Beton architektoniczny – ciekawy element aranżacyjny

W ostatnich latach beton nie ma dobrej passy – kojarzy się z betonozą miast, pozbywaniem się zieleni miejskiej i ogromnym skwarem w lecie. O ile beton na ulicach miast, zwłaszcza na głównych placach chluby nie przynosi, to w beton architektoniczny jest zupełnie innym materiałem i służy do wykończenia wnętrz. Beton nie jest niezbędny do utwardzania dróg, czy tworzenia chodników. Okazuje się, że jego zastosowanie jest większe niż powszechnie wydaje. W mieszkaniach wygląda znakomicie.

Beton architektoniczny w domowej przestrzeni

Beton architektoniczny to materiał konstrukcyjny popularny ze względu na swoją trwałość. Od kilku lat gości w domowej przestrzeni, np.; pod postacią surowych okładzin ściennych, podłogowych, pięknych i minimalistycznych blatów kuchennych oraz mebli pomalowanych w kolorze betonu. Brzmi inspirująco. Początkowo betonowe płaszczyzny były obecne na elewacjach budynków mieszkalnych i przemysłowych. Nikt nie spodziewał się, że beton może zagościć we wnętrzach. Beton architektoniczny to jedna z największych ciekawostek ostatnich lat we wnętrzarstwie. Doskonale odnajduje się we stylu minimalistycznym, industrialnym, nowoczesnym, a także klasycznym, co jest pewnego rodzaju niespodzianką.

Żelazne zasady urządzania wnętrz z wykorzystaniem betonu architektonicznego

Beton architektoniczny oferuje wiele możliwości łączenia z różnymi elementami wyposażenia. Po beton architektoniczny sięgają bardzo często osoby lubiące odkrywać różne style urządzania wnętrz. Jest świetnym przełamaniem luksusowego bogactwa, dodając pomieszczeniom nutę nonszalancji. Architekci wnętrz uważają, że beton sprzyja prostocie i szybko staje się znakiem urządzania wnętrz naszych czasów. Beton architektoniczny nawiązuje do motywu miejskiej dżungli. Niektórzy miłośnicy betonu uważają, że to bunt wobec oklepanych rozwiązań architektonicznych. Do betonu pasują takie dodatki jak: lampy wiszące, delikatne, drewniane stoliki i nowoczesne meble.

Beton- kolor mebli

Warto dodać, że beton jest coraz częściej kolorem mebli. Bywa w połączeniu z bielą, wszystkimi odcieniami dębu i wenge. Jeżeli decydujemy się na podłogę z betonu architektonicznego, to meble powinny być w naturalnych kolorach drewna. Przy meblach w kolorze betonu, podłoga powinna mieć inną barwę. Ciekawym pomysłem jest wprowadzenie jednego mebla w kolorze betonu. Szczególnie modne są komody w tym kolorze i nowoczesne meblościanki z dodatkiem barwy białej.

Odmiany betonu architektonicznego

Betonu gładki to szara struktura dekoracyjna, niezwykle subtelna i delikatna. Pasuje on do wnętrz nowoczesnych, pięknie łączy się lampami wiszącymi, które odbijają światło. Kolejną inspiracją z betonem w roli głównej jest połączenie betonu gładkiego z bielą lub rozbieloną szarością. Znakomicie sprawdzi się w sypialni lub jako ozdoba ściany na której wisi telewizor. Gładki beton świetnie wygląda w towarzystwie pudrowego różu czy też subtelnej lilii. Lekkości betonowym wnętrzom dodają takie dodatki, jak np. na drewniane stoliki czy proste lampy podłogowe z przezroczystym abażurem. W przestrzeni industrialnej, loftowej można wykorzystać beton architektoniczny określany jako efekt stalowego szalunku. Uzupełniającym dodatkiem będą także stoliki z domieszką metalowych detali.

Lekkość wnętrza

Szary kolor betonu pięknie komponuje się ze śnieżną bielą oraz nasyconymi kolorami: zielonym, granatem, żółtym, niebieskim i czerwonym. W salonie warto wstawić kolorową kanapę lub wygodne siedziska. Meble w naturalnych kolorach drewna przełamują surowość betonu i sprawiają, że wnętrze staje się przytulne. Drewniane meble nowoczesne powinny być utrzymane w jasnych tonacjach. Takie połączenie zapewnia równowagę do pomieszczenia.

Beton architektoniczny można wykorzystać na ściany, podłogi i w kuchennych aranżacjach. Doskonale współgra z meblami kuchennymi w ciemnych kolorach lub z dodatkiem intensywnej barwy, np.: granatu, czy żółtego. Hitem kuchennym jest betonowy blat.

Exit mobile version