Zabudowa ściany w salonie

Zabudowa ściany w salonie

Zabudowa ściany w salonie

Problem małego mieszkania, a jednocześnie wielkich potrzeb odnośnie przechowywania różnych rzeczy, np.: książek, pamiątek, dekoracji, zdjęć w ramach, to już nie problem. W końcu od czego są ściany? To nie tylko miejsce na wystawę obrazów, ale także doskonała przestrzeń do zabudowy o praktycznym i estetycznym wymiarze. Zabudowa ściany w salonie pozwala zaoszczędzić wiele miejsca, a pomieszczenie wygląda nowocześnie, spójnie i elegancko.

Zabudowa ściany w salonie – podkreślenie walorów wnętrza

Salon to reprezentacyjna część domu, w której przyjmujemy gości i spędzamy wolne chwile i cieszymy się wspólnym czasem. Powinien być urządzony stylowo, ale również praktycznie. Jeżeli metraż salonu jest niewielki, to każda przestrzeń jest na wagę złota. Często nie ma już miejsca na dodatkową komodę, czy regał. Na szczęście jest ściana – powierzchnia praktycznie niewykorzystana. To świetne miejsce na półki, szafki, kwietniki, obrazy, czy galerię zdjęć oraz odznaczeń i medali.Zabudowa ściany w salonie to w większości przypadków nie tylko dodatkowe miejsce do przechowywania, ale przede wszystkim dekoracja. Nietuzinkowo wykończona powierzchnia ściany staje się centralnym punktem pokoju, na którym skupia się większość uwagi domowników i gości. Nowoczesna zabudowa ściany pozwala uzyskać efekt minimalizmu. Dzięki niej w salonie potrzebnych jest mniej mebli stojących na podłodze, co sprawia, że pomieszczenie staje się przestrzenne.

Komponowanie zabudowy ściany

Planują zabudowę ściany w salonie należy ją dopasować do stylu i wielkości pomieszczenia- meble wiszące muszą pasować do charakteru miejsca i jego rozmiarów. Znaczenie dla ogólnego wyglądu pokoju mają styl, kolorystyka i ewentualne zdobienia. Bierze się też pod uwagę realne potrzeby domowników – jaki jest sens wieszania długiego mebla, kiedy w mieszkaniu mieszka dwoje dorosłych i mają niewiele rzeczy, których nie mogą pomieścić meble stojące? Zabudowa ściany w salonie pomaga w pełni wykorzystać potencjał aranżacyjny. Można w ten sposób wykorzystać skosy i wnęki w ścianach. Domownicy przestają mieć wrażenie niewykorzystanej przestrzeni.

Wiszące meblościanki

Wracają znane z PRL-u meblościanki. Do wyboru jest kilka wersji: stojące i wiszące. Meblościanki wiszące to szafki, wręcz idealne do zabudowy ściany w salonie. Odmieniona, nowoczesna forma meblościanek pozwala na zaoszczędzenie miejsca. Minimalistyczny styl pasuje do każdego salonu. Jeżeli wybierzemy dużą ścienną meblościankę, to jeden mebel, rozwiąże bardzo wiele problemów z przechowywaniem. Ściana wygląda estetycznie. Do wyboru są różne wersje takich mebli – z oświetleniem, szafki całkowicie zamknięte, szafki z regałem lub witryną oraz półki otwarte. Bez problemu można dobrać meble do potrzeb domowników i aranżacji wnętrza. Można wybierać między meblami matowymi i z połyskiem.

Zalety zabudowy ściany w małym pokoju

Meble na ścianie ułatwiają utrzymanie porządku- więcej rzeczy można przechować, w pomieszczeniu jest ład i porządek. Dzieciom znacznie trudniej zrobić bałagan na meblach na ścianie niż na stojącym regale.

Telewizor w roli zabudowy

Nowoczesne telewizory są bardzo duże i można je wieszać na ścianach. Wpływają na elegancji wystrój salonu. Prezentuje się estetycznie i tworzy wrażenie sali kinowej. Meble pod RTV jest występują w wersji wiszącej.

Zabudowa ściany półkami

Zabudowa ściany w salonie może być wykonana półkami. Taki pomysł sprawdzi się w domach, w których jest dużo książek lub ważnych, rodzinnych pamiątek. Najważniejsze jest to, aby całość aranżacji była spójna i wygląda estetycznie oraz spełniała wymagania użytkowników.

Zabudowana ściana w salonie przykuwa wzrok gości. Można wyróżnić taką zabudowę od innych elementów wyposażania wnętrza. Najkorzystniejsze jest postawienie na wyważone kolory. Kwestia dekoracji zależy od stylu aranżacji i upodobań domowników. Zbytnie nasycenie kolorów może powodować uczucie chaosu. Zabudowa ściany tworzy przytulny kącik.

Exit mobile version