Na każdą pogodę… czyli kilka słów o klimatyzatorach powietrza.

[dropshadowbox align=”right” effect=”lifted-both” width=”300px” height=”” background_color=”#ffffff” border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]Tytuł rodem z reklamy kredytów – na każdą pogodę, na upał i na chłodek…  i w zasadzie tylko nas ta pierwsza część interesuje, ponieważ jest to strona budowlana, a nie poświęcona finansom wszelakiej maści. Wracając do samej reklamy – spasowała mi ona do pewnego urządzenia o którym będzie dzisiaj mowa – i które jest właściwie na każdą pogodę – tak jak kredyt z niskim oprocentowaniem. Będziemy mówić o klimatyzatorach powietrza. Zaczynajmy więc! część 1 [2]  [3]

Klimatyzatory powietrza potrafią ukoić iście niebiańskim chłodem wnętrz (w których zostały zainstalowane) nasze rozgrzane letnim słońcem ciała. Zwłaszcza teraz, kiedy temperatury znacznie przekraczają 30 stopni Celsjusza i gdy nocami z powodu ciężkiego i dusznego powietrza nie możemy zasnąć, z pomocą przychodzą te małe urządzenia zwane klimatyzatorami. Z nauką w szkole byłem na bakier, więc jeśli teraz „walnę” przysłowiową „bombę” to proszę mnie dyskretnie poprawić – ten kto wymyślił klimatyzatory powinien otrzymać NOBLA – o ile oczywiście go jeszcze nie dostał. Abstrahując jednak od tych wszystkich dywagacji na temat nauki zagłębmy się w to, co tak naprawdę nas interesuje w dzisiejszym artykule – wchodząc w link nie szukaliśmy przecież dobrej beletrystyki tylko dobrego przewodnika w temacie klimatyzatorów.

Urządzenie klimatyzacyjne – tak fachowo nazywa się klimatyzatory – potrafi nie tylko schłodzić, ale również ogrzać powietrze. To jednak już wiemy. Nie każdy natomiast wie, że zastosowany w niektórych modelach układ filtrów potrafi oczyszczać powietrze z pyłów, kurzu i szkodliwych drobnoustrojów. Należy więc dokładnie zagłębiać się w specyfikację techniczną pożądanego modelu lub też poprosić o pomoc sprzedawcę w sklepie, który to zawsze służyć nam będzie dobrą radą. Nie każdy jest jednak na tyle odważny – bądź honorowy – by prosić o pomoc sprzedawcę – „sam sobie świetnie dam radę”. Między innymi dla takich jest ten poradnik – dzielnie dążących przez gąszcze półek w markecie. Czym więc taki „sobieradzik” powinien kierować się przy zakupie?

 P o pierwsze – warunkami i specyfikacją pomieszczenia w którym będzie on zamontowany. Cóż się pod tą skomplikowaną tezą kryje? Ano mianowicie przy zakupie bezdyskusyjnie należy wziąć pod uwagę wielkość pokoju, jego nasłonecznienie, liczbę okien i drzwi, a nawet samo jego przeznaczenie – każde z pomieszczeń w mieszkaniu cechuje się odrębnymi czynnikami – nie można na równi postawić ze sobą kuchni i sypialni, czy też salonu i łazienki. W każdym z tych wnętrz panuje inny klimat, powietrze jest mniej lub bardziej narażone na wchłanianie wilgoci, zapachów, etc.

Zapraszam do przeczytania drugiej części artykułu – poświęconej aspektom technicznym i funkcjom jakimi charakteryzują się poszczególne modele klimatyzatorów.

[dropshadowbox align=”none” effect=”lifted-both” width=”600px” height=”” background_color=”#f1f1f1″ border_width=”1″ border_color=”#dddddd” ]Tu może być link reklamowy do Twojej strony www. Reklama Twoich usług. Zapraszam do kontaktu

Źródła: Dom.WP.PL

Exit mobile version