Gdzie można zastosować płytki drewnopodobne?

płytki drewnopodobne

Płytki drewnopodobne z uwagi na swoje właściwości techniczne mają wiele możliwości zastosowania zarówno w pomieszczeniach domowych, jak i lokalach użyteczności publicznej.

Płytki podłogowe drewnopodobne to najczęściej wyrób gresowy. Oznacza to, że jest to produkt mrozoodporny i odporny na uszkodzenia. Tego typu kafelki bardzo często wybierane są jako okładzina tarasowa. Bardzo dobrze komponuje się to z naturalnym otoczeniem i nadaje przytulnego charakteru. Płytki drewnopodobne w salonie i kuchni to rozwiązanie, które jest bardzo często wybierane przez klientów. Zastosowanie płytek zapewni wieloletnie zadowolenie, gdyż jest to materiał trwały, a na dodatek ponadczasowy stylistycznie. Drewno zawsze będzie funkcjonowało w naszych wnętrzach. Dlatego też wybór stylistyki imitującej drzewo spowoduje, że dane pomieszczenie będzie wpisywało się w trendy mody przez wiele lat. Płytki drewnopodobne w łazience to jedna z najczęściej wybieranych kompozycji w ostatnich latach przez konsumentów. Kafelki imitujące deskę bardzo często łączy się z innymi płytkami imitującymi na przykład beton lub kamień. Architekci wnętrz prześcigają się w swoich aranżacjach o coraz to nowe pomysły ciekawych projektów i nietuzinkowych rozwiązań. Płytki drewnopodobne mogą znaleźć zastosowanie w każdym pomieszczeniu naszego domu. Technicznie świetnie się sprawdzą i dodatkowo mogą być wykorzystywane również w strefach mokrych w odróżnieniu od naturalnego drewna, które bez odpowiedniej impregnacji nie sprawdzi się w kontakcie z wodą przez dłuższy czas.

Jakie są style płytek drewnopodobnych?

Płytki drewnopodobne na Ekspercilazienek.pl zdecydowanie najczęściej występują w formie prostokątnych desek. Wszystko po to, aby jak najlepiej odzwierciedlić naturalne drzewo. Producenci starają się zaoferować płytki podłogowe drewnopodobne w różnych rozmiarach, tak by każdy mógł dobrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. Najbardziej popularne rozmiary to: 15x60cm, 15x90cm, 20x120cm, 16x160cm. Założenie jest takie, by płytki do salonu drewnopodobne lub do każdego innego wnętrza, były długie i wąskie. Dzięki temu świetnie odzwierciedlają panel podłogowy, a są zdecydowanie bardziej trwałe. Rozwiązaniem, które cieszy się coraz większą popularnością są płytki drewnopodobne typu chevron. Układa się takie kafelki w tak zwaną jodełkę, stylizowaną na klepki w parkiecie. Jeżeli zastanawiacie się czy płytki drewnopodobne to dobre rozwiązanie, gwarantujemy, że koncepcja jest jak najbardziej słuszna. Oprócz prostokątnych płytek i typu chevron w ofertach fabryk spotkać można również mozaiki ceramiczne drewnopodobne. Elementy dekoracyjne warto wykorzystać w miejscach, które zwracają uwagę w danym pomieszczeniu. Jeżeli będą to płytki drewnopodobne do łazienki to można zastosować je na przykład na posadzce, obudowie stelaża bądź wyróżnić strefę kąpielową w kabinie. 

Na co zwrócić uwagę kupując płytki drewnopodobne?

Jeżeli planujemy zakupić płytki drewnopodobne, należy uwzględnić rodzaj pomieszczenia lub powierzchni, gdzie chcemy je zastosować. Jeżeli jest to taras, balkon, elewacja trzeba zakupić płytki gresowe. Muszą być mrozoodporne oraz antypoślizgowe. Płytki posiadające tą cechę mają parametr minimum R9. W przypadku zastosowania płytek drewnopodobnych w salonie i kuchni warto zweryfikować klasę ścieralności wybranego modelu. Jeżeli jest to pomieszczenie o częstym użytkowaniu dobrze jeśli płytki będą posiadać IV lub V klasę ścieralności.

Jakie są kolory płytek drewnopodobnych?

Jak sama nazwa wskazuje płytki drewnopodobne powinny odzwierciedlać jak najlepiej naturalną kolorystykę drewna. Producenci oferują całą gamę odcieni brązowych, zarówno delikatnych pastelowych jak i tych z charakterem imitujących starą deskę z sękami i przetarciami. Oczywiście nie warto ograniczać się tylko do brązów. Płytki drewnopodobne występują również w odcieniach szarości, grafitu oraz bieli. Dzięki temu można dopasować płytki do stylistyki każdego wnętrza. Taki rodzaj płytek świetnie wkomponuje się zarówno do pomieszczenia w stylu klasycznym, prowansalskim jak i nowoczesnym.

Exit mobile version