Masz już dosyć pracy ze zwykłym kluczem nasadkowym? Wymień go na klucz udarowy. Wówczas Twój wysiłek włożony w dokręcanie i odkręcanie śrub znacznie się zmniejszy – to z kolei przełoży się na szybkość i komfort wykonywanych działań. W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci kilka cennych informacji dotyczących tego narzędzia. Jednocześnie odpowiemy również na pytanie o to, dlaczego to właśnie akumulatorowe klucze udarowe stają się coraz częstszym obiektem poszukiwań.
Czym charakteryzują się akumulatorowe klucze udarowe?
Akumulatorowe klucze udarowe to urządzenia, które umożliwiają dokręcanie i wykręcanie różnego rodzaju śrub. Czynność ta odbywa się przy użyciu nasadek udarowych, a dzięki wyposażeniu klucza w silnik elektryczny jest w pełni zmechanizowana. W efekcie podczas pracy nie wymaga się od użytkownika użycia siły.
Co więcej, sprzęt ten jest bezprzewodowy. Wyposażono go bowiem w zasilanie akumulatorowe, które nie wymaga podłączenia do gniazdka elektrycznego. Na rynku spotyka się rozwiązania, które pomimo tej technologii nadal są bardzo wydajne. Akumulatorowe klucze udarowe sprawdzają się zatem nawet w przypadku mocno zapieczonych elementów. Wystarczy jedynie zadbać o dopasowanie parametrów urządzenia do swoich potrzeb i oczekiwań.
Zasilanie bateryjne jest znacznym ułatwieniem, przez co rozwiązanie to uznaje się za bardzo praktyczne. Znajduje ono swoje zastosowanie zarówno w rękach majsterkowiczów (zwłaszcza pasjonatów motoryzacji, gdzie służy m.in. do odkręcania kół), jak i profesjonalistów. Udarowe klucze akumulatorowe pojawiają się w warsztatach mechanicznych, na budowach oraz w wielu innych branżach.
Zalety akumulatorowych kluczy udarowych
Osoby, które poszukują elektronarzędzi, coraz częściej stawiają właśnie na klucze udarowe akumulatorowe. Dlaczego?
Wynika to przede wszystkim z zalet tego urządzenia – główną jest zasilanie bateryjne. Sprawia ono, że klucz udarowy wykorzystać można w każdym miejscu i warunkach. W dodatku nie ma ograniczeń w postaci długości kabla. Brak przewodu zwiększa też bezpieczeństwo i wygodę użytkownika. Minimalizowane jest m.in. ryzyko potknięcia się czy porażenia prądem. Do tego, jak już wspominaliśmy, urządzenia na akumulator mogą mieć taką samą wydajność, jak klucze zasilane sieciowo. Można więc je wykorzystywać nawet do najcięższych zastosowań. Czynności przebiegają przy tym szybko i sprawnie, a co najważniejsze, wszystko odbywa się przy minimalnym nakładzie pracy użytkownika.