Jakie zastosowanie ma folia paroizolacyjna?

Folia paroizolacyjna ze względu na swoje zastosowanie jest również znana jako folia dachowa lub folia na poddasze. Właściwości folii tego typu doskonale sprawdzają się bowiem do zabezpieczenia przed wilgocią materiałów ociepleniowych umieszczanych w połaci dachowej. Czym właściwie jest, do czego służy i jakie właściwości ma folia paroizolacyjna?

Jakie właściwości ma folia paroizolacyjna?

Folia paroizolacyjna wykonana jest z odpornego na naprężenia i rozciąganie polipropylenu. Jej skład czyni ją również wyjątkowo mocną i odporną na uszkodzenia mechaniczne. Najważniejszym jednak walorem folii tego typu są jej właściwości paroizolacyjne. Folia paroizolacyjna jest bowiem w pełni wodoodporna i nie przepuszcza wody ani wilgoci. Folia paroizolacyjna skutecznie ogranicza dyfuzję pary wodnej i chroni elementy ocieplenia dachu (np. wełnę mineralną) przed zawilgoceniem i zniszczeniem. Folie paroizolacyjne umieszcza się od strony poddasza, pomiędzy warstwą ocieplenia a płytami kartonowo gipsowymi. Folia paroizolacyjna jest też bardzo często wykorzystywana jako osłona stolarki okiennej, a także można ją z powodzeniem stosować w innych pracach budowlanych i remontowych, np. w roli warstwy izolacyjnej układanej pod panelami podłogowymi.

Do czego jest wykorzystywana folia paroizolacyjna?

Folia paroizolacyjna jest niezbędna jako element zewnętrznych przegród budowlanych wszędzie tam, gdzie łatwo dochodzi do skraplania się pary wodnej w wyniku gwałtownego ochłodzenia powietrza, tj. głównie w dachach i ścianach zewnętrznych budynku. Użyta na poddaszu jest częścią dachu. Folia paroizolacyjna jest też powszechnie wykorzystywana przy montażu okien połaciowych. Jak wyjaśniają specjaliści z firmy Dakea, producenta nowoczesnych okien połaciowych do różnych pomieszczeń, okno dachowe to bardzo ważny element w konstrukcji dachu, którego prawidłowy montaż ma bezpośredni wpływ na szczelność pokrycia, trwałość całej konstrukcji, a także bezpieczeństwo, kondycję i parametry techniczne okna zamontowanego w dachu. Wykonana z paroszczelnego i nieprzepuszczającego powietrza tworzywa sztucznego folia paroizolacyjna zapewnia właściwe połączenie okna dachowego z wewnętrzną barierą paroizolacyjną, skutecznie chroni stolarkę oraz zastosowane ocieplenie dachu przed zawilgoceniem. Folia paroizolacyjna, odpowiednio dobrany kołnierz montażowy i fachowo przeprowadzone prace montażowe okna to jedyny sposób, by okno połaciowe było szczelne i dobrze zabezpieczone. Nieprawidłowy montaż okna dachowego może skończyć się przeciekiem, uszkodzeniem konstrukcji okiennej, która straci swoje właściwości izolacyjne, pojawieniem się wilgoci, a także nadmiernym wychładzaniem poddasza. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie Dakea.

Exit mobile version