Jak wygląda budowa hal pneumatycznych?

hala pneumatyczna

Hale pneumatyczne to nowoczesne, niesamowicie lekkie konstrukcje, które świetnie sprawdzają się jako niedrogie zadaszenie boisk różnego typu, a przede wszystkim boisk do tenisa ziemnego. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób mówi o nich także jako o tak zwanych balonach tenisowych. Czym one dokładnie są, skąd ich popularność i jak wygląda ich budowa? Wszystkich zainteresowanych tematem, zachęcamy do dalszej lektury. Gwarantujemy – będzie piekielnie ciekawie!

Hala pneumatyczna (balon tenisowy) – co to jest?

Nazywana przez wielu balonem tenisowym hala pneumatyczna jest stosunkowo specyficzną konstrukcją, w której nie znajdziecie klasycznych elementów nośnych. To właśnie ich brak jest jedną z głównych przyczyn niższych kosztów wiążących się z budową hal pneumatycznych. Jeżeli więc nie dysponujecie ogromnymi zasobami gotówki i szukacie stosunkowo budżetowego sposobu na krycie boiska, koniecznie weźcie pod uwagę hale pneumatyczne.

Budowa hal pneumatycznych

Hale pneumatyczne zbudowane są z następujących elementów. Są to przede wszystkim

Idealne rozwiązanie do sezonowego krycia boisk

Hale pneumatyczne to najlepsze rozwiązanie dla inwestorów planujących budowę obiektu krytego sezonowo. Ich konstrukcja umożliwia szybki montaż oraz demontaż hali, kiedy tylko istnieje taka potrzeba. Co ciekawe, hale te można również bez problemu zamontować nad już istniejącym obiektem bez naruszania jego infrastruktury. Jeśli zatem w trakcie działania obiektu stwierdzicie, że Wasz otwarty kort tenisowy lub inne boisko nie są rentowne, ponieważ zarabiają na siebie jedynie od czerwca do sierpnia, koniecznie się nimi zainteresujcie.

Jak wygląda produkcja hali pneumatycznej?

Produkcję hali pneumatycznej rozpoczyna się od planowania, podczas którego określamy jak duża będzie konkretna hala, w co będzie wyposażona i jakim systemem powłok zostanie pokryta. Aby wykonać projekt i podjąć takie decyzje najlepiej jest odbyć wizję lokalną, która pozwoli zweryfikować czy nasze plany co do budowy hali pneumatycznej są w ogóle realne. Wykonany projekt przechodzi następnie w fazę realizacji / produkcji, a kolejno jest on zawożony i montowany we wskazanym miejscu. Montaż i demontaż hali pneumatycznej przez fachową ekipę, nie trwa więcej niż 1 dzień.

Ciekawostka! Hale pneumatyczne można również kupić z drugiej ręki. Używane balony tenisowe to genialna opcja dla osób, które chciałyby nieco zaoszczędzić.

Exit mobile version