Skup złomu i metali – dobry sposób na ekologiczny biznes

skup złomu

Współczesne społeczeństwo jest coraz bardziej świadome zagrożeń, jakie niosą zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Stale eksploatowane zasoby naturalne maleją i warto zadbać o uzupełnianie ich w taki sposób, aby nie powodować dalszej degradacji otoczenia. Naukowcy starają się temu zapobiec poszukując alternatywnych źródeł energii i uzupełniania eksploatowanych zasobów wiedząc, że wszelkie zaniedbania czy zaniechania w zakresie ekologii odbiją się echem w niedalekiej przyszłości.

Obecnie rośnie zapotrzebowanie na usługi związane z przetwarzaniem zużytych materiałów i urządzeń, dzięki czemu można będzie ponownie je wykorzystać.

Firmy zajmujące się skupem metali kolorowych oraz metali szlachetnych działają z duchem czasu, gdyż w pewnym stopniu przyczyniają się do ograniczenia wydobycia surowców.

 Surowce wtórne – oszczędność i ekologia 

Już od lat rośnie popyt na surowce wtórne, a wiele przedsiębiorstw poszukuje stałych odbiorców odpadów produkcyjnych. Zarówno produkty wykonane z żelaza i z jego stopów, jak również metale nieżelazne mogą być poddane recyklingowi. Surowce z tzw. odzysku można ponownie wykorzystać dając im „drugie życie”. Takie działanie ma niebagatelny wpływ na środowisko, w którym żyjemy. Skup i obrót złomem w znacznej mierze pozwala chronić istniejące zasoby naturalne, obniżyć stopień ich eksploatacji oraz zmniejszyć ilość energii niezbędnej do wytworzenia nowych dóbr. Proces recyklingu pozwala na wyprodukowanie nowych artykułów i produktów przy optymalizacji kosztów.

 Złom – surowce „z odzysku” 

Zarówno puszki po napojach i konserwach, jak i drobny złom żelazny, metale kolorowe, a nawet kapsle – wszystkie te elementy zaliczane są do grupy odpadów komunalnych i od pewnego czasu są segregowane i gromadzone oddzielnie. Podobnie różnego rodzaju elementy żelazne, opakowania wykonane z metali, obudowy maszyn, odpady powstałe w procesie toczenia i piłowania żelaza oraz jego stopów, jak również i metali nieżelaznych stanowią surowce wtórne, które można przetworzyć. Jako złom traktowane są także zużyte i stare pojazdy, samochody po wypadkach, które podlegają złomowaniu. Do cenionych surowców wtórnych zaliczyć należy także aluminium i produkty metaliczne. Również gromadzone metale nieżelazne, tzw. kolorowe, m.in. brąz, cyna, miedź, cynk, mosiądz i aluminium cieszą się dużym zainteresowaniem wśród odbiorców surowców wtórnych.

 Węglik spiekany – podstawowy materiał narzędziowy 

Obok skupu złomu metali odrębnym sektorem działalności w obszarze odzyskiwania surowców wtórnych jest skup węglików spiekanych. Węglik spiekany, czyli tzw. widia to materiał narzędziowy, który otrzymuje się z węglików metali (wolfram, tytan, tantal, niob, cyrkon lub chrom) metodą metalurgii proszków.

Na firmowej stronie internetowej weglik.eu znajdą Państwo wiele istotnych informacji z zakresu skupu i obrotu złomem, m.in. metalami szlachetnymi, kolorowymi, jak również metalami rzadkimi i węglikiem spiekanym. Węglik spiekany charakteryzuje się wyjątkową twardością i wysoką odpornością na ścieranie. 

Exit mobile version