Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Spawarka inwerterowa Welder Fantasy FAN IGBT 200 MMA WFC/FAN

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Spawarka inwerterowa Welder Fantasy FAN IGBT 200 MMA WFC/FAN
 
Producent: Welder Fantasy
 
Klasyfikacja: spawarki
 
Specyfikacja: waga - 4,7 kg, spawanie przy użyciu elektrod zasadowych, kwaśnych i celulozowych
 
Narzędzia:
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
2 wszystkich głosów

 

Plusy


jakość wykonania, łatwość obsługi, wysoka precyzja

Minusy


bardzo niska jakość załączonego wyposażenia, krótkie przewody spawalnicze i zasilające


Narzędzie Welder Fantasy FAN jest kompaktowym urządzeniem pochodzącym z rodziny spawarek inwerterowych. Produkt ten przeznaczony jest do spawania metodą MMA – czyli przy wykorzystaniu elektrody otulonej. Spawarka Welder Fantasy FAN cechuje się wysoką sprawnością na poziomie 60% oraz bardzo oszczędnym zużyciem energii. Na taki stan rzeczy kluczowy wpływ mają wykorzystane w niej najwyższej jakości podzespoły, […]

0
Opublikowany 13 listopada 2013 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Dzisiejszym recenzowanym produktem jest inwerterowa spawarka firmy Welder Fantasy (model o dosyć długim i skomplikowanym oznaczeniu – FAN IGBT 200 MMA WFC/FAN).
 

Narzędzie Welder Fantasy FAN jest kompaktowym urządzeniem pochodzącym z rodziny spawarek inwerterowych. Produkt ten przeznaczony jest do spawania metodą MMA – czyli przy wykorzystaniu elektrody otulonej. Spawarka Welder Fantasy FAN cechuje się wysoką sprawnością na poziomie 60% oraz bardzo oszczędnym zużyciem energii. Na taki stan rzeczy kluczowy wpływ mają wykorzystane w niej najwyższej jakości podzespoły, a także zastosowanie innowacyjnej technologii tranzystorów IGBT. Dzięki takim zabiegom opisywana spawarka Welder Fantasy charakteryzuje się dobrą dynamiką oraz stabilnością łuku elektrycznego. Ponadto produkt ten jest niezwykle prosty w użyciu, z racji czego świetnie poradzi sobie z nim zarówno wykwalifikowany spawacz, jak i domowy majsterkowicz.

J

eśli chodzi o aspekty praktyczne opisywanego urządzenia to możemy powiedzieć o jego wszechstronnym zastosowaniu. Spawarkę Welder Fantasy FAN używać możemy do spawania miedzi, stali nierdzewnej, stali węglowej, stali stopowych, a także do spawania innych metali nieżelaznych. Wszechstronność modelu FAN można zauważyć również w przypadku stosowanych weń elektrod – spawarka świetnie poradzi sobie pracując przy wykorzystaniu elektrod kwaśnych, zasadowych i celulozowych. Spośród konkurencyjnych narzędzi tej klasy spawarkę Welder Fantasy FAN wyróżniają kompaktowe wymiary obudowy oraz jej niewielka waga (4,7 kilograma) pozwalająca na pełną swobodę pracy spawacza.

 
Standardowo nadeszła pora na podsumowanie recenzji i przytoczenie opinii użytkowników opisywanego narzędzia. Do tej pory wyrażałem się o nim w samych superlatywach, jednak należałoby również wspomnieć nieco o tych gorszych aspektach. Tak więc, jako że do samej spawarki w zasadzie przyczepić się nie można to jakość załączonego do niej wyposażenia zakrawa o śmieszność – wykonanie maski i osprzętu rodem made in china. Standardem wśród sprzętów ze średniej półki cenowej jest niska jakość dodatków – należy jednak pamiętać, że owe dodatki zawsze możemy wymienić, a spawarka wcale nie musi być do nich równoległa jakościowo. Przewody zasilające oraz przewód (+) i masowy są z kolei zdecydowanie zbyt krótkie, co może skutecznie utrudnić pracę spawacza. Sama spawarka jednak jest sprzętem solidnej jakości, bardzo funkcjonalnym, lekkim i prostym w użyciu, a do tego bardzo atrakcyjnym cenowo – kwota jaką musimy wydać na jej zakup oscyluje w okolicach 700 złotych. Ocena ogólna – piątka z minusem (za osprzęt i krótkie kable).  
 

Zapraszam do wyrażania własnej opinii na temat produktu w komentarzach!

 

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

aktualnie brak

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


0 komentarzyZapraszamy do dyskusji


Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)