Jak działa pompa samozasysająca?

Water single stage pump is used for automatic water supply systems and creating high water pressure in water treatment. Isolated on a white background.

Czasami proste rozwiązania zapewniają dużą efektywność i wygodę. Na pewno na uwagę zasługują pompy samozasysające, które wykorzystuje się do przetaczania cieczy z części ssawnej do tłocznej. Warto na ten temat dowiedzieć się więcej i poznać zasady działania tego urządzenia.

Co to jest pompa samozasysająca? 

Pompa samozasysająca jest to nic innego jak pompa wirowa, co oznacza, że wykazuje ona zdolność samozasysania cieczy. Urządzenie to ma szerokie spektrum zastosowania. Sprawdzi się nie tylko do pompowania wody czystej. Dobrej jakości modele pomp samozasysających można wykorzystać przykładowo do pompowania gazów płynnych czy cieczy agresywnych.

Zwróć uwagę na fakt, że poza standardowymi pompami wirowymi dostępne są też takie wyposażone w wirnik elastyczny. Ich sposób pracy jest prosty. Otóż wirnik wytwarza podciśnienie, co z kolei przekłada się na zasysanie medium. Jednocześnie dochodzi do jego delikatnego tłoczenia. Takie rozwiązanie można wykorzystać nawet do cieczy lepkich czy gęstych. Pompy zasysające mają wiele zalet, a największą jest efektywność pracy. Są dobrą alternatywą dla pomp głębinowych, które stosuje się wtedy, gdy lustro wody znajduje się wysoko, a więc do 8 metrów pod ziemią.

Samozasysająca pompa może być wykorzystywana w domkach letniskowych. Bardzo dobrze sprawdzi się do systemów podlewania ogrodu, a nawet do wypompowywania deszczówki. Jeżeli szukasz wysokiej jakości pomp samozasysających, to znajdziesz je w ofercie sklepu internetowego Dostudni.pl na stronie: https://www.dostudni.pl/pompy-hydroforowe,c10.html.   

Pompy samozasysające – dlaczego warto się na nie zdecydować?   

Pompa samozasysająca wyróżnia się nie tylko efektywnym działaniem, lecz także niewielkim rozmiarem. Właśnie dzięki kompaktowej konstrukcji nie zajmuje dużo miejsca i bez obaw można ją umieścić nawet w niewielkim pomieszczeniu gospodarczym. Na uwagę zasługuje fakt, że jej montaż jest banalnie prosty i można wykonać go samodzielnie.

Powszechnie uważa się, że takie urządzenie działa bezawaryjnie i bezproblemowo. W razie konieczności można wykonać małe naprawy w sposób szybki, gdyż pompa pracuje na powierzchni, a więc jest widoczna. Jeżeli masz dostęp zaledwie do płytkiego źródła wody, to rzeczywiście pompa samozasysająca jest trafnym wyborem. Pompę samozasysającą najlepiej stosować wtedy, gdy chce się ograniczyć koszty, a przy tym zyskać wygodę użytkowania i bezawaryjne działanie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp samozasysających, odwiedź stronę www.dostudni.pl. Znajdziesz tam rozbudowane opisy produktów oraz ciekawe wpisy blogowe, które pomogą Ci jeszcze lepiej zrozumieć działanie tych urządzeń.

Jak działa pompa samozasysająca?

Pompa samozasysająca ma naprawdę prosty sposób działania. Najczęściej napędzana jest silnikiem elektrycznym. Niektóre urządzenia wymagają zalania i to wraz z przewodem ssawnym. Działanie jest proste. Po włączeniu urządzenie zaczyna tłoczyć wodę do zbiornika. Wtedy też dochodzi do podniesienia jej poziomu. Do tego powoli wzrasta ciśnienie. W sytuacji, gdy ilość tłoczonej wody spowoduje osiągnięcie poziomu maksymalnego ciśnienia, presostat wysyła sygnał, który odcina zasilanie pompy.

Oczywiście w czasie poboru wody ciśnienie powietrza w zbiorniku spada. Dzieje się tak do momentu, gdy osiąga się poziom, w którym presostat ponownie włącza pompę. Mowa oczywiście o poziomie minimalnym. Wtedy też woda jest ponownie tłoczona do zbiornika. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to koniecznie zapoznaj się z tym artykułem: https://www.dostudni.pl/jak-dziala-pompa-ssaca-do-wody,b158.html.

Exit mobile version