Hokery to krzesła barowe, które znajdziemy w wielu punktach gastronomicznych – barach restauracjach i kawiarniach. W ostatnim czasie coraz częściej możemy na niuch usiąść we wnętrzach prywatnych. Takim miejscem jest najczęściej kuchnia.
W kuchni, w której znajduje się barek lub wyspa zwykle są też i hokery.
RODZAJE HOKERÓW
Zainteresowani mogą więc kupić hokery wykonane z różnych materiałów reprezentujące różną estetykę, która podkreśli określony styl wnętrza. Zgodnie z tym w ofertach sklepów meblowych znajdziemy hokery wykonane z drewna, metalu, plastiku, a nawet surowców w 100% biodegradowalnych. Sama konstrukcja może być wykończona siedziskiem twardym lub tapicerowanym, obrotowym lub umożliwiającym regulację wysokości adekwatnie do potrzeb użytkowników.
HISTORIA HOKERÓW
Choć podobno hokery znane były już w starożytnym Egipcie, ich największa popularność przypada na czasy rozwoju rynku gastronomicznego w XX w. i związana jest z kulturą spędzania czasu wolnego poza domem, w pubie czy restauracji. Mimo bumu na wyposażanie lokali gastronomicznych tego typu krzesłami, pod koniec XX w. ich wybór był znacznie bardziej skromny w porównaniu z dzisiejszą ofertą.
HOKERY W SKANDYNAWSKIEJ KUCHNI
Aktualnie można kupić hokery do każdego stylu wnętrza. Zgodnie z ostatnimi upodobaniami Polaków, również do kuchni skandynawskiej wypada kupić odpowiednie krzesła. Idealnym jej dopełnieniem będą hokery drewniane pozostawione w naturalnym kolorze drewna lub pomalowane na uwielbianą przez Skandynawów biel, lekkie hokery z plastiku lub tworzyw sztucznych, łatwe do utrzymania w czystości i występujące w bogatej ofercie kolorystycznej. Świetnie sprawdzą się również znacznie bardziej solidne hokery chromowane albo metalowe, najczęściej z satynowym lub błyszczącym wykończeniem, czasem też pomalowane farbą. Podczas gdy drewniane hokery nadadzą wnętrzu odrobinę ciepła, plastikowe wprowadzą w nim wizualną lekkość i optymizm dzięki różnorodnym barwom, metalowe dodadzą mu nieco surowszego charakteru. Wszelkie udogodnienia typu obrotowe siedzisko, możliwość regulacji, oparcia czy podnóżki to dodatkowe elementy, które wpływają nie tyle na styl wnętrza, co na komfort użytkowania samych krzeseł.
źródło zdjęć: homebook.pl, maxtracing.com, homify.pl
Galeria zdjęć #Hokery
[shashin type=”album” id=”48″ size=”large” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]