Produkcja pawilonów z płyty warstwowej

panele warstwowe budowa pawilonów

Obiekty o zastosowaniu socjalno-biurowym powinny być nie tylko ergonomiczne i funkcjonalne, ale również bezpieczne dla pracujących w nich osób. Muszą one spełniać wszelkie wymogi BHP oraz przepisów przeciwpożarowych. Zastosowanie do ich budowania płat warstwowych pozwala w łatwy sposób dostosować się do obowiązujących norm. Ten materiał to obecnie bardzo popularny i doceniany produkt w polskim przemyśle budowlanym. Pozwala na szybką i łatwą budowę pawilonów oraz ich sprawny transport.

 Płyty warstwowe 

Płyty warstwowe, zwane też płytami obornickimi to bardzo popularny materiał w budownictwie pawilonów handlowych, usługowych i gastronomicznych, a także kiosków, garaży, magazynów i wielu innych.

Wykorzystane do budowy obiektów płyty warstwowe mogą posiadać rdzeń styropianowy, poliuretanowy lub z wełny mineralnej. Co więcej, występują one w różnych kolorach, zatem postawione budynki nie muszą być szare i nieciekawe. Płyty obornickie posiadają bardzo dobre parametry wytrzymałościowe i właściwości izolacyjne. Pozwala to na zredukowanie zużycia energii i obniżenie kosztów eksploatacji obiektu. Niski ciężar umożliwia z kolei zastosowanie lekkiej konstrukcji nośnej, co w razie konieczności transportu znacznie go ułatwi. Płyty warstwowe posiadają niezbędne certyfikaty, atest higieniczny, aprobatę techniczną oraz klasyfikację ogniową.

 Pawilony socjalno-biurowe 

Teren, na którym ma zostać zbudowany pawilon z płyty warstwowej, powinien zostać wcześniej utwardzony. Najlepszym rozwiązaniem jest położenie kostki brukowej lub płyt betonowanych albo wylanie płyty fundamentowej. Jeżeli nie ma takiej możliwości, obiekty socjalno-biurowe mogą być postawione na bloczkach betonowych.

Pawilony socjalno-biurowe z płyty warstwowej to doskonałe i tanie rozwiązanie. Takie obiekty łączą w sobie komfort pracy oraz nowoczesny design. W dowolnym miejscu budynku mogą zostać zamontowane ścianki działowe, które dzielą pawilon biurowy na kilka pomieszczeń, co zapewnia dużą funkcjonalność oraz wygodę użytkowania. Już na etapie projektu można zaprojektować dowolny układ pomieszczeń i ich wielkość. Istnieje możliwość indywidualnego modyfikowania projektów i dostosowywania obiektów do konkretnych wymagań klientów i specyfiki ich pracy. Co więcej, w takich pomieszczeniach może zostać wykonana instalacja elektryczna oraz grzewcza, co jest niezwykle ważne w polskich warunkach klimatycznych.

Pawilony z płyty obornickiej mogą posiadać samonośną, ocieploną podłogę na ruszcie stalowym, wykończoną wykładziną PCV lub panelami podłogowymi. Każdy pawilon na etapie budowy może zostać wzbogacony o różne elementy dekoracyjne, na przykład ozdobne panele, kasetony, czy kamienie. Estetyczne wykończenie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku z pewnością wpływa na komfort pracy.

Warto podkreślić, że pawilon wykonany z płyty warstwowej można w łatwy sposób modyfikować i dostosowywać do zaistniałych potrzeb. Łatwy transport pozwala na przemieszczanie go z jednego miejsca w inne i dalsze, bezproblemowe użytkowanie. Te cechy sprawiają, że takie obiekty można również korzystnie odsprzedać, gdy nie są już dłużej potrzebne.

Ciekawe przykłady obiektów socjalno-biurowych wykonanych z płyty warstwowej zaprezentowane zostały na stronie http://www.plytbud.pl/obiekty-socjalno-biurowe.

Zastosowanie płyt warstwowych do produkcji pawilonów socjalno-biurowych to doskonałe rozwiązanie. Tak powstałe obiekty spełniają obowiązujące normy i są przede wszystkim funkcjonalne. Wykorzystanie nowoczesnych materiałów i elementów pozwala na osiągniecie ciekawego designu i zapewnienie komfortu pracy.

Exit mobile version