Biokominek – ogrzewanie bez brudu

biokominek- ogrzewanie bez brudu

biokominek- estetyczne grzanie

Kominek zawsze kojarzył z przytulnością, ciepłem i świętami w grudniu. Realnie ogrzewał dom, a metaforycznie także ludzkie serca, ponieważ domownicy siadali przy kominku i razem spędzali czas, czerpiąc radość z ciepła i spotkania rodziny. Przez jakiś czas straciły na popularności, jednak po latach wracają do łask. Tworzą specyficzny klimat i nastrój, który trudno jest osiągnąć przy innych źródłach ogrzewania. Biokominek to nowoczesny rodzaj kominka, który zapewnia ciepło w zgodzie z naturą.

Biokominek – nastrojowe ciepło

Zimą ogrzewanie zapewnia optymalną temperaturę wnętrza. Kominek ma zdolność tworzenia miłego nastroju – oglądanie ognia uspokaja i wprowadza w romantyczną lub luźną atmosferę.

Tradycyjne kominki nie są jednak ekologiczne, co stanowi pewnie problem dla osób przywiązanych do idei ekologicznego życia. Klasycznych kominków nie można wszędzie instalować. Mieszkańcy bloków mogą tylko pomarzyć o kominku. Alternatywą dla nich jest biokominek, które zapewnia prawdziwy ogień i co najważniejsze można go ustawić nawet w mieszkaniu.

Wygoda biokominka

Tradycyjne kominki, które nadal ogrzewają wiele domów,wymagają odpowiedniej instalacji, zapewniającej dopływ i odprowadzenie powietrza. To cały system, który należy zaplanować już na etapie budowy domu. Z kolei biokominek jest urządzeniem, które można zainstalować w dowolnym momencie, zarówno w domu, jak i mieszkaniu. Jak to jest możliwe? Pyta wiele osób. Zaletą biokominka jest fakt, że nie wymaga żadnej instalacji, ani drewna na opał, którym pali się w standardowych kominkach. Można go zawiesić na ścianie, postawić na ziemi, a nawet zabudować. Wtedy przypomina tradycyjny kominek, Nie wymaga żadnych zaawansowanych prac montażowych. Można go po prostu zakupić i ustawić w wybranym miejscu.

Jak działa biokominek?

Biokominek łączy wszystkie zalety tradycyjnych kominków, ale nie ma ich wad. Dzięki temu jest wygodnym źródłem ciepła, a przy tym jest znacznie prostszy w obsłudze. Nie wymaga oczyszczania z popiołu czy sadzy,co oznacza, że w wyniku jego pracy nie wytwarzają się żadne brudy. Jak działa biokominek? Jego praca oparta jest na specjalnym biopaliwie, pozyskiwanym z surowców roślinnych. To bioetanol, który jest bezpieczny, biodegradowalny i nie zanieczyszcza środowiska. Przy spalaniu nie wydziela niebezpiecznych substancji, dlatego nie wymaga żadnych przewodów kominowych. W wyniku spalania bioetanolu powstaje para wodna oraz CO2 w bezpiecznej ilości. Wyniki badań naukowych udowadniają, że podczas pięciu godzin spalania, wydziela się tyle samo CO2, ile trzy dorosłe osoby generują w wyniku oddychania. Litr wystarcza na nawet 6 godzin palenia, w zależności od intensywności płomienia. Ekologia i ekonomia to największe zalety biokominka.

Jaki biokominek wybrać?

Zaletą biokominków jest możliwość ich postawienia w dowolnym miejscu w mieszkaniu, domu, w ogrodzie zimowym, na tarasie, na nawet w garażu. Oznacza, że przy niewielkim mrozie można spędzić miłe popołudnie na tarasie. Świąteczna kawa i ciasto z pewnością nabiorą nowego smaku. Różnorodność stylistyczna tych urządzeń sprawia, że można je z łatwością dopasować do różnych stylów urządzania wnętrz, np.: glamour, loftowym czy minimalistycznym i do gustu nabywców.

Do każdego pomieszczenia

Biokominki występują w wersji wolnostojącej lub wiszącej. Wybierając biokominek trzeba zwrócić uwagę na jego wielkość, by optymalnie przedmiot do rozmiarów pomieszczenia i funkcji, jaką ma pełnić w danym miejscu, Biokominki można mieć w każdym pomieszczeniu, nawet w łazience – jeśli mamy taką potrzebę. To z pewnością ich wielka przewaga nad tradycyjnymi rozwiązaniami.

Biokominek zainteresuje osoby, które lubią piękne, użyteczne, a za razem ekologiczne przedmioty. Nie chcą palić węglem, drewnem lub gazem. Dla nabywców biokominków najważniejsze jest połączenie tradycji i estetyki wnętrza z nowoczesnością. Obecnie ciepły dom/mieszkanie nie musi oznaczać używania paliw kopalnych.



Exit mobile version