Szafa na wymiar, ale jaka?

Większość pań marzy o przestronnej garderobie, w której mogłaby pochować wszystkie swoje ubrania, buty, torebki i wszelkiego rodzaju akcesoria. Poza tym dobrze by było wygospodarować w niej miejsce na krzesło i toaletkę z lustrem. Miejsce na sprzęty gospodarstwa domowego takie, jak deska do prasowania, odkurzacz, suszarka na pranie czy mop również by się przydało, jeśli nie w specjalnym pomieszczeniu, to chociaż w kąciku garderoby. Niestety rzeczywistość bardzo często sprowadza nas na ziemię, do niewielkich powierzchniowo mieszkań, w których trudno wydzielić samodzielne pomieszczenie tworząc z niego wielką szafę. Na szczęście oferta szaf wykonywanych na specjalne zamówienie jest tak szeroka i wszechstronna jeżeli chodzi o rozwiązania ergonomiczne, że nawet w niewielkim mieszkaniu można w takiej szafie schować sporą część naszego dobytku. Jednak, jaką szafę na wymiar wybrać?

 Ze względu na budowę, można wyróżnić następujące typy szaf: 

Najbardziej popularnym typem szafy wykonywanej na specjalne zamówienie jest szafa wnękowa, w przypadku której element konstrukcyjny mebla stanowią: ściany wnęki, podłoga i sufit. Wersją szafy, która wymaga natomiast budowy ścianek, sufitu oraz podłogi jest szafa określana jako pełna. Zwykle zajmuje ona część ściany. Klienci decydujący się na taki typ zabudowy najczęściej pragną zasłonić nią nieestetyczny fragment wnętrza. Propozycję trzeciej bardzo popularnej szafy stanowi szafa narożna, która może występować zarówno w wersji pełnej, jak i wnękowej. Jak sama nazwa wskazuje mebel montowany jest w rogu pomieszczenia i najczęściej przybiera kształt litery L. Na optymalne zagospodarowanie przestrzeni pozwala jeszcze jeden rodzaj szaf, mowa o szafach z pawlaczem, czyli górną szafką umiejscowioną zaraz pod sufitem. Takie szafy znajdują zastosowanie najczęściej w wysokich wnętrzach, np. w kamienicach, gdzie wysokość ścian przekracza 2,5 m.

Każdą z tych szaf można dowolnie zagospodarować półkami, drążkami czy koszami. Można w nich zamontować drzwi skrzydłowe, łamane lub przesuwne, z uchwytami lub bez, pokryte okleiną, fototapetą, a nawet lustrem, które z powodzeniem zastąpi garderobianą toaletkę. Samodzielnie zaprojektowana szafa lub wybór odpowiedniego modelu adekwatnego do możliwości wnętrza i potrzeb użytkowników to doskonała alternatywa dla garderoby i gwarancja wygody użytkowania, bez jednoczesnej straty dla walorów estetycznych wnętrza.

 Galeria zdjęć 

[shashin type=”album” id=”46″ size=”large” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Exit mobile version