Klatka dla królika z palet

klatka dla królika z palet

domek dla królika

Przygarnięcie królika wymaga odpowiedniego przygotowania. Króliczek to słodkie zwierzątko, uwielbiane przez dzieci i dorosłych. Jego naturalnym zachowaniem jest skakanie, więc musi być regularnie wypuszczany „na wybieg”. Potrzebuje też chwili odpoczynku i leniuchowania w swojej klatce. Mieszkanko naszego pupila z długimi uszkami powinno zapewnić zwierzęciu maksimum wygody. Klatka dla królika z palet to dobry pomysł na właściwe lokum dla zwierzaka.

Klatka dla królika z palet- zrób to samodzielnie

W mieszkaniach najchętniej króliki-miniaturki. To idealni towarzysze dla dzieci i dorosłych. Każdy królik lubi gryźć i jeść. Często gryzie klatkę. Jeżeli klatka jest metalowa, to zwyczaj króliczy bywa bardzo uciążliwy dla domowników. Króliczek zazwyczaj gryzie klatkę w nocy. Hałas jest naprawdę spory i może wybudzić rodzinę ze snu. Klatka dla królika z palet to dobry wybór dla naszego miłego przyjaciela. Taki domek może mieć królik przebywający w mieszkaniu, jak i na zewnątrz. Budując samodzielnie klatkę dla królika z palet możemy ją wyposażyć w dodatkowe funkcjonalności i zadbać o to, aby nasze futrzaste, milutkie zwierzątko miło komfortowe warunki. Ze względów zdrowotnych klatka dla królików z palet musi zapewniać dużo przestrzeni, a także mieć część ocienioną, w której zwierzak będzie mógł się schronić. Indywidualne projekty można dopasować do liczby królików.

Wymiary klatki dla królika

Przyjmuje się, że komfortowe warunki mieszkania dla naszego uszatego zwierzaka zapewnia klatka o wymiarach minimum to 100 cm długości, 80 cm szerokości i 60 cm wysokości. Wymiary potrzebnej klatki zależą od wielkości zwierzęcia. Palety palety mają standardowo 120 cm długości i 80 cm szerokości, więc wystarczą do zrobienia komfortowego domku dla królika. Konstrukcja klatki musi być solidna i bezpieczna. Jeżeli decydujemy się, że klatka stanie w ogrodzie, to musimy wybrać miejsce, które nie będzie zbyt nasłonecznione. Wtedy klatka musi mieć daszek i tylne i boczne ściany, aby jak najlepiej zabezpieczała zwierzę przed zimnem. Króliki – miniaturki najlepiej trzymać w domu.

Budowa klatki dla królika

Odpowiednio przygotowany projekt klatki dla królika z palet pomaga w budowie i pozwala uniknąć wielu błędów. W internecie znajduje się mnóstwo takich projektów, wystarczy wybrać taki, który będzie odpowiadał potrzebom naszego uroczego przyjaciela. Do obu palet przybijamy od góry krótszymi gwoździami drewniane sklejki. W ten sposób powstaje podłoga i dach klatki dla królika. Na dolnej palecie umieszczamy kantówki – na rogach oraz w połowie dłuższych boków – i przymocowujemy je od dołu z pomocą gwoździ budowlanych. Na tak przygotowanych wspornikach opieramy drugą paletę sklejką do góry i przybijamy ją również dłuższymi gwoździami. Po przygotowaniu podstawy przybijamy deski na ściany. Prześwity między deskami muszą być jak najmniejsze. Tylna ściana musi być w całości pokryta deskami, w przedniej należy zostawić miejsce na wejście.

Dodatkowe zabezpieczenia klatki

W celu przedłużenia trwałości klatki dla królika z palet należy ją zaimpregnować od zewnątrz. Można ją też pomalować na wybrany kolor. Klatka, która ma stać na zewnątrz musi być dodatkowo zabezpieczona przed dzikimi zwierzętami. Powinna stać na podwyższeniu i musi mieć zamontowane mocniejsze haczyki w drzwiczkach, aby drapieżnik nie mógł dostać się do środka. Dach powinien być ukośny i wykonany z pleksi lub blachy. Zabezpieczy to klatkę przed zalaniem.

Wyposażenie klatki

Do środka klatki wkładamy siano i gałązki, miseczki z jedzeniem oraz zabawki. Królik przez cały czas musi mieć dostęp do siana i wody. Króliki szybko przyzwyczają się do kuwety z peletem i tam załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne. W cieplejsze dni można wynieść klatkę z królikiem do ogrodu.

Klimat w Polsce raczej nie pozwala na trzymanie królików przez cały na zewnątrz. W okresie jesienno-zimowym muszą być pomieszczeniu. Klatka dla królika z palet nie nagrzewa się na słońcu, jest ekologiczna i bezpieczna dla króliczka.

Exit mobile version