Jak bezpiecznie i czysto wyburzyć ścianę?

wyburzenie ściany

Nowoczesne budownictwo pełne jest ciekawych rozwiązań technologicznych. Coraz częściej jako materiałów do budowy domu używa się betonu i żelbetu – tworzyw tanich i wytrzymałych, z których wprawny architekt potrafi wykrzesać zgrabną i schludną bryłę.

Jednak co zrobić jeśli zdecydujemy się na re-aranżację wnętrza naszego domu i np. chcemy powiększyć salon wyburzając jedną ścianę?

W takich przypadkach z pomocą przychodzą techniki diamentowe cięcia betonu. Jest to innowacyjne podejście do problemu wyburzeń, rozwiązanie na miarę XXI wieku, choć znane od lat 60-tych ubiegłego stulecia, cieszące się coraz większym zainteresowaniem i szerszym gronem osób z niego korzystających. Dzięki nim wykonamy pracę szybko, sprawnie i bez uciążliwości oferowanych przez konwencjonalne zastosowania.

 Dlaczego klasyczne metody są gorsze? 

Tradycyjne rozwiązania stosowane do tego typu wyburzeń posiadają szereg mankamentów. Głównym jest inwazyjność tej metody – bardzo wysoki poziom hałasu, który powstaje przy pracy oraz szkodliwe pyły, które wydzielając się, mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia robotników.Oprócz tego, użycie ciężkiego sprzętu takiego jak młoty pneumatyczne czy perforatory, może doprowadzić do pęknięć pozostałych ścian, a w konsekwencji do naruszenia całej konstrukcji budynku. Warto mieć to na uwadze, kiedy tylko delikatnie chcemy zmienić układ pokoi w naszym domu, lub ogrodzie, kiedy chcemy np. skrócić asfaltową alejkę.

 Na czym polega przewaga technik diamentowych? 

Innowacyjność tej metody polega na ograniczeniu jej inwazyjności, np poprzez redukcję drgań i wibracji działających na konstrukcję budowli, tak aby z powodzeniem można było ją stosować zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz.Ponadto, ograniczenie hałasu i ilości powstających zanieczyszczeń podnosi bezpieczeństwo i higienę pracy. Aby to osiągnąć, potrzeba odpowiedniego sprzętu. Tarcza lub lina, posiadająca w swojej szybko obracającej się matrycy diamenty, zagłębia się jak nóż w masło, nawet w najtwardsze tworzywa. Sprzęt można wyposażyć w odpowiedni system, który przy pomocy strumienia wody redukuje ilość powstających zanieczyszczeń.

 Zalety tej technologii i przykładowe zastosowanie. 

Wymienione wyżej cechy techniki diamentowej cięcia betonu i asfaltu implikują jej dwie główne zalety. Po pierwsze – prawie brak ograniczeń co do jej stosowania. Mała inwazyjność oraz ogromna precyzja z którą można wykonywać otwory, powoduje to, że tej metody można używać naprawdę wszędzie. Od wnętrz, w których tylko chcemy np. poszerzyć drzwi, przez wybijanie otworów w stropach, po powiększania wyjść na taras lub modyfikacji wielkości asfaltowego podjazdu. Co więcej – dzięki jej dokładności, wycinane przez nas otwory mogą przybrać praktycznie dowolny kształt. Ponadto metoda ta świetnie sobie radzi również z innymi materiałami używanymi w budownictwie, takimi jak cegły, kamień naturalny czy pustaki. Kolejną jej zaletą jest fakt, że sposób wykonywania tym sposobem cięć nie wymaga dodatkowej obróbki, np szlifowania krawędzi. Ułatwia to pracę i znacznie ją przyspiesza. Specjaliści podkreślają, że nie ma bardziej wydajnej i bezpieczniejszej metody wykonywania otworów, czy przycinania betonu, asfaltu, a w gruncie rzeczy, każdego innego materiału stosowanego w budownictwie.Więcej ciekawych informacji o diamentowych technikach cięcia betonu znajdziecie na stronie profesjonalistów w tej materii – www.rcut.pl

Exit mobile version