Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 
Random Article


 
Co nowego?
 

Robot koszący GARDENA R70Li

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Robot koszący GARDENA R70Li
 
Producent: GARDENA
 
Klasyfikacja: roboty koszące, narzędzia ogrodnicze
 
Specyfikacja: waga: 7,5 kg, koszenie obszaru o powierzchni do 700 m2
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
2 wszystkich głosów

 

Plusy


bezobsługowe koszenie, intuicyjne programowanie, zabezpieczenie przed kradzieżą

Minusy


zaporowa cena


Po pierwsze GARDENA R70Li jest urządzeniem pozwalającym na komfortową i bezproblemową pracę przy jednoczesnym zachowaniu “pełnego lenistwa” domowników. Opisywany robot koszący wszystkim zajmie się sam – możemy spokojnie rozkoszować się słońcem w hamaku, a trawnik skosi się sam. Jakże to cudowne uczucie! Przejdźmy jednak do konkretów. Robot GARDENA R70Li świetnie sprawdza się w przypadku pielęgnacji […]

4
Opublikowany 19 lipca 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest robot koszący marki GARDENA – model o oznaczeniu R70Li. Ten innowacyjny produkt przeznaczony jest w głównej mierze do pielęgnacji trawników o dużej i złożonej powierzchni. Czym się więc owa maszyna charakteryzuje?
 

r70li-1a2a1aea-500x500

Po pierwsze GARDENA R70Li jest urządzeniem pozwalającym na komfortową i bezproblemową pracę przy jednoczesnym zachowaniu “pełnego lenistwa” domowników. Opisywany robot koszący wszystkim zajmie się sam – możemy spokojnie rozkoszować się słońcem w hamaku, a trawnik skosi się sam. Jakże to cudowne uczucie! Przejdźmy jednak do konkretów.

Robot GARDENA R70Li świetnie sprawdza się w przypadku pielęgnacji trawników o powierzchni do 700 m². Maszyna pomimo bezobsługowej pracy jest bardzo dokładna i nie pozostawia na trawniku pasów. Zasilana jest wydajnym akumulatorem litowo-jonowym 18V/ 1,6 Ah, który gwarantuje bezpieczne i energooszczędne użytkowanie urządzenia. Sam akumulator ulegając rozładowaniu wysyła sygnał do maszyny, która to z kolei samoczynnie powraca do stacji dokującej w celu uzupełnienia energii. Bardzo inteligentne rozwiązanie – duży plus! Ładowanie trwa do 75 minut, zaś czas koszenia na pełnym akumulatorze wynosi około godziny. Urządzenie pobiera moc rzędu 20 watów. Szerokość robocza wynosi 17 centymetrów. Należy również zwrócić uwagę na bardzo ciche działanie kosiarki – generuje ona “hałas” na poziomie 58 decybeli. Kolejny plus!

GARDENA R70Li opinie

Jeśli chodzi o aspekty stricte techniczne kosiarka waży około 8 kilogramów i przy jej użyciu możemy strzyc trawnik na wysokość od 2 do 5 centymetrów. W wyposażeniu standardowym wraz z maszyną znajdują się także stacja ładująca, przewód niskonapięciowy, przewód ograniczający o długości 200 metrów, 400 sztuk szpilek mocujących, 3 noże zapasowe, 7 łączników oraz 5 złączek zaciskowych. Wymienione powyżej akcesoria pozwalają na wyznaczenie zamierzonego przez nas terenu koszenia. Robot GARDENA potrafi pokonywać wzniesienia terenu odbiegające od normy nawet o 25 procent. Pierwsza instalacja urządzenia jest bardzo intuicyjna. Szeroki panel ustawień w połączeniu z wyświetlaczem pozwala na pełne zaprogramowanie czasu koszenia, jego pory i parametrów. Odnosząc się jeszcze do samego oprogramowania urządzenia, posiada ono szereg funkcji zabezpieczających (sygnał alarmowy, blokada PIN) kosiarkę przed kradzieżą. Zamontowane w maszynie noże ze stali nierdzewnej doskonale radzą sobie z każdym rodzajem trawnika. Ścięte źdźbła trawy nie są zbierane przez urządzenie i pozostają na trawniku tworząc warstwę naturalnego nawozu.

Do atutów robota koszącego GARDENA R70Li zaliczyć możemy także możliwość pracy w deszczowe dni, brak emisji spalin oraz niezwykle czuły czujnik kolizyjny pozwalający na ominięcie każdej przeszkody. Zainstalowane w urządzeniu czujniki unoszenia i nachylenia i zachowany spory odstęp pomiędzy obudową a nożami gwarantuje bezpieczną eksploatację maszyny zarówno dla ludzi jak i zwierząt – działa to w bardzo prosty sposób – kosiarka po przechyleniu się automatycznie blokuje noże zapobiegając jakimkolwiek przypadkowym skaleczeniom.

 
Jak więc widzimy urządzenie koszące GARDENA R70Li charakteryzuje się oprócz w pełni komfortowej pracy także szeregiem walorów technicznych. Bezobsługowe i w pełni bezpieczne koszenie sprawia wiele przyjemności, a przy tym jest niezwykle precyzyjne – porównywalnie do kosiarek spalinowych bez kosza. Niestety cena urządzenia jest łagodnie mówiąc – zaporowa. Ponad 6 tysięcy złotych za chwilę słodkiego lenistwa i “odwalenie” za nas brudnej roboty to jednak trochę za wiele. Ocena ogólna – pomimo ogromu zalet urządzenia – piątka z plusem!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

GARDENA R70Li automatyczna kosiarka jaki robot koszący

Źródła: Grafika Google, GARDENA

Zdjęcia

robot GARDENA R70Li automatyczne koszenie trawy
automatyczna kosiarka

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

Playlista “Robot koszący Gardena R70Li

+ Slide
- Slide

 
 koniecznie zobacz też filmy naszego autorstwa.

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


4 komentarze


 1.  
  Ania i Marcin
  4.0

  Chciałbym zobaczyć jak to działa na żywo, zapewne robot musi systematycznie , co 2-3 dni kosić trawnik gdyż napewno z większą trawą nie dałby sobie rady. Prawda jest taka że tradycujną kosiarkę i tak trzeba mieć.
  •  
   Jerzy
   5.0

   Robot kosi ciągle, nie ma potrzeby używania kosiarki (trawę należy skosić przed montażem robota). Robot sam się ładuje i kosi trawę cały czas, oprócz czasu na ładowanie. Polecam
 2.  
  Artur

  Dokladnie zastanawiam sie nad kupnem takiego robota tu nie chodzi o lenistwo sam lubię kosic mam zwykla kosiarke koszenie mi zajmuje jakies 120min ale zebym kosil raz na tydzien ale jak czesciej kosisz trawa jest ładniejsza w moim przypadku to 2x w tygodniu chce kupic kosiarke tylko jeszcze nie wiem jaką firme wybrac co by bylo dobre mam 3 trawniki -pierwszy 30m2,130m2,500m2 czy taki robot sobie poradzi kosiarki nie zamierzam sprzedac raz na tydzien ewentualnie wyjde i skosze co robot nie dokosil nie ma problemu ale to zajmie 10,15min
 3.  
  Alicja

  Czy ktoś z posiadaczy miał problem z ,,zawieszeniem,, się jej przy wprowadzaniu kodu pin? Bo mój kod pin przestał działać i pojawia się problem. Kontaktowalismy sie z gardeną lecz w efekcie nie uzyskalismy pomocy. Z góry dziękuję.

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)