Robot koszący GARDENA R70Li

Dzisiejszym recenzowanym produktem jest robot koszący marki GARDENA – model o oznaczeniu R70Li. Ten innowacyjny produkt przeznaczony jest w głównej mierze do pielęgnacji trawników o dużej i złożonej powierzchni. Czym się więc owa maszyna charakteryzuje?

r70li-1a2a1aea-500x500

Po pierwsze GARDENA R70Li jest urządzeniem pozwalającym na komfortową i bezproblemową pracę przy jednoczesnym zachowaniu „pełnego lenistwa” domowników. Opisywany robot koszący wszystkim zajmie się sam – możemy spokojnie rozkoszować się słońcem w hamaku, a trawnik skosi się sam. Jakże to cudowne uczucie! Przejdźmy jednak do konkretów.

Robot GARDENA R70Li świetnie sprawdza się w przypadku pielęgnacji trawników o powierzchni do 700 m². Maszyna pomimo bezobsługowej pracy jest bardzo dokładna i nie pozostawia na trawniku pasów. Zasilana jest wydajnym akumulatorem litowo-jonowym 18V/ 1,6 Ah, który gwarantuje bezpieczne i energooszczędne użytkowanie urządzenia. Sam akumulator ulegając rozładowaniu wysyła sygnał do maszyny, która to z kolei samoczynnie powraca do stacji dokującej w celu uzupełnienia energii. Bardzo inteligentne rozwiązanie – duży plus! Ładowanie trwa do 75 minut, zaś czas koszenia na pełnym akumulatorze wynosi około godziny. Urządzenie pobiera moc rzędu 20 watów. Szerokość robocza wynosi 17 centymetrów. Należy również zwrócić uwagę na bardzo ciche działanie kosiarki – generuje ona „hałas” na poziomie 58 decybeli. Kolejny plus!

GARDENA R70Li opinie

Jeśli chodzi o aspekty stricte techniczne kosiarka waży około 8 kilogramów i przy jej użyciu możemy strzyc trawnik na wysokość od 2 do 5 centymetrów. W wyposażeniu standardowym wraz z maszyną znajdują się także stacja ładująca, przewód niskonapięciowy, przewód ograniczający o długości 200 metrów, 400 sztuk szpilek mocujących, 3 noże zapasowe, 7 łączników oraz 5 złączek zaciskowych. Wymienione powyżej akcesoria pozwalają na wyznaczenie zamierzonego przez nas terenu koszenia. Robot GARDENA potrafi pokonywać wzniesienia terenu odbiegające od normy nawet o 25 procent. Pierwsza instalacja urządzenia jest bardzo intuicyjna. Szeroki panel ustawień w połączeniu z wyświetlaczem pozwala na pełne zaprogramowanie czasu koszenia, jego pory i parametrów. Odnosząc się jeszcze do samego oprogramowania urządzenia, posiada ono szereg funkcji zabezpieczających (sygnał alarmowy, blokada PIN) kosiarkę przed kradzieżą. Zamontowane w maszynie noże ze stali nierdzewnej doskonale radzą sobie z każdym rodzajem trawnika. Ścięte źdźbła trawy nie są zbierane przez urządzenie i pozostają na trawniku tworząc warstwę naturalnego nawozu.

Do atutów robota koszącego GARDENA R70Li zaliczyć możemy także możliwość pracy w deszczowe dni, brak emisji spalin oraz niezwykle czuły czujnik kolizyjny pozwalający na ominięcie każdej przeszkody. Zainstalowane w urządzeniu czujniki unoszenia i nachylenia i zachowany spory odstęp pomiędzy obudową a nożami gwarantuje bezpieczną eksploatację maszyny zarówno dla ludzi jak i zwierząt – działa to w bardzo prosty sposób – kosiarka po przechyleniu się automatycznie blokuje noże zapobiegając jakimkolwiek przypadkowym skaleczeniom.

