Na jaką minikoparkę się zdecydować? Najważniejsze wskazówki

Koparka należy do ciężkich maszyn budowlanych, bez których nie obejdzie się żadna firma realizująca budowę dróg, obiektów użyteczności publicznej czy też domów. Choć to sprzęt o wielu możliwościach, radzący sobie nawet w najtrudniejszych warunkach, jego gabaryty nie pozwalają na pracę, np. w przydomowym ogrodzie.

Właściciele, którzy samodzielnie podejmują się niektórych prac przy budowie domu bądź w ogrodzie, ale i wyspecjalizowane firmy działające na rozmaitych terenach, skorzystają na wyborze minikoparki. Mniejszej wersji klasycznej koparki, jednak o niemalże tych samych, a nawet większych możliwościach. Na jaką minikoparkę się zdecydować?

Jaka minikoparka najlepsza – miejsce pracy i rodzaje realizowanych prac

Wybór minikoparki powinien być podyktowany miejscem, w którym będzie ona użytkowana, a także rodzajem realizowanych prac. Minikoparki to maszyny uniwersalne i wielofunkcyjne. W zależności od wybranego osprzętu, nadają się nie tylko do kopania. Mogą posłużyć do prac w ziemi, realizowanych na podłożach łatwych do uszkodzenia, ale i do zgarniania urobku, wyrównywania terenu, itp.

Minikoparka, tak samo jak jej klasyczny odpowiednik, oferuje pełen obrót, co oznacza, że ramię robocze może się poruszać w lewą i w prawą stronę. Poza tym niewielkie gabaryty sprawiają, że można ją wykorzystać nawet we wnętrzach wybudowanych obiektów. Poradzi sobie także na lekkich gruntach i w trudno dostępnych miejscach, np. do prac przy ogrodzeniu.

Na jaką minikoparkę się zdecydować?

Za najlepsze uważa się minikoparki gąsienicowe, które umożliwiają pełen obrót kabiny. W niektórych modelach istnieje możliwość regulacji szerokości podwozia maszyny, zaś rozsunięcie decyduje o większej stabilności urządzenia. Do prac na asfalcie lub betonie poleca się minikoparki wyposażone w gąsienice gumowe. Z kolei modele kołowe sprawdzają się podczas prac w pomieszczeniach zamkniętych.

Najem minikoparki jest opłacalny przede wszystkim dla firm zajmujących się regularną realizacją rozmaitych prac budowlanych czy instalacyjnych. Coraz częściej jednak to użytkownicy prywatni podejmują się zadań, których ręczne wykonanie jest niemożliwe lub zbyt czasochłonne, stąd pojawia się chęć skorzystania z minikoparki.

Zakup sprzętu na własność to spory wydatek, nie zawsze opłacalny. Alternatywą jest wypożyczenie sprzętu. Zobacz, jak wynająć minikoparkę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Na rynku dostępne są minikoparki o wielu możliwościach, w zależności od wybranego osprzętu. Uwzględniając miejsce pracy, częstotliwość korzystania z tej maszyny, a także rodzaj realizowanych zadań, zdecydowanie łatwiej zadecydować, który sprzęt kupić bądź wypożyczyć.

Exit mobile version