkt jako tani, a jednocześnie niezwykle wydajny. Ocena ogólna adekwatna do stosunku jakość/cena – piątka!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

DESPi40 opinie

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

+ Slide
- Slide

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)