Pokój bilardowy w domu

Pokój bilardowy w domu

Pokój bilardowy w salonie

Pokój gier w domu to spełnienie marzeń. Nie trzeba wychodzić do jakiegoś klubu, znosić towarzystwo innych osób poza naszymi przyjaciółmi i jeszcze płacić za grę. Pokój bilardowy w domu to świetny pomysł dla każdego kto lubi spędzać czas z ludźmi przy bilardzie. W końcu to gra, która integruje rodzinę i znajomych. Wystarczy wolny pokój, który w zasadzie nie wiadomo, jak urządzić, bo wszystkie inne pomieszczenia są już rozplanowane.

Pokój bilardowy- centrum rozrywki

Wolny pokój można przekształcić w domowe centrum rozrywki, w którym centralnym miejscem będzie bilard. Wystarczy przemyślana aranżacja wnętrza, a z pozoru zwykły pokój może stać się ulubionym miejscem w domu dla domowników i gości. Pokój bilardowy musi być funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie.

Warunki lokalowe

Pokój bilardowy może powstać w bardzo dużym pomieszczeniu. Miejsca powinno być na tyle, aby móc swobodnie poruszać się wokół stołu i wykonywać precyzyjne ruchy kijem. Sam stół też wymaga odpowiedniej przestrzeni. Minimalne wymiary pokoju bilardowego to: 4,20m2 na 5,20m2. Im większe pomieszczenie, tym większe możliwości zabawy przy bilardzie i ustawienia innych gier, które mogą być dodatkową atrakcją dla domowników. Aranżacja musi być także atrakcyjna wizualnie, ponieważ jest wtedy znacznie lepsza atmosfera do gry. Stoły bilardowe najlepiej wyglądają w pomieszczeniach klasycznych, w których dominują drewniane meble. Aranżacja nowoczesna też będzie odpowiednia do wyeksponowania stołu do gry w bilarda.

Rola oświetlenia

Wiadomo, że w bilarda najlepiej gra się wieczorem. Jest to doskonały sposób na odpoczynek po pracy lub szkole i świetna okazja do spotkania z przyjaciółmi. Bilard rozrusza każdą imprezę i będzie świetnym urozmaiceniem świątecznego spotkania. Nadaje się na urodziny, wieczór kawalerski, spotkanie biznesowe, itp. Kluczowe dla dobrej gry jest oświetlenie, które musi nadawać odpowiedni klimat i nie może przeszkadzać w grze. Niewystarczające oświetlenie przeszkadza w grze i bardzo męczy uczestników zabawy. Najlepsze będą lampy podwieszane bezpośrednio nad stołem, które doświetlają powierzchnię gry i w cudowny sposób dekorują pokój bilardowy. Ilość lamp dostosuje się do wielkości stołu – przy mniejszym stole do pięciu stóp wystarczy lampa umieszczona centralnie. Większe stoły bilardowe od sześciu do ośmiu stóp, potrzebują oświetlenia z dwóch lub trzech lamp. Można też wykorzystać oświetlenie ledowe, dzięki któremu dostosujemy natężenie światła do potrzeb graczy.

Stół bilardowy

Centrum pokoju bilardowego stanowi oczywiście stół bilardowy. Najlepiej wybierać mebel trwały, wytrzymały i dobrej jakości. Model z płytą kamienną posłuży przez wiele lat. Można kupić gotowy stół lub korzystać z opcji wykonania stołu na zamówienie klienta. Stół powinien stać na środku pokoju i musi być zachowana wygodna dla graczy odległość od pozostałych mebli i ścian. Między stołem, a ścianą konieczne jest zachowanie przestrzeni, w której możliwe będzie swobodne poruszanie się gracza i uderzenia bilą tak, aby nikomu nie wyrządzić krzywdy. Dobrym rozwiązaniem są także składane stoły bilardowe, które można rozłożyć w razie potrzeby. Dostępne są także stoły bilardowe łączące funkcję miejsca do gry z tradycyjnym stołem. Taki mebel na co dzień może pełnić rolę stołu rodzinnego, a w razie potrzeby stać się przestrzenią do grania w bilard. Jeżeli ktoś lubi bilard i ping-ponga, to zainwestować w stół, na którym można grać w obie gry.

Pozostałe meble w pokoju bilardowym

W pomieszczeniu, którego celem jest odpoczynek i rozrywka konieczny jest wygodny komplet wypoczynkowy, np.: sofa, fotele/krzesła oraz niewielki stół. Na ścianach można powiesić plakaty, fototapetę lub obrazy dostosowane do stylistyki i kolorystyki wnętrza. Polecane są meble wypoczynkowe ze skóry lub zamszu, które cechują się elegancją i tworzą klubowy nastrój.

Pokój bilardowy z pewnością sprawdzi się u osób, które lubią gry rodzinne i spotkania w gronie przyjaciół. Gra w bilard uspokaja i pozwala rozładować nadmiar emocji.

Exit mobile version