Jaką szlifierkę wybrać?

Taśmowa, polerska, oscylacyjna, a może mimośrodowa? Potrzebujesz szlifierki, ale nie wiesz, jaki rodzaj sprawdzi się u Ciebie? Przeczytaj nasz przewodnik po rodzajach szlifierek i wybierz urządzenie najlepsze dla siebie.

Szlifierka polerska to uniwersalne narzędzie, które przyda się podczas remontu, ułatwi odnawianie mebli czy inne drobne naprawy. Podobnie jak sztyfciarka pneumatyczna sprawdzi się w różnych pracach stolarskich. Zdecydowanie warto mieć ją w swoim warsztacie. Zanim kupisz swoją pierwszą szlifierkę, sprawdź, czym się różnią poszczególne rodzaje i dowiedz się, jak wybrać urządzenie, które najlepiej sprawdzi się przy planowanych pracach.

Szlifierka polerska oscylacyjna

Zamierzasz szlifować głównie płaskie prostokątne powierzchnie, takie jak blaty, meble czy drzwi?  Szlifierka polerska oscylacyjna doskonale sobie poradzi z tym zadaniem. Prostokątna stopa pozwala na szlifowanie narożników. Im większa stopa, tym urządzenie szybciej wykona pracę.

Szlifierka mimośrodowa

Zajmujesz się renowacją mebli? Dobrym wyborem okaże się szlifierka mimośrodowa. Świetnie poradzi sobie z usuwaniem starej farby, wygładzi powierzchnię krzesła czy komody przed dalszą obróbką. Mniejsza stopa w porównaniu do szlifierek oscylacyjnych umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Jeśli nie tylko odnawiasz, ale tworzysz własne proste meble lub elementy architektury ogrodowej, przyda Ci się również sztyfciarka pneumatyczna.

Szlifierka kątowa

Przeznaczona jest do przecinania i obróbki metali lub innych twardych materiałów, np. płytek ceramicznych. Okaże się niezastąpiona podczas zgrubnego szlifowania twardych powierzchni oraz usuwania rdzy.

Szlifierka taśmowa

Ten rodzaj szlifierki najlepiej nadaje się do pracy na dużych i płaskich powierzchniach. Sprawdzi się przy obróbce litego drewna, płyt pokrytych lakierem lub okleiną. Najczęściej sięgają po nią profesjonaliści, amatorzy do użytku domowego wybierają zazwyczaj inne rodzaje szlifierek.

Szlifierki elektryczne czy narzędzia pneumatyczne M7?

Warto pamiętać, że narzędzia pneumatyczne to nie tylko klucze zapadkowe czy wkrętarki. Sprężone powietrze mogą wykorzystywać również szlifierki. Jakie są zalety tego rozwiązania? Narzędzia pneumatyczne zasilane sprężonym powietrzem są lżejsze niż elektronarzędzia, a dzięki prostej konstrukcji rzadziej ulegają awariom. Wyróżniają się również dobrą efektywnością pracy. 

Sprawdź narzędzia pneumatyczne M7 oraz klasyczne szlifierki elektryczne na mightyseven.pl. W razie wątpliwości nie wahaj się zadzwonić – doświadczeni specjaliści służą poradą i na pewno pomogą Ci wybrać odpowiedni sprzęt.

Exit mobile version