Montaż parapetów wewnętrznych na poddaszu

Własnie skończyłem etap 1 montażu parapetów na poddaszu, jak wspominałem we wcześniejszym wpisie w temacie parapetów do naszego domu zakupiliśmy parapety a aglomarmuru. Aglomarmur jest to kamień syntetyczny czyli taki sztucznie wytworzony przez człowieka. Cechują go wytrzymałość na uderzenia,ścieranie, większa absorpcja temperatury otoczenia, w porównaniu z granitem czy marmurem. Cechuje go też oczywiście niższa cena.

etap pierwszy montażu to przygotowanie otworów w ścianie by osadzić parapet. Parepet jest większy o 2 cm z każdej strony niz otwór okienny zatem musiałem wykuć odpowiednie rowki. Następnie musiałem podrównać przestrzeń na której parapet będzie spoczywał.

etap drugi wypoziomowanie i podlinkowanie parapetu by był solidnie osadzony i przejoł funkcje podparcia okna. Nasze ekna mają rowek pod który wsuwa się parapet.

etap trzeci to wypełnienie pianką montażową pustych przestrzeni pod parapetem.

Etap 1 zdjęcia

pokój/aneks kuchenny łazienka pokój Zuzi

Aktualizacja: sierpień 2012 – etap drugi montażu parapetów

Pod koniec sierpnia wiozłem się dopiero za skończenie montażu parapetów wewnętrznych, tuż przed malowaniem.
Prace polegały na osadzeniu parapetów z aglomarmuru wykutych otworach przy oknach, i przyklejeniu na piance montażowej.
Do przyklejenia parapetów użyłem pianki montażowej niskoprężnej.

Jak widać na zdjęciach musiałem użyć pasków z płytek pozostałości po pracach w łazience by osadzić parapet na odpowiedniej wysokości. Plastikowe kliny zakupiłem na składzie budowlanym, posłużą mi do dokładnego dosunięcia parapetu pod rowek w oknie.

Parapety osadziłem w ścianie wykuwając rowki na 2,5 cm w ścianę po każdej ze stron. Szczelinę wypełniłem pianką montażowa, następnie obrobiłem gipsem.
Ostatnim etapem prac było obcięcie pianki. Piankę obciąłem około 0,5 cm głębiej niż lico ściany, by wypełnić gipsem szpachlowym.

Exit mobile version