Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Spawarka Adler Inwentor TIG/MMA-250

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Adler Inwentor TIG/MMA-250
 
Producent: Adler
 
Klasyfikacja: spawarki
 
Specyfikacja: waga: 10 kg, wymiary (cm): 38x16x25, spawanie metodami TIG i MMA
 
Narzędzia:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
17 wszystkich głosów

 

Plusy


wszechstronne zastosowanie, możliwość spawania metodą TIG, atrakcyjna cena

Minusy


brak


Spawarka Adler Inwertor jak sama nazwa wskazuje należy do rodziny spawarek inwerterowych. Model ten charakteryzuje się niezwykle wysoką sprawnością rzędu 80%. Spawarka ta przystosowana jest do spawania metodami TIG oraz MMA (elektrodą otuloną). Co do pierwszej metody, warto powiedzieć możliwości spawania z bezdotykowym zajarzeniem łuku HF/PULSE. Jeśli chodzi o drugą z metod, do prac spawalniczych […]

0
Opublikowany 11 listopada 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest spawarka marki Adler – model Inwertor przystosowany do spawania metodami MMA oraz TIG.
 

Spawarka Adler Inwertor jak sama nazwa wskazuje należy do rodziny spawarek inwerterowych. Model ten charakteryzuje się niezwykle wysoką sprawnością rzędu 80%. Spawarka ta przystosowana jest do spawania metodami TIG oraz MMA (elektrodą otuloną). Co do pierwszej metody, warto powiedzieć możliwości spawania z bezdotykowym zajarzeniem łuku HF/PULSE. Jeśli chodzi o drugą z metod, do prac spawalniczych wykorzystać możemy zarówno elektrody kwaśne i zasadowe, jak i te celulozowe. Sama spawarka cechuje się także płynną regulacją prądu spawania oraz wysoką wydajnością chłodzenia. Warto także wspomnieć o zastosowanym weń zabezpieczeniu przed przegrzaniem. Spawarka Adler Inwertor to urządzenie o stosunkowo niewielkiej masie (10 kg) i wymiarach 38x16x25 (cm).

J

eśli chodzi o aspekty techniczne opisywanej spawarki, możemy powiedzieć tu o napięciu zasilania 230V (50 Hz) i maksymalnym poborze mocy na poziomie 8,6 kW. Prąd spawania recenzowanego narzędzia mieści się w przedziale od 20 do 250 A. Średnica stosowanych elektrod mieści się w granicach 2,5 – 5,0 mm. Warto także wspomnieć o bardzo istotnym fakcie jakim są długości przewodów spawalniczych. W tym wypadku sprawa ma się następująco – przewód z uchwytem TIG 4 metry, przewód spawalniczy 3 metry, oraz przewód masowy 2,5 metra. Przewody nie są więc drastycznie krótkie w porównaniu do konkurencyjnych spawarek, a praca przy ich użyciu jest całkiem komfortowa.

 
Spawarka Adler Inwertor TIG/MMA-250 to narzędzie idealnie sprawdzające się w praktycznie każdym zastosowaniu. Świetnie nadaje się do niedużego warsztatu. Praca spawarką to czysta przyjemność – spawać nią możemy bez problemu blachy ze stali nierdzewnej o różnych grubościach. Do pełni szczęścia brakuje spawarce funkcji spawania aluminium (TIG AC) – jednak przecież nie można mieć wszystkiego. Cenowo produkt przedstawia się bardzo korzystnie i z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest wart swej ceny – 1400 złotych (chociaż na portalach aukcyjnych typu Skąpiec czy Ceneo znaleźć ją możemy już za kwotę 1049 złotych). Ocena ogólna – szóstka!
 

Zapraszam do wyrażania własnej opinii na temat produktu w komentarzach pod wpisem!

 

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

aktualnie brak

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)