Jak więc widzimy urządzenie koszące GARDENA R70Li charakteryzuje się oprócz w pełni komfortowej pracy także szeregiem walorów technicznych. Bezobsługowe i w pełni bezpieczne koszenie sprawia wiele przyjemności, a przy tym jest niezwykle precyzyjne – porównywalnie do kosiarek spalinowych bez kosza. Niestety cena urządzenia jest łagodnie mówiąc – zaporowa. Ponad 6 tysięcy złotych za chwilę słodkiego lenistwa i „odwalenie” za nas brudnej roboty to jednak trochę za wiele. Ocena ogólna – pomimo ogromu zalet urządzenia – piątka z plusem!

GARDENA R70Li automatyczna kosiarka jaki robot koszący

Źródła: Grafika Google, GARDENA

robot GARDENA R70Li automatyczne koszenie trawy
automatyczna kosiarka

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Playlista „Robot koszący Gardena R70Li

Gardena R70Li Robotic lawn mower
Gardena R70Li Robotic lawn mower
GARDENA Mähroboter R40Li, R70Li, R80Li - Installa ..
GARDENA Mähroboter R40Li, R70Li, R80Li - Installa ..
Gardena R70li Mähroboter
Gardena R70li Mähroboter
Private video
Private video
Gardena R70li in schmaler Passage fährt entlang S ..
Gardena R70li in schmaler Passage fährt entlang S ..
Eure Fragen zum Gardena R40Li und unser Fazit nach ..
Eure Fragen zum Gardena R40Li und unser Fazit nach ..
Tondeuse Robot Gardena R70Li - Chapitre 4 : foncti ..
Tondeuse Robot Gardena R70Li - Chapitre 4 : foncti ..
Robot rasaerba GARDENA R40Li, R70Li, R80Li Install ..
Robot rasaerba GARDENA R40Li, R70Li, R80Li Install ..
GARDENA Mähroboter R70Li - TV-Spot 2013
GARDENA Mähroboter R70Li - TV-Spot 2013
Gardena R70li bei der Arbeit
Gardena R70li bei der Arbeit
Máy cắt cỏ Robot tự động Gardena R70Li
Máy cắt cỏ Robot tự động Gardena R70Li
Mähroboter von Gardena und Bosch - Test Vergleich ..
Mähroboter von Gardena und Bosch - Test Vergleich ..
 koniecznie zobacz też filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl

Następny artykuł

Komentarze 4

 1. Ania i Marcin says:

  Chciałbym zobaczyć jak to działa na żywo, zapewne robot musi systematycznie , co 2-3 dni kosić trawnik gdyż napewno z większą trawą nie dałby sobie rady. Prawda jest taka że tradycujną kosiarkę i tak trzeba mieć.

  • Jerzy says:

   Robot kosi ciągle, nie ma potrzeby używania kosiarki (trawę należy skosić przed montażem robota). Robot sam się ładuje i kosi trawę cały czas, oprócz czasu na ładowanie. Polecam

 2. Artur says:

  Dokladnie zastanawiam sie nad kupnem takiego robota tu nie chodzi o lenistwo sam lubię kosic mam zwykla kosiarke koszenie mi zajmuje jakies 120min ale zebym kosil raz na tydzien ale jak czesciej kosisz trawa jest ładniejsza w moim przypadku to 2x w tygodniu chce kupic kosiarke tylko jeszcze nie wiem jaką firme wybrac co by bylo dobre mam 3 trawniki -pierwszy 30m2,130m2,500m2 czy taki robot sobie poradzi kosiarki nie zamierzam sprzedac raz na tydzien ewentualnie wyjde i skosze co robot nie dokosil nie ma problemu ale to zajmie 10,15min

 3. Alicja says:

  Czy ktoś z posiadaczy miał problem z ,,zawieszeniem,, się jej przy wprowadzaniu kodu pin? Bo mój kod pin przestał działać i pojawia się problem. Kontaktowalismy sie z gardeną lecz w efekcie nie uzyskalismy pomocy. Z góry dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze publikacje