Polietylen od czasów wynalezienia znajduje coraz szersze zastosowanie – zarówno w naszych domach i ogrodach, jak też w produkcji i przemyśle. Jednym z takich zastosowań, są zbiorniki PE do przechowywania różnego rodzaju substancji płynnych i sypkich.
Polietylen – właściwości
Polietylen jest wyjątkowo szczelnym i nieprzepuszczalnym materiałem.
Jest odporny nawet na bardzo niskie temperatury, a także na działanie substancji chemicznych, takich jak alkohole, roztwory zasad, kwasów i soli.
Dzięki tym właściwościom używany jest powszechnie do produkcji rur, folii, pojemników i różnego rodzaju zbiorników, w tym zbiorników wielkogabarytowych.
Niektóre z zastosowań zbiorników PE
Zbiorniki wykonane z polietylenu, dzięki właściwościom tego materiału, są niezwykle wytrzymałe, co zapewnia im należne miejsce wśród zastosowań w charakterze zbiorników technologicznych procesowych i magazynowych w każdym zakładzie, który ma na nie zapotrzebowanie.
Mimo i tak wysokiej odporności PE, w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, do przechowywania substancji żrących, producenci proponują zbiorniki dwuścienne.
Zbiorniki pe i cylindryczne znajdziesz w Transcom
Zbiornik cylindryczny
Najczęściej stosowanym rodzajem zbiornika przemysłowego, jest obecnie zbiornik cylindryczny. Przechowuje się w nim używane w procesach produkcyjnych materiały płynne i sypkie. Zbiorników tych używa się również jako magazynów.
Najbardziej wytrzymałe zbiorniki PE, produkuje się obecnie w niezwykle zaawansowanej technologii zwanej rotomouldingiem. Ścianki zbiorników wykonywanych przy użyciu tej technologii, są jednakowo grube w każdym punkcie.
Powstały w ten sposób zbiornik jest monolitem, co niweluje możliwość rozszczelnień, do jakich czasem powstaje w miejscach zgrzewania i spawania PE w przypadku zbiorników produkowanych tradycyjnie.
Wynalezienie PE było z całą pewnością krokiem milowym dla przemysłu. Trudno dziś sobie wyobrazić produkcję i magazynowanie bez zbiorników z polietylenu.