Romantycznie i nastrojowo- kominek opalany drewnem

kominek opalany drewnem

kominek na drewno

Kominki to jeden z najbardziej tradycyjnych sposobów ogrzewania domu. Nowoczesne modele są eleganckie i w dużej mierze pełnią funkcję ozdobną. Blask kominka, ciepło, które daje ogień, tworzą fantastyczną i niepowtarzalną atmosferę. Przyjemnie jest posiedzieć w zimowy wieczór przy kominku i patrzeć, jak płonie ogień. Ogarnia człowieka spokój i wyciszenie. Kominek opalany drewnem to ukłon w stronę tradycji. Powrót do tego, co najważniejsze – przytulnej, kojącej nerwy atmosfery.

O wyższości kominka opalanego drewnem nad innymi

W sprzedaży dostępne są tradycyjne kominki opalane drewnem oraz kominki na gaz propan czy biokominki zasilane bioetanolem. Kominki nieopalane drewnem mają swoje zalety- nie wytwarza się popiół, nie trzeba mieć składowiska opału. Jednak co do ekologiczności i bezpieczeństwa gazem prowadzone są ożywione dyskusje naukowców. Na pewno kominki opalane drewnem tworzą niesamowity klimat kojarzący się z domkiem w górach i przyjemnym ogrzaniem się po powrocie z narciarskiego szaleństwa. Kominki zasilane innym materiałem opałowym nie dają tego cudownego zapachu drewna. Nie usłyszy się też trzasku spalającego się drewna. A to przecież zapach i dźwięk płonącego w kominku drewna tworzą niesamowitą atmosferę, coś, co wielu z nas najbardziej lubi w kominkach.

Kominek i romantyczny nastrój

Blask ognia kojarzy się z romantycznymi chwilami. Ciepłe, żółte płomienie rzucające światło na każdy fragment pokoju wycisza, sprawia, że odpływają złe emocje i tworzy się wyjątkowe wrażenie. W jednej chwili „ucieka wszystko to, co złe”, a zostaje czułość i patrzenie w oczy ukochanej osoby. Świat wokół nas wydaje się bardziej tajemnicze i niezwykłe. Wystarczy wyłączyć światło, aby poczuć element tajemnicy i prawdziwe ciepło. Wynika ono nie tylko z tego, że kominek jest elementem grzewczym, ale z wrażenie, jakie sprawia blask radośnie tańczących płomieni. Robi się niezwykle romantycznie. Taka atmosfera zaprasza na kolację we dwoje i do powolnego tańca, gdzie w rytm wolnej muzyki biją serca zakochanych. Nie zapominajmy o tym, że kominek opalany drewnem to nie tylko źródło ciepła, ale też światła. Klasyczne, romantyczne oświetlenie to blask płynący z kominka i świeczek wokół nas.

W zastępstwie klasycznego kominka

Możliwość założenia kominka opalanego drewnem zależy od dostępu do przewodu kominowego. Tego warunku nie spełniają mieszkania w blokach. Mieszkańcy bloków mogą jedynie zainwestować z biokominek opalany specjalnym biopaliwem, które występuje w wersji bezwonnej lub zapachowej (np.: jodły lub kawy). Płomień imituje prawdziwy ogień. Klasyczny kominek opalany drewnem jest dostępny w wielu wzorach.

Dobór kominka do stylu pomieszczenia

Wybór modeli kominków opalanych węglem jest ogromny. Można go dopasować do każdej aranżacji. Kominek z cegły pokrytej kamieniem wspaniale wygląda na tle ścian pokrytych drewnem. Pomieszczenie, w którym jest kominek opalany drewnem, po prostu emanuje komfortem i ciepłem. W połączeniu z idealnie drewnianymi meblami (najlepiej zdobionymi) i orientalnym malarstwem lub ciekawymi pamiątkami z podróży, pokój sprzyja relaksowi i odpoczynkowi. Pachnący dym z płonącego drewna wypełnia przestrzeń niemal mistycznym urokiem, a ciepłe światło stwarza romantyczny, a zarazem komfortowy nastrój, który sprzyja wieczorom we dwoje lub odpoczynkowi po ciężkim dniu. Metalowy kominek doskonale sprawdzi się w minimalistycznym wnętrzu. Stanie się wtedy centralnym, przyciągającym wzrok elementem aranżacji. Płomienie tworzą bajeczną aranżację, całkowicie odmieniają skromne minimalistyczne lub loftowe wnętrze.

Historia powstania kominka sięga starożytnego paleniska, które służyło ludziom za źródło ciepła i do gotowania posiłków. Wraz z rozwojem technologii zaczęły pojawiać się nowoczesne urządzenia grzewcze, ale mimo to, kominek opalany drewnem, nie stał się reliktem przeszłości. Ludzi zawsze przyciągał ogień – jego blask, przyjemne ciepło i nietypowy (niemożliwy do uzyskania przy innym opale) zapach.

Exit mobile version