Agregat prądotwórczy – na jakie paliwo okaże się najlepszy?

agregat prądotwórczy

Agregaty prądotwórcze to urządzenia spalinowe, których silniki zasilanie są benzyną, oljem napędowym czy gazem LPG. Każdy charakteryzuje się nieco innymi właściwościami oraz posiada mocne i słabe strony. Podpowiadamy, na jakie zasilania agregatu postawić w obliczu konkretnych potrzeb.

Agregaty prądotwórcze z silnikiem diesla – recepta na pracę ciągłą

Agregat prądotwórczy z silnikiem diesla to z reguły wydatek większy niż generatory z silnikiem benzynowym. Droższe jest również ich serwisowanie w przypadku usterki. Oczywiście ogromną zaletą jest niższe spalanie, dzięki czemu wydatek przy ciągłym użytkowaniu prędzej się zwróci. Tu właśnie leży klucz, bowiem agregat prądotwórczy z silnikiem diesla to opłacalna inwestycja w przypadku urządzeń przeznaczonych do pracy ciągłej, np. na budowie czy w innych sytuacjach, gdzie do pracy w terenie potrzebny jest prąd, np. na imprezach plenerowych czy przy zasilaniu większych obiektów.

Silniki diesla są również znacznie trwalsze, dzięki czemu przy stałej pracy charakteryzują się mniejszą awaryjnością i dłuższą żywotnością. Przeglądy agregatów na ropę naftową wystarczy robić co około 200 godzin pracy.

Konkluzja: generatory prądy z silnikiem diesla to rozwiazanie korzystne do pracy ciągłej, a nie zasilania awaryjnego.

Benzynowe agregaty prądotwórcze – do zasilania awaryjnego

Wiele gospodarstw domowych czy prywatnych firm wyposażonych jest w agregaty prądotwórcze na wypadek awarii lub planowanej przerwy w dostawie energii. W takich wypadkach bardziej opłacalnymi niż diesle są właśnie generatory z silnikami benzynowymi. Dlaczego są lepszym rozwiązaniem w w celu stosowania ich jako awaryjnego źródła energii?

Ze względu na nieco niższą trwałość przegląd agregatów benzynowych zaleca się wykonywać po 100 godzinach pracy. Agregaty awaryjne znajdziesz w szerokim wyborze w ofercie sklepu Emast.pl.

Generator prądu na LPG – rozwiązanie do użytku przemysłowego

Agregaty prądotwórcze na gaz LPG to również jednorazowy wydatek znacznie większy niż w przypadku generatorów na benzynę. Oczywiście inwestycja może szybko się zwrócić, ponieważ gaz LPG jest paliwem o ponad połowę tańszym niż benzyna czy olej napędowy. Oczywiście inwestycja najszybciej zwróci się przy intensywnym, stałym użytkowaniu – wiedzą coś o tym właściciele samochodów, którzy decydują się na montaż instalacji gazowej. Stąd też zastosowanie generatorów prądu na LPG jest opłacalne w użytku przemysłowym, gdzie istotne jest, aby stały koszt paliwa był jak najniższy.

Spalanie LPG jest bardziej przyjazne środowisku niż spalanie benzyny czy diesla. Ponadto gaz należy do tzw. paliw czystych, czyli takich, które nie zanieczyszczają silnika i innych podzespołów, wydłużając ich żywotność i zmniejszając awaryjność.

 Dinamo.pl – agregaty prądotwórcze Wrocław wynajem

Exit mobile version