Ekogroszek to alternatywa dla tradycyjnych źródeł energii – dzięki zmniejszonej zawartości siarki nie przyczynia się do zwiększenia emisji tego szkodliwego pierwiastka do atmosfery. Aby w pełni wykorzystać wydzielane przez niego ciepło, musi być spalany w odpowiednich warunkach. Sprawdźcie, jak działa piec na ekogroszek i zacznijcie troszczyć się o środowisko!
Czym jest ekogroszek?
Ekogroszek jest wysokoenergetycznym paliwem, które powstaje z rozdrobnionego, przesianego i przepłukanego węgla. Posiada o wiele mniej miału i szkodliwych substancji, dzięki czemu podczas spalania do atmosfery uwalnianych jest o wiele mniej zanieczyszczeń. Długi proces produkcji ekogroszku sprawia, że jest on groźnym konkurentem dla tradycyjnych paliw stałych, bo musi spełniać szereg wymagań, aby był wysokoenergetycznym produktem! Ma istotną przewagę nad zwykłym węglem – jego spalanie może być zautomatyzowane, dzięki czemu użytkownik zaoszczędza swój cenny czas.
Jak działa piec na ekogroszek?
Piece na ekogroszek są w części zautomatyzowane, dlatego są bardzo praktycznym rozwiązaniem dla tych gospodarzy, którzy nie chcą kontrolować jego pracy co kilka godzin. Do wbudowanego podajnika wsypuje się granulat, który jest samoczynnie dodawany i później spalany, dzięki czemu nieprzerwanie produkowana jest energia cieplna. Samo uruchomienie pieca na ekogroszek jest bardzo łatwe, a wbudowany sterownik będzie samodzielnie kontrolował jego pracę – automatycznie dobierze ilość potrzebnego opału, dzięki czemu nie trzeba martwić się o ciągłe dorzucanie paliwa, aby w domu było ciepło.
Chcesz dowiedzieć się więcej o pracy pieca na ekogroszek? Sprawdź informacje na stronie sklepu najlepszyekogroszek.pl: https://najlepszyekogroszek.pl/poradnik/jak-dziala-piec-na-ekogroszek
Jak rozpalić piec na ekogroszek z podajnikiem?
Aby wykorzystać w pełni możliwości zakupionego opału i kotła, należy ułożyć na wierzchu tego wysokokalorycznego paliwa kawałek drewna, a następnie rozpałkę. Jest to optymalny sposób rozpalania ekogroszku – żar pojawi się od góry, dzięki czemu w trakcie spalania wypalą się wszelkie substancje lotne, a także powstanie o wiele mniej dymu i popiołu. Wygeneruje się niewiele zanieczyszczeń, dzięki czemu utrzymanie czystości pieca będzie o wiele łatwiejsze i co więcej – zmniejszy się ilość emitowanych zanieczyszczeń do atmosfery.
Warto wiedzieć:
Im niższa spiekalność ekogroszku, tym lepiej – minimalizuje to prawdopodobieństwo wystąpienia tzw. spieku, czyli trudnych do usunięcia fragmentów niespalonego paliwa.
Piec na ekogroszek – pobór prądu i jego wytrzymałość
Na żywotność pieca wpływa bardzo dużo czynników – może służyć nawet kilkadziesiąt lat, jeżeli jest używany zgodnie ze swoim przeznaczeniem i odpowiednio czyszczony. Ile wytrzymuje piec na ekogroszek? To zależy od tego, czy będzie poddawany konserwacji i naprawom przez wykwalifikowanego fachowca oraz od jakości surowca, którym będziemy ogrzewać nasz dom. Wilgotny opał to wróg długowieczności pieca – przechowywany w złych warunkach, podczas spalania może wydzielać więcej niepożądanych substancji, które będą osadzać się na przewodach kominowych i w samym kotle. A co z poborem prądu pieca na ekogroszek? Na to pytanie trudno odpowiedzieć – wszystko zależy od rodzaju urządzenia oraz tego, jak zostało ono skonfigurowane i jak dużą powierzchnię ma ogrzać. Warto w tym wypadku kierować informacjami zawartymi na stronie producenta, aby odpowiednio dostosować urządzenie i parametry niezbędne do wytworzenia odpowiedniej ilości ciepła.