Każde ogrodzenie z czasem ulega zniszczeniu. Oczywiście solidnie wykonana wymiana takowego może przypadać co najwyżej raz może dwa w całym naszym życiu. Stara siatka rdzewieje – zwłaszcza w przypadku kiedy ostatnio jej zmianą zainteresował się nasz pradziadek. Czas jest nieubłagany. Co więc zrobić by mieć ten problem z głowy? Jednym z rozwiązań jest decyzja o postawieniu wokół posesji tzw. ogrodzenia panelowego.
Co to takiego?
Mówiąc bardzo prosto i zwięźle, ogrodzenie panelowe to połączone ze sobą w estetyczny sposób, wcześniej wykonane prefabrykaty. Główną rolę w ich przypadku gra specyfika użytego materiału, która różnicuje takie ogrodzenia pod względem wytrzymałości lub elastyczności. Same panele nie są jednak w stanie utworzyć ogrodzenia. W równych odstępach między nimi stawia się słupki, do których przymocowuje się gotowe panele.
Całość konstrukcji może mieć różny typ łączeń (obejmy, łączniki, śruby), a stabilność ogrodzenia najczęściej gwarantują betonowe fundamenty słupków. Rozwiązanie tego typu coraz częściej znajduje swoich nabywców nie tylko chcących zapewnić ogrodzenie terenów przemysłowych czy osiedli, ale także w przypadku nieruchomości osób prywatnych.
Różne rodzaje?
Najczęściej spotykanym rodzajem ogrodzenia panelowego jest niewątpliwie to wykonane ze stali – opierające się z powodzeniem wszelakim warunkom atmosferycznym. O ich dobrej jakości świadczy zazwyczaj rodzaj powłoki antykorozyjnej jakimi są pokryte. Oferty informują nas o dwóch typach tegoż zabezpieczenia: nanoszone proszkowo lub ocynkowane (czasami z dodatkiem powłoki poliestrowej). Dobrze komponują się z każdym rodzajem otoczenia.
Innym rodzajem są panele wykonane z drewna. Ich wartość estetyczna jest również bardzo duża, choć tenże materiał prawdopodobnie zmusi nas do częstszej konserwacji lub wymiany. Efekt wizualny więc na plus, jednak ilość pracy wymaganej do utrzymania to mały minus. Wszystko zależy od priorytetu kierującego zakupem.
Rynek ogrodzeń panelowych posiada także trzeciego gracza – betonowe prefabrykaty. Można je pomalować, można dobrać ich wzór. Otoczenie również chętnie z nimi współgra, o ile właściwie dobraliśmy ich rodzaj.
Więcej wad czy zalet?
Najważniejszą zaletą, o której trzeba w tym wypadku wspomnieć jest oszczędność. Zarówno nasz portfel jak i czas nie ulegną zbyt dużemu nadwyrężeniu. Zależnie od wielkości, postawienie takiego ogrodzenia mieści się w 1 może 2 dniach (dla indywidualnych posesji). Koszty są zależne od firmy oferującej usługę, niemniej prawie zawsze atrakcyjne w porównaniu do innych typów ogrodzeń. Duży wybór i zamówienie przez Internet materiałów to kolejne plusy. Różne kolory – to też może przekonać potencjalnych klientów.
Czymś pomiędzy wada a zaletą (zależy od tego czego oczekujemy) jest niemal całkowita. widoczność tego co znajduje się za zamontowanymi panelami. Obsadzając taki płot roślinnością pnącą lub np. tujami możemy skutecznie wyeliminować tenże mankament i uzyskać odrobinę prywatności.
Zdecydowane TAK!
Całość wygląda estetycznie, cena nie wygórowana, wytrzymałe i nie wymagające dodatkowej i czasochłonnej pracy, by utrzymać ten stan – to mogą być rozważania klienta, który zdecydował się na zakup ogrodzenia panelowego, którego montażem zajęła się odpowiedzialna i profesjonalnie podchodząca do sprawy firma. Całości sukcesu zakupowego dopełni niezaprzeczalnie wybór wysokiej jakości materiału użytego do produkcji ogrodzenia – firma P.H.U RABSKI poleca stal ocynkowaną.
Ogrodzenia panelowe to dobre i nisko budżetowe rozwiązanie. Koszty ogrodzenia działki bądź domu są kilkukrotnie niższe niż w przypadku ogrodzeń panelowych czy też ogrodzeń kutych.
Niedawno zrobiliśmy porównanie cen za poszczególne materiały potrzebne do montażu ogrodzenia panelowego. Całośc można znaleźć tutaj: hXXp://www.betafach.pl/blog/ogrodzenie-panelowe-cena