Blog budowlany budowa domu systemem gospodarczym. Już 10 lat online !

 


 
Co nowego?
 

Topex – Lutownica transformatorowa 44E002 100 W

 

 
Szczegółowe dane   |     Gdzie kupić
 

Nazwa / model: Topex 44E002 100 W
 
Producent: Topex
 
Klasyfikacja: lutownice
 
Specyfikacja: waga: 718g, moc: 100 W, dlugość przewodu: 1,5m, zasilanie: 230V
 
Nasza ocena
5.0


Wasza ocena
2 wszystkich głosów

 

Plusy


szybkie, poręczne i tanie urządzenie doskonale spełniające swoją funkcję

Minusy


absolutny brak


Lutownica transformatorowa marki Topex o mocy 100 W, przeznaczona jest w głównej mierze do lutowania materiałów metalowych za pomocą spoiw cynowo-ołowiowych. Lutownica transformatorowa Topex jest bardzo sprytnym narzędziem, które szybko się nagrzewa i cechuje się niskimi stratami energii. Specjalna obudowa podobna do pistoletu czyni pracę niezwykle komfortową. Wykonana z wytrzymałego tworzywa lutownica posiada wbudowaną lampkę podświetlającą miejsce pracy, […]

2
Opublikowany 13 lutego 2014 autor

 
Pełna treść recenzji
 
 
Do szerokiego grona recenzowanych narzędzi na łamach naszej strony dzisiaj dołączyła lutownica transformatorowa powszechnie znanej (mam nadzieję, że i lubianej) marki Topex o mocy 100 W (oznaczenie modelowe: 44E002). Produkt mimo, że jest mały, cichy i niepozorny doskonale spełnia swoją funkcję. Zaczynajmy!
 

Lutownica transformatorowa marki Topex o mocy 100 W, przeznaczona jest w głównej mierze do lutowania materiałów metalowych za pomocą spoiw cynowo-ołowiowych. Lutownica transformatorowa Topex jest bardzo sprytnym narzędziem, które szybko się nagrzewa i cechuje się niskimi stratami energii. Specjalna obudowa podobna do pistoletu czyni pracę niezwykle komfortową. Wykonana z wytrzymałego tworzywa lutownica posiada wbudowaną lampkę podświetlającą miejsce pracy, włącznik pistoletowy oraz uchwyt z możliwością wymiany grotów. Lutownica rozgrzewa się niemal natychmiast po uruchomieniu, a maksymalna temperatura grotu oscyluje w okolicach 500 stopni Celsjusza.  Produkt cechuje się dużą efektywnością.

Jeśli chodzi o aspekty techniczne opisywanego produktu to w tym wypadku mamy nie za dużo do powiedzenia – z uwagi na to, że lutownice są niewielkimi i mało inwazyjnymi urządzeniami. Z istotniejszych cech możemy wymienić: moc – 100 W, zasilanie – prądem elektrycznym o napięciu 230V, długość przewodu zasilającego – 1,5 metra, waga – 718 gramów oraz okrągły zastosowany w narzędziu grot.

 
Podsumowując, lutownica transformatorowa Topex o mocy 100 W jest urządzeniem niezwykle poręcznym, szybkim i wykonanym z największą starannością. Produkt świetnie radzi sobie z zamierzonymi mu zadaniami, a jego cena jest śmiesznie niska – nowy produkt na portalach aukcyjnych możemy nabyć już za kwotę 45 złotych (bez przesyłki). Ocena ogólna – szóstka – za całokształt!
 
Zapraszam do wyrażania swoich opinii w komentarzach w dolnej części strony

Zdjęcia

Dodaj swoje zdjęcia na FotoBudowa.pl

Filmy

W tym temacie aktualnie brak,  zobacz pozostałe filmy naszego autorstwa.

 

Dodaj swoje filmy na FotoBudowa.pl


Jaroslaw Wejda

 


2 komentarze


 1.  
  Danieq
  3.5

  Do domu, drobnych prac idealna, lekka szybko się nagrzewa
 2.  
  abc
  2.5

  Hm, ostatni raz jak próbowałem topexy to kończyło się dymiącą lutownicą i topiącym plastikiem. Czasów w instrukcji (TYLKO 16s pracy i z 2 minuty przerwy z tego co pamiętam) trzeba bezwzględnie przestrzegać bo inaczej właśnie powyższe efekty wizualne.

  Tak beznadziejne czasy pracy to ewidentna wada. Zwłaszcza, że u konkurencji (ZDZ) ten problem nie występuje mimo kilkuminutowego grzania lutownicy.

Napisz swój komentarz, zapraszamy wszystkich do aktywnej dyskusji


(wymagane)