Jak skrócić bramę segmentową

brama segmentowa

Brama segmentowa to bardzo popularny rodzaj bram o szerokim zastosowaniu. Przy jej zamówieniu konieczne jest podanie konkretnych wymiarów, jakie będą odpowiadały naszym potrzebom. Błędy jednak się zdarzają i może się okazać, że brama jest zbyt długa. W jaki sposób można ją skrócić? Jakie zalety mają bramy segmentowe i czy w ogóle warto w nie inwestować?

Bramy garażowe segmentowe – największe zalety

Brama segmentowa ma mnóstwo zalet. Jedną z największych jest jej trwałość. Zamontowana we właściwy sposób brama segmentowa będzie służyć przez wiele lat. Konstrukcja wykonana jest ze stalowych elementów, które są zabezpieczone przed występowaniem niszczącej korozji. Bramy segmentowe są w pełni bezpieczne dzięki zabezpieczeniom zapobiegającym samoczynnemu opadnięcia np. w przypadku jakiejś awarii. Warto pamiętać również o tym, że bramy segmentowe są szczelne i doskonale izolują od chłodu, ale też od niechcianych dźwięków. To wszystko sprawia, że bramy segmentowe cieszą się niesłabnącą popularnością, stając się jednym z najpopularniejszych rodzajów bram garażowych o szerokim zastosowaniu i bogatych walorach estetycznych. Rolowana do bocznych ościeży otworu wjazdowego, nie zajmuje dużo miejsca, nadaje się więc do niewielkich przestrzeni.

Wymiary bramy garażowej – jak określić?

Zamawiając bramę segmentową, należy podać dokładną jej szerokość i wysokość. Te dwa parametry pozwolą na stworzenie bramy, która sprawdzi się w Twoim garażu najlepiej. Optymalne wymiary zapewnią szczelność, a jednocześnie zagwarantują komfort użytkowani, bez względu na to, czy chodzi o standardowe  bramy garażowe czy bramy uchylne. 

Jak skrócić bramę segmentową?

Bramy segmentowe mogą być wyregulowane przez użytkownika. Najprostszym sposobem drobnej regulacji jest ponowne zaprogramowanie mechanizmu napędu. Jeśli jednak potrzebujemy większych zmian można sprawdzić, czy sprężyny są prawidłowo naciągnięte. Istnieje możliwość ich naciągnięcia bądź poluzowania, do czego stosowany jest specjalny klucz. Warto wiedzieć, że nieprawidłowo pracująca brama może mieć inny powód, a jest nim niestabilnie przymocowane prowadnice bramy. Powinny być one zamontowane w idealnym pionie i poziomie. Wystarczy tylko poluzowanie jednej śruby, by prowadnica zmieniła swoje ustawienie. Częstym problemem jest także poluzowanie bądź nieprawidłowe skręcenie łączników prowadnic. 

Do montażu bram segmentowych, jak i do ich przeróbek najlepiej jest zatrudnić specjalistę. Są to działania, które bez odpowiedniego doświadczenia mogą być nawet niebezpieczne. Wszelkie zmiany wysokości bramy czy jej szerokości mogą prowadzić do trwałego zniszczenia. Warto również wiedzieć, że stosunkowo łatwo jest odbarwić materiał wykończeniowy bramy.

Exit mobile version