Jak przezimować różne rodzaje mebli ogrodowych?

meble ogrodowe

Zimą meble ogrodowe nam się już nie przydadzą, jednak co zrobić, aby posłużyły nam w kolejnym roku? Nie czekaj i sprawdź, jak przezimować różne rodzaje mebli ogrodowych. Zarówno jesienią jak i zimą temperatura w ciągu dnia kilkakrotnie potrafi ulec zmianie, wilgotność powietrza staje się coraz większa, a mroźny wiatr z dnia na dzień daje nam coraz bardziej się we znaki. Niestety nie wszyscy pamiętają, że takie warunki pogodowe nie tylko są uciążliwe dla ludzi, lecz także wywierają negatywny wpływ na meble ogrodowe. Jeśli chcemy aby te posłużyły nam przez dłuższy czas, na czas jesieni i zimy powinniśmy o nie odpowiednio zadbać. Sprawdź, jak przezimować meble ogrodowe.

 Meble ogrodowe – jak je przezimować? 

Metalowe, aluminiowe, stalowe i żeliwne meble ogrodowe

Kiedy robi się zimno i meble ogrodowe stają się czymś, z czego przestajemy regularnie korzystać to znak, że pora przygotować je na zimę. W przypadku mebli z aluminium, stali, żeliwa i metalu sprawa jest stosunkowo prosta. Po sezonie powinniśmy wyczyścić je wilgotną szmatką, a później dokładnie osuszyć. Jeśli posiadają one jakieś uszkodzenia, jest to idealny czas aby je naprawić, w przeciwnym razie z czasem tylko się pogłębią. Jeśli mamy taką możliwość, dobrze jest schować je pod zadaszeniem (na przykład w garażu) i przykryć pokrowcem. W ten sposób zmniejszymy ilość niesprzyjającej im wilgoci i zminimalizujemy negatywny wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Meble ogrodowe z technorattanu

Prawdą jest, że meble ogrodowe technorattanowe wykazują się dość wysoką odpornością na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Co więcej, producenci mebli z tego tworzywa niejednokrotnie zaznaczają, że meble technorattanowe mogą przez cały rok stać na zewnątrz. Niestety w praktyce często okazuje się, że mróz bywa przyczyną odkształcania się i niszczenia wykonanych z gorszej jakości tworzywa mebli. Jeśli chcemy tego uniknąć, meble ogrodowe należy dokładnie wyczyścić z pomocą specjalnego preparatu do technorattanu i schować pod pokrowcem. Jeśli mamy taką możliwość, warto przechowywać je pod zadaszeniem jakim może być na przykład pawilon z przesuwanymi drzwiami dostępny pod adresem https://cloveris.pl.

Drewniane meble ogrodowe

Meble ogrodowe z drewna od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że drewno wymaga szczególnej opieki. Aby wrażliwe na warunki atmosferyczne drewniane meble ogrodowe posłużyły nam jak najdłużej, warto odpowiednio o nie zadbać. Zarówno jesienią jak i zimą meble z drewna należy usunąć z dworu, wyczyścić, osuszyć i zaimpregnować z pomocą specjalnie przeznaczonych do tego preparatów. Co więcej, najlepiej trzymać je w zamkniętych pomieszczeniach, ale nie takich, w których panuje wilgoć lub wysoka temperatura.

 Okucia i tkaniny mebli ogrodowych – co z nimi zrobić? 

Wciąż wiele osób zapomina, że tkaniny i okucia mebli ogrodowych to coś, o co także należy dbać. W końcu wilgoć sprzyja rozwojowi pleśni, powoduje brzydki zapach, a niekiedy także doprowadza do trwałych uszkodzeń, przez co zarówno okucia jak i tkaniny przestają nadawać się do jakiegokolwiek użytku. Właśnie z tego względu nie tylko jesienią i zimą, ale także w wiosenne oraz letnie wieczory wszystkie materiały z mebli ogrodowych należy przechowywać w domu. Ponadto raz na jakiś czas warto je – zgodnie z zaleceniami producenta – wyczyścić ręcznie, wyprać w pralce bądź potraktować odkurzaczem piorącym.

Exit mobile version