Dlaczego warto wykonać ocieplenie domu szkieletowego pianą PUR?

ocieplanie-domu-szkiletowego-pur

Domy szkieletowe cieszą się rosnącą popularnością w Polsce. Coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że dom szkieletowy musi być odpowiednio zabezpieczony przed warunkami atmosferycznymi i skutecznie ocieplony. Jaki materiał termoizolacyjny najlepiej chroni dom przed ucieczką ciepła?

Dlaczego ocieplanie domu szkieletowego jest ważne?

Domy szkieletowe, budowane zgodnie z technologia szkieletów drewnianych, to rozwiązanie szczególnie popularne u osób, które podążają z nurtem ekologii. Są lekkie, szybkie w przebudowie, a ponadto – kosztują mniej niż domy standardowe. Wymagają jednak odpowiedniej ochrony – są szczególnie narażone na negatywne działanie warunków atmosferycznych – zmiany temperatury, wilgoć i wiatr. Ocieplenie domu szkieletowego jest więc koniecznością.

Niewłaściwa izolacja domu szkieletowego to główna przyczyna problemów termoizolacyjnych obiektu mieszkalnego. Nieodpowiednio dobrany materiał termoizolacyjny czy nieszczelna izolacja prowadzą nie tylko do wychłodzenia w okresie zimowym, ale także wzrostu temperatury w upalnym lecie, zawilgocenie i rozwój grzybów oraz pleśni. Lepiej zapobiegać, niż zmagać się z późniejszymi problemami, dlatego zadbaj zawczasu o wysokiej jakości ocieplenie domu szkieletowego.

Czym można ocieplić dom szkieletowy?

Na rynku budowlanym znaleźć można kilka skutecznych materiałów izolacyjnych. Przy izolacji domów szkieletowych często wykorzystywana jest wełna mineralna, zarówno szklana, jak i skalna. Obecnie efektywnie sprawdza się także stosunkowo nowe rozwiązanie – piana poliuretanowa, np. Purios H. Dzięki doskonałym właściwościom, zapewnia ona optymalną ochronę przed ucieczką ciepła z wnętrza domu.

Izolacja domu szkieletowego pianką PUR jest przede wszystkim lekka – nie obciąża w znaczący sposób konstrukcji budynku. Materiał termoizolacyjny aplikowany jest na ścianie zewnętrznej i między warstwami płyt OSB. W zależności od wykończenia elewacji, od strony zewnętrznej powierzchnię ścian należy zabezpieczyć folią wiatroizolacyjną i paroprzepuszczalną, która chroni przed wilgocią i wiatrem. Od środka natomiast warto zastosować paroizolację, która zabezpiecza powierzchnię przed wilgocią z wnętrza domu. Po aplikacji piany od strony wewnętrznej konieczne jest zamontowanie ścianek kartonowo-gipsowych.

Zalety ocieplania domu szkieletowego pianą PUR

Ocieplenie domu drewnianego szkieletowego pianą poliuretanową to najskuteczniejsze rozwiązanie termoizolacyjne. W tym przypadku doskonale sprawdza się piana otwartokomórkowa, która nie obciąża konstrukcji domu. Co więcej, aplikacja między krokwiami usztywnia poszczególne elementy domu. Piana PUR skutecznie wypełnia wszelkie szczeliny, przez które ucieka ciepło. Wpływa na komfort życia i wzrost oszczędności, dzięki zmniejszeniu rachunków ponoszonych na ogrzewanie.

Ocieplenie domu szkieletowego pianą poliuretanową to także bardzo dobre wyciszenie poszczególnych pomieszczeń w domu. Materiał termoizolacyjny pochłania wszelkie hałasy pochodzące z zewnątrz lub z innych pomieszczeń. Piana poliuretanowa jest w pełni bezpieczna dla mieszkańców – jest bezzapachowa, nie pyli się. Jej aplikacja jest łatwa i szybka – doświadczeni pracownicy są w stanie wykonać izolację poddasza o powierzchni 160 m2 przy grubości 20cm w ciągu 8-10 godzin. Piana uniemożliwia powstawanie mostków termicznych i zapewnia utrzymanie optymalnego komfortu życia mieszkańców.

Sprawdź więcej na temat ocieplania domu szkieletowego na https://purios.com/blog/ocieplenie-domu-szkieletowego

Exit mobile